عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز

وقتی می خواهیم صبحها با انرژی از خواب بلند شویم عواملی هستند که اگر آنها را رعایت کنیم می توانیم همواره در طول روز نیز قبراق و سرحال تر باشیم . با هم در ادامه مطلب به شناسایی عادتهای نادرستی می پردازیم که ممکن است انرژی را در طول روز از شما بگیرد.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز

عادتهای نادرست صبحگاهی

یکی از عادتهای بد که در صبح ممکن است داشته باشید، این است که دکمه اسنوز را برای خواب بیشتر قطع می کنید. این کار نه تنها باعث خواب اضافی نمی شود. بلکه در طول روز شما را خسته تر و گیج تر نیز می کند. زیرا در این تایم اضافه وارد مرحله جدید از خواب عمیق می روید و باید بلافاصله از خواب بیدار شوید در نتیجه مغز ساعتها در همین حالت گیجی و خستگی به سرمی برد.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
نوشیدن قهوه و چای پر رنگ که حاوی کافئین بالا هستند در صبح مضر است. این کار باعث می شود تا تولید کورتیزول طبیعی که در ساعات بین 6 تا 10 صبح در بدن صورت می گیرد، در بدن با اشکال رو به رو گردد. زیرا که کورتیزول هورمون انرژی بخش در بدن تولید می کند. و با این کار در طول روز دچار کسالت و خستگی زود رس می شوید.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
اگر بلافاصله بعد از بیدارشدن، رختخواب خود را مرتب می کنید. باید گفت که ریز گرد و غبارها برای رشد به جای گرم و مرطوبی نیاز درند که جمع کردن رختخواب بعد از بیدارشدن باعث می شود تا این بستر برای آنها فراهم شده و باعث ایجاد سرفه و آسم در بدن شوند. بهتر است مدتی بعد از بلند شدن از رختخواب آن را مرتب کنید.
اافرادی که بعد از بیدار شدن از خواب بلافاصله به سمت گوشی خودد می روند بیشتر از بقیه در طول روز کسل هستند. زیرا مغز خود را در اول صبح صرف پرداختن به کارهای غیر ضروری می کنند.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
بهتر است هنگام صبح به جای قهوه و یا چای آب بنوشید، زیرا آب باعث می شود تا با هیدراته کردن بدن از حالت دهیدراته و اسیدی در بیاید و در نتیجه سیستم بدن در طول روز به خوبی کار کند.
نور خورشید بهترین عامل متوقف کردن تولید هورمون خواب است. اگر اتاق خواب خود را در موقع خواب تاریک می کنید بهتر است که بعد از بیدار شدن پرده ها را کنار زده و نور خورشید ر لمس کنید. زیرا نور آفتاب به مغز اعلام می کند که زمان انجام فعالیتهای روزانه است . و دیگر احساس خواب آلودگی و کسالت ندارید.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
اگر به جای صبحانه سبک کربوهیدراتهای سنگین مصرف کنید باعث می شود تا قبل از ناهار احساس گرسنگی های عصبی کننده به سراغ شما بیاید. بهتر است یک صبحانه خوب و سبک دربرنامه خود داشته باشید تا در طول روز سرحال و قبراق باشید.
شروع صبح با کارهای کم اهمیت باعث می شود تا انرژی و توان تان تحلیل رفته و در طول روز کسل باشید. برای این بهتر است، ابتدا در اول صبح کارهای پراهمیت در اول صبح را در اولویت کارها و برنامه های روز خود داشته باشید.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
علم ثابت کرده است که ورزش کردن از چربیسوزی، افزایش سوخت و ساز بدن تا عملکرد بهتر بدن به سلامتی کمک می کند. همچنین برای دریافت انرژی بیشتر در طول روز صبحها کمی ورزش کنید.
تحقیقات نشان داده افرادی که اول صبح کمی مناجات و یا با خود خلوت می کنند راندمان بالاتری دارند تا در طول روز به کارهای خود بپردازند. بهتر است درابتدای روز کمی از وقت خود را به دعا و یا مدیتیشن و این قبیل کارها اختصاص دهید.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز
گوش دادن به اخبار آن هم خبرهای ناراحت کننده در طول روز باعث می شود تا انرژی تان تحلیل رفته و تا هشت ساعت احساس اندوه و اضطراب کنید. بهتر است در اول صبح از گوش دادن به اخبار جلوگیری کنید.

 

عادتهای نادرست در صبح و کسل شدن در طول روز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر