عجیب ترین حیوانات جهان

لاک‌پشت دریایی درخشان

عجیب ترین حیوانات جهان

جالب است بدانید غواصان در جزایر سلیمان (Solomon Islands) در اقیانوس آرام، لاک‌پشت دریایی درخشان (Glowing sea turtle) را کشف کردند. در واقع این لاک پشت، اولین مورد ثبت‌شده از «خزنده» درخشان در حیات‌وحش است. این لاک پشت دریایی، به دورنگ قرمز و سبز می‌درخشد، البته ممکن است رنگ قرمز به‌خاطر جلبک‌های زیست‌تاب باشد. محققان احتمال می دهند که لاک پشت ها از طریق این نورها با هم ارتباط برقرار می کنند یا برای اینکه با تپه‌های دریایی که آنها هم زیست‌تاب هستند یک‌شکل شوند، این نور را از خود ساطع می کنند.

پانگولین یکی از عجیب ترین حیوانات جهان

نتیجه آمیزش مورچه‌خوار و آرمادیلو با هم، می تواند بچه ای شبیه به پانگولین باشد. زیستگاه پانگولین یا پولک‌پوست، آسیا و آفریقا است. این حیوان دارای زبانی دراز برای خوردن مورچه‌ها و موریانه‌ها و پوسته‌ای کراتینی برای محافظت از خود می باشد. متأسفانه، پانگولین در معرض خطر انقراض است؛ زیرا به دلیل گوشت و پوسته‌ی محافظش طرفداران زیادی دارد.

قورباغه‌ شیشه‌ای

قورباغه‌های شیشه‌ای انواع بسیار مختلفی دارند، اما قورباغه‌ی شیشه‌ای دایان دارای ویژگی منحصر به فردی است. در واقع قلب این قورباغه را می توان در زیر پوست شفافش مشاهده کرد. این قورباغه به خاطر پوست شفافی که دارد، توجه افراد زیادی را به سمت خودش جلب کرده است. برای اینکه بتوانید اندام های داخلی این قورباغه را مشاهده کنید، فقط کافی است که حسابی چشم‌تان را تیز کنید.

اکسولوتل

عجیب ترین حیوانات جهان

اکسولوتل (Axolotl) یا سمندر مکزیکی یا ماهی راه‌رونده‌ی مکزیکی، در دریاچه‌های اطراف مکزیکوسیتی یافت می‌شود. درحال‌ حاضر، این حیوان هم در فهرست گونه‌های درمعرض خطر قرار گرفته است. دلیلی که باعث شده این دوزیست مورد توجه قرار بگیرد این است که می‌تواند اندام‌هایش را بازسازی کند. هم چنین این سمندر، چشم‌هایش پلک ندارند و ممکن است سیاه یا زال باشد.

خورشید ماهی

عجیب ترین حیوانات جهان
خورشیدماهی (Sun fish) سنگین‌ترین ماهی استخوانی جهان محسوب می شود. زیستگاه این موجود عجیب‌ و غریب، در آب‌های معتدل و گرمسیری سرتاسر دنیا است. هم چنین در کشورهایی مانند ژاپن، کره و تایوان، غذای لذیذی محسوب می‌شود.

سایگا (کَل ساکایی)

کَل ساکایی (Saiga antelope) در روسیه، قزاقستان و ازبکستان زندگی می‌کند. این حیوان به دلیل بینی بزرگی که دارد در این لیست قرار گرفته است. در واقع بینی بسیار بزرگ این بز کوهی به او کمک می‌کند جلوی ورود گرد و غبار به بدنش را بگیرد و دمای خونش را هم تنظیم کند. متاسفانه در سال ۱۳۹۴ خورشیدی،  بیش از ۱۲۰ هزار کل ساکایی مُردند، دلیل آن بیماری واگیردار ناشناخته بود.

عنکبوت گِردباف شاخ دراز

یکی از عجیب ترین موجودات این فهرست، عنکبوت گردباف شاخ‌دراز است. شاید تماشای این عنکبوت فقط از دور خوشایند باشد. این عنکبوت دارای هشت چشم و ستون فقرات شاخ‌مانند درازی می باشد که از شکمش بیرون زده است. عنکبوت گردباف شاخ‌دراز در جنگل‌ها و مزارع آسیا زندگی می‌کند.

گریال، یکی از عجیب ترین حیوانات

عجیب ترین حیوانات جهان

گریال، یک تمساح معمولی نیست. این تمساح به دلیل داشتن پوزه‌ی بلند که دارای ۱۱۰ دندان می باشد، در فهرست عجیب ترین حیوانات دنیا قرار گرفته است. این تمساح به دلیل ویژگی های ظاهری منحصر به فردی که دارد، به یک شکارچی ماهی قهاری تبدیل شده است. طبق آمار گرفته شده فقط ۲۳۵ گریال در طبیعت باقی مانده است.

خفاش ماهی لب قرمز

یکی از عجیب ترین حیوانات دنیا، خفاش‌ماهی لب‌قرمز (Red-lipped batfish) می باشد که در نزدیکی جزایر گالاپاگوس (Galápagos Islands) زندگی می‌کند. از ویژگی های منحصر به فرد این ماهی این است که علاوه‌ بر چروک‌های روشنش، شاخ هم دارد و معمولا به‌جای شنا، در کف اقیانوس راه می‌رود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

جهان پناه هند

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

حیوانات مزرعه

پربازدید ترین ها در شیراز

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر