عجیب ترین رسوم جهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

عجیب ترین رسوم جهان

جرمی هانتر روزنامه نگار مشهوری است که در حال سفر به دور دنیا از آیین ها و مراسمات باشکوه جهان عکس برداری می کند. این روزنامه نگار 35 ساله تا کنون بیش از هزار عکس از 365 مراسم مختلف جهان به ثبت رسانیده است و مجموعه عکسی از فرهنگ غنی تمدن های موجود گرد آورده است. در ادامه ی این مقاله با ما باشید تا با برخی از عجیب ترین رسوم جهان، جالب ترین آن ها و عجیب ترین آیین های باستانی جهان آشنا شویم.

 

جشن بزرگ سر شستن (ماهاماس تاکاب هیشکا)، "شراون بلاگولا"، هند

جشن بزرگ سر شستن از سال 981 میلادی آغاز شده است. در واقع سال 981 مجسمه ی 17 متری باهوبالی ساخته و در جای کنونی آن نصب شده است. باهوبالی در واقع نام یکی از خدایان هندوهاست و معنی لغوی آن نیز قدرت بازو می باشد. بر طبق عقیده ی هندوها، باهوبالی در حدود 20 هزار سال پیش زندگی می کرده است. او در دوران زندگی اش، با برات (کسی که علیه پادشاه ابراهیم شورش کرده است) جنگیده است. او به علت نیروی بازوی قوی اش نزدیک بوده است که هم نژادان خود را نیز بکشد، به همیت علت تمام لباس هایش را درآورده و موهای سرش را نیز تراشیده است. پس از آن به مدت یک سال برهنه و بی حرکت ایستاده است. از آن پس مردم این رویداد را گرامی می دارند و هر بار به مدت ده روز مجسمه ی او را توسط بیش از دو میلیون فرد مقدس شست و شو می دهند. این جشنوراه هر 12 سال یک بار برگزار می شود و آخرین باری که اتفاق افتاده است در سال 2006 بوده است. بنابراین در سال 2018 موعد برگزاری دوباره ی آن است.

 عجیب ترین رسوم جهان

جشنواره "ویرگان دل کارمن"، پارکارتامبو، پرو

شهر دور افتاده ی پارکارتامبو در ناحیه ی دره ی کوره اوسنگات واقع شده است. این شهر به مادر زمین و حامی جنبش مستیزو معروف است. از سال 1662 مردم در این ناحیه در طول ماه کوییچا تمیز کردن زمین را جشن می گیرند و به مدت سه روز برای کل شهر، ایمان، شادی و امید را به ارمغان می آورند. نکته ی جالب این جشن این است که در طول آن توجه ویژه ای به تصاویر پرندگان و حیوانات اسطوره ای می شود.

 عجیب ترین رسوم جهان

"بلک اسنک دنس"، اپندا کلن، پوپا گینیو

مردم قبیله ی اپندا کلن که در پوپا گینیو ساکن هستند، هر ساله در بین ماه های سپتامبر و اکتبر جشنی می گیرند که در آن به آواز خوانی و رقص مشغول می شوند. هدف از این جشن، ابراز همبستگی و نیروی انسانی قبیله ای آن ها است. مردم این قبیله در طول این جشن آوازهای موربو را خوانده و رقص بلک اسنک را اجرا می کنند.

 عجیب ترین رسوم جهان

مراسم "بول جامپینگ"، دره "اومو"، اتیوپی

در این قسمت از اتیوپی، یعنی دره ی اومو، حداقل هشت گروه بزرگ قبیله ای زندگی می کنند. مراسم یوکلی بولا یکی از مراسمات این قبیله هاست که برای ازدواج پسران برگزار می شود. در واقع هر وقت پسران قبیله به سن ازدواج برسند، زنان جوان در این مراسم آن ها را شلاق زده و برای این کار نیز از ترومپت استفاده می کنند.

 عجیب ترین رسوم جهان

مراسم "ارواح زندگی" (اگونگان)، روستای داکون، بنین

این مراسم معمولا در ماه های ژانویه و فوریه برگزار می شود و ارواح زندگی نام دارد. اعضای این مراسم همگی اعضای یک سازمان مخفی بوده و نشان دهنده ی جان های مرده هایی هستند که به زمین فرستاده شده اند تا توصیه هایی را برای زمینیان به ارمغان آورند.

 عجیب ترین رسوم جهان

جشنواره بزرگ "مونلام"، عبادتگاه "لابولنگ"،تبت شرقی

این مکان در سال 1709 تاسیس شده و عبادتگاه لابونگ نیز به عنوان شهر اصلی سلطنتی اش انتخاب شده است. جشن بزرگ مونلام معمولا در اولین ماه تقویم تبتی که در حدود فوریه می باشد برگزار می شود. گفتنی است که این عبادتگاه در ارتفاع 3260 متری است و دمای آن در حدود منفی 27 درجه ی سانتی گراد است.

عجیب ترین رسوم جهان 

مراسم "هورن دنس"، فوردشیر، انگلستان

هورن دنس یکی از مراسماتی است که به مناسبت باروری طبیعت برگزار می شود و در آن شش جفت شاخ گوزن شمالی توسط رقصندگان حمل می شود. این شاخ ها مربوط به سال 1065 است. بر طبق باور مردم این منطقه حمل این شاخ ها نشانه ای از قدرت است. قدمت این مراسم به دوران سکسون ها برمی گردد و معمولا در روز دوشنبه بعد از اولین یک شنبه ی سپتامبر برگزار می شود.

 عجیب ترین رسوم جهان

جشنواره "پوهانگ دا"، دریاچه "اینل"، میانمار

در عبادتگاه پوهانگ دا که یکی از سه عبادتگاه مقدس میانمار است بت های مقدس قرن دوازدهم قرار دارد. این بت ها پنج مجسمه ی کوچک بودا هستند. مردم در این جشنواره این مجسمه ها را به سمت روستایی در نزدیکی دریاچه ی اینل حمل می کنند. این جشنواره 18 روز طول می کشد و در طول ماه تادینگیات برگزار می شود که معمولا بین ماه های سپتامبر و نوامبر است.

 

 "بیسوا ایجتما"، رودخانه "تراگ"، بنگلادش

بنگلادش یکی از کشورهای کوچک اما بسیار پرجمعیت است و نود درصد مردم این کشور نیز مسلمان هستند. این مراسم یکی از بزرگ ترین اجماع مسلمانان در جهان است و در طول یک روز 5 هزار نفر از اهالی بسوا آی تیما در آن شرکت می کنند.

 عجیب ترین رسوم جهان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

جهان پناه هند

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

پربازدید ترین ها در شیراز

۸ مورد از محبوب ترین وب سایت های تجارت الکترونیک در ایران

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر