عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

در سراسر دنیا، اتفاقات عجیبی می افتد که ممکن است از وجود آنها بی خبر باشید. آیا می دانستید در بعضی از جوامع، کودکانشان را مجبور می کنند که برای مرد شدن سنت های عجیبی را انجام بدهند که شاید باورشان برای شما سخت باشد. در این مطلب قصد داریم در مورد سنت‌هایی که در طی آن‌ها یک پسربچه به یک مرد واقعی تبدیل می‌شود، بیشتر صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.  

مورچه گازی و دستکش

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

یکی از سنت های عجیب در قبیله ساتارماوه برای مرد شدن این است که پسران قبیله مجبور هستند که در سنین بلوغ دستشان را درون یک دستکش پر از مورچه گازی کنند و 10دقیقه به همان حالت بمانند. در این مدت اصلا نباید هیچ صدایی از آها شنیده بشود. با این کار پسران بیچاره به عنوان مردان واقعی شناخته می‌شوند. البته باید چند بار این کار را انجام بدهند تا مرد شدن آنها برای همه اثبات بشود.

پرش از ارتفاع

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

قبیله واناتو هر ساله در زمان درو محصولات، یکی از سنت های عجیب خود را اجرا می کنند. در این زمان مردم روستا، یک برج چوبی جدید می سازند و مردان باید از ارتفاع 3 تا 30 متری آن بپرند. این کار آنقدر خطرناک است که ممکن است به مرگ آنها منجر بشود. در واقع نوجوانان برای ورود به مرحله جوانی و تبدیل شدن به مرد باید این کار را انجام بدهند.  

خونریزی بینی

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

شاید خون ریزی طبیعی از بینی، مساله نگران کننده ایی نباشد. اما خون ریزی از بینی یکی از سنت های عجیب قبیله سامبیا در پاپوا گینه نو است. در این قبیله پسران را به یک درخت می بندند و بعد یک تکه از یک گیاه تیز مثل نی را آنقدری در بینی پسربچه ها فشار می دهند تا بینی‌شان به خونریزی بیفتد. بعد از آن این پسر بچه را به عنوان یک مرد واقعی می پذیرند.

مسابقه شلاق‌زنی

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

مسابقه شلاق زنی در بین مردمان قبیله فولا در آفریقا رایج است. در این مسابقه  دو پسر بچه از روستاهای مختلف با شلاق همدیگر را می زنند. آنها با این کار می خواهنند  مردانگی خودشان را نشان دهند. در واقع این رقابت برای اثبات برتری یک قبیله به قبیله دیگر نیز انجام می شود. بدترین قسمت این مسابقه این است که پسر بچه ها نباید درد را در چهره هایشان نشان دهند.

 تیغ زدن روی بدن

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

تیغ زدن روی بدن، یکی از سنت های عجیب برای اثبات مردانگی است. اقوام رودخانه سپیک این سنت عجیب و غریب را اجرا می کنند. در این مراسم افراد مسن قبیله به وسیله تیغ، بدن پسر بچه‌ها زخمی می‌کنند تا پوست پسر بچه ها شبیه به پوست تمساح شود. البته این تیغ زدن تنها بخش کوچکی از یک مراسم بزرگ برای تبدیل پسربچه های قبیله به مرد واقعی است و این پسربچه ها باید دردهای بیشتری را تحمل کند تا به عنوان یک مرد توسط بزرگترهای قبیله پذیرفته شوند.

 شکار شیر

شکار کردن شیر، یکی از سنت عجیب و غریب برای مرد شدن پسربچه ها است. البته این سنت امروزه کنار گذاشته شده ولی در زمان های قدیم قبیله ای به نام ماسای، پسران جوان را وارد کمپ جنگاوری می کردند تا قدرت خودشان را با شکار کردن یک شیر نشان بدهند.

 پرش از روی گاو

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

یکی از عجیب ترین سنت ها برای تبدیل پسربچه ها به مرد واقعی، پرش از روی گاو است. در اتیوپی، پسران جوان باید سه بار از روی چهار گاو درشت اندام بپرند تا به یک مرد واقعی تبدیل شوند. قسمت عجیب این سنت این است که یک گروه از دختران جوان که معمولا از بستگان و دوستان پسر هستند، شروع به پایکوبی می کنند. اما ماجرا به همین سادگی تمام نمی شود. دختران یک چوب را به یکی از مردان قبیله می دهند تا کتکشان بزند. دختران قبیله با این کار نشان می دهند که حاضر هستند درد را به خاطر مرد شدن پسران قبیله تحمل کنند.

مراسم کشتن برده

در تمدن باستانی اسپارتا، برای اینکه پسر بچه به یک مرد تبدیل بشود، او را از هفت سالگی از خانواده اش جدا می کنند و تا سن 18 سالگی با او تمرین های سختی انجام می دهند تا به یک سربار تبدیل بشود. در آخر هم برای اثبات مردانگی باید با یک چاقو، یک برده را بکشند.
 
مراسم آویزان کردن پسربچه ها از قلاب

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

یکی از رسم و رسوم‌های قبیله آمریکایی ماندانس برای اثبات مردانگی، مراسم آویزان شدن از قلاب بوده است. پسر بچه ایی که می خواست به یک مرد تبدیل بشود، ابتدا باید به مدت سه روز چیزی نمی خورد. بعد از سه روز گرسنگی، یک سری سوراخ ها در روی بدن پسربچه و روی سینه، کمر و شانه هایش ایجاد می کردند و بعد با همان سوراخ ها از طناب آویزان می شده اند. پسر بچه ها زمانی که از شدت درد بیهوش می شدند، انگشتانشان را به عنوان قربانی خدایان قطع می کردند. در آخر هم روستاییان با نهایت بی رحمی سیخ هایی که در بدن این پسربچه‌ها فرو رفته بود را از تنشان بیرون می کردند و او را به عنوان مرد می پذیرفتند.

 مراسم قربانی کردن دشمن

یکی از سنت های عجیب برای مرد شدن، در طول امپراتوری آزتک اجرا می شد. در این دوران تمام پسران باید یک سری آموزش های نظامی را بعد از تولد 17 سالگیشان می دیدند. بعد از این آموزش، پسر بچه ها برای اثبات مردانگی باید یک دشمن را بگیرند و او را به روستا برگردانند و در نهایت آن ها را قربانی کنند. پسر بچه هایی که بتوانند این کار را با موفقیت انجام بدهند، نه تنها به مرد تبدیل می‌شدند، بلکه به عنوان جنگاور جگوار یا عقاب شناخته می شوند. جالب است بدانید که این پسربچه ها برای تبدیل شدن به جنگاور عقاب باید 12 دشمن مختلف را دستگیر می کردند.

 مراسم تولد دوباره پسربچه به عنوان یک مرد

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

یکی از سنت های عجیب در قوم ماردودجارا در استرالیا اجرا می شود. پسربچه های که به سن 10 تا 12 سالگی می رسیدند، یکی از دندان های جلوییشان کشیده می شد و حفره های بینیشان را سوراخ می کردند. بعد از این مراسم به شکار می رفتند و بعد با بدنی پوشیده شده از خون به روستایشان بر می‌گشتند تا بالاخره به عنوان یک مرد واقعی توسط مردان قبیله پذیرفته شوند.

مراسم ویسوکان

یکی از سنت های عجیب قبیله هندی آکگونکوئین برای تبدیل شدن پسر بچه ها به مرد، نوشیدن ویسوکان بوده است. در این مراسم  پسر بچه ها به خارج از روستا برده می شدند و شروع به نوشیدن ویسوکان می کردند. این نوشیدنی از گیاهی به نام دام شیطان گرفته شده و باعث ایجاد حالت های توهم‌زایی در پسر بچه ها می شد. این مراسم به مدت 20 روز ادامه داشت. متاسفانه بعضی از پسربچه های این قوم به دلیل خوردن همین نوشیدنی به فراموشی مطلق مبتلا می شدند و بعضی از آن ها نیز بر اثر خوردن این نوشیدنی جانشان را از دست می دادند.

 مراسم رنج شکار

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

مراسم رنج شکار برای اثابت مردانگی در قوم ماتیس در برزیل انجام می شده است. در طی این مراسم، پسربچه های قبیله باید شیره تلخ یک گیاه را در چشمان خودشان می ریختند و زهر وزغ را قورت می دادند تا تمام محتویات معده شان خالی شود و بدنشان پاک بشود. در آخر هم، همدیگر را با برگ های خاردار و گزنده می زدند. در واقع آنها با خوردن سم وزغ، سیستم ایمنی بدنشان قوی می شد و مقاومتشان را در برابر بیماری ها بیشتر می کرد.

مراسم روسفرینگ

یکی از سنت ها برای تبدیل شدن پسر بچه ها به مرد در نروژ برگزار می شود. این مراسم زمانی برگزار می‌شود که مدرسه کودکان، چه دختر و چه پسر تمام شده و یک مهمانی برای آن ها گرفته می شود. امروزه هنوز این سنت در کشور نروژ اجرا می گردد.

 مراسم جستجوی بصیرت

عجیب ترین سنت ها برای تبدیل شدن پسربچه ها به یک مرد واقعی

مراسم جستجوی بصیرت در قوم‌های آمریکایی برگزار می شده است. در طی این مراسم پسربچه ها باید یک سفر تنهایی را در طول یک صحرا تجربه می کردند و در طول مسیرشان فقط از کاکتوس ها و دیگر گیاهان توهم‌زا به عنوان خوراک استفاده می کرده اند. بعد از اتمام این سفر چند روزه، به عنوان یک مرد واقعی در قبیله پذیرفته می‌شدند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سنت جورج دبی

صفحه پکیج ها

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

بازار پردیس یک کیش

مالزی در یک نگاه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر