عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

همان طور که می دانید یکی از جاذبه های گردشگری، رستوران ها هستند. اغلب همه ی مردم در پی یافتن رستوران های با کیفیت بهتر غذاها بوده و به همین دلیل این شغل یکی از شغل های پردرآمد دنیا نیز محسوب می شود. اما همیشه این کیفیت غذای رستوران ها نیست که می تواند مشتری های زیادی را به خود جذب کند، بلکه محیط یک رستوران نیز سهم قابل توجهی در این موضوع دارد. به همین دلیل است که در سرتاسر جهان رستوران های خاص با مکان های عجیب و غریب شکل گرفته است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با عجیب و غریب ترین رستوران های جهان آشنا شویم.

رستوران زیر دریایی مالدیو

شاید رستوران Ithaa Undersea یکی از عجیب ترین رستوران های دنیا باشد. این رستوران در جزایر مالدیو واقع شده است و در عمق پنج متری دریا قرار دارد. سقف این رستوران شیشه ای است و به دلیل زلال بودن آب های جزایز مالدیو، مشتریان این رستوران می توانند در اطراف خود همه ی آبزیان را نیز تماشا کنند. گفته می شود که ساخت این رستوران زیر دریایی بیش از پنج میلیون دلار هزینه داشته است.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران قصر یخی فنلاند

رستوران LumiLinna Snowcastie یکی دیگر از رستوران های عجیب دنیا است. فضای این رستوران کاملا یخ زده است و دمای داخل آن نیز تا 5 درجه ی سلسیوس می رسد. نکته ی جالب درباره ی این رستوران این است که هر ساله آب می شود و دوباره بازسازی می شود.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران درختی تایلند

این رستوران در بالای یک درخت ساخته شده است و بسیار کوچک است. در واقع در داخل این رستوران فقط یک میز برای رزرو وجود دارد و شما برای رسیدن با آن باید کمی زحمت بکشید. در این رستوران شما می توانید مناظر زیبایی از دریا و جنگل های اطراف را تماشا کنید.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران صخره ای زنگبار

این رستوران نیز خانه ای قدیمی است که بر روی یک صخره در کشور زنگبار واقع شده است. در این رستوران غذاهای دریای سرو می شود و بهترین کیفیت را در میان رستوران های کشورش دارد. در صورتی که سطح آب پایین باشد، مشتریان این رستوران می توانند تا رسیدن به آن پیاده روی کنند، اما اگر سطح آب بالا بیاید، برای رفتن به این رستوران باید از قایق استفاده کنند.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران صخره ای سوئیس

در سوئیس نیز یک رستوران عجیب وجود دارد که بر بالای کوه آلپ واقع شده است. شما برای رسیدن به این رستوران باید از تله کابین استفاده کنید و سپس مسیری را پیاده روی کنید. در یک طرف این رستوران دره ای عمیق قرار دارد که بسیار خطرناک است.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران گلخانه ای هلند

در هلند رستورانی قرار دارد که قبلا یک گلخانه بوده و اکنون به یک رستوران در سازه ای شیشه ای تبدیل شده است. نام این رستوران de kas Amsterdam است و دکوراسیون ویژه و جالبی دارد.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران غاری ایتالیا

این رستوران درون یک غار قرار دارد و در کنار دریا واقع شده است. نام این رستوران غاری Grotta Palazzese Puglia است و تنها در زمانی که دریا طوفانی نباشد غذا سرو می کند.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران هواپیمایی آمریکا

این رستوران که در داخل یک هواپیمای بوئینگ KC-97 واقع شده است در ایالت کلرودای آمریکا است. این رستوران ظرفیت پذیرایی از 42 نفر را دارد و غذا خوردن در آن تجربه ی جالبی است.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

رستوران جرثقیلی

این رستوران معلق و متجرک است. در واقع این رستوران جرثقیلی در ارتفاع 50 متری قرار می گیرد و به شهرهای مختلف نیز سفر می کند.

عجیب و غریب ترین رستوران های جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل جهان مشهد

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر