عصب سیاتیک و درمان آن (1)

این عصب که طولانی ترین رشته عصبی در بدن است. از لگن تا انتهای پا ادامه داشته و از انشعاباتی تشکیل شده، که چنانچه دچار آسیب و یا فشار گردد، از یک تیر کشیدگی مختصر به دردهای عمیق منجر می شود. که البته گاهی این علایم درد با یک سوزش و یا خارش خود را در ناحیه کمر نشان می دهند. و در اثر بیرون زدگی یا فتق دیسک یا ازبین رفتن غضروف میان دو مهره ستون فقرات و فشار آن بر روی رشته های عصبی منجر به درد و ضعف عضلانی و سستی پاها می گردد. و با بالا رفتن سن این دیسک ها شروع به تحلیل رفتن می کنند و بیماری سیاتیک را پدید می آورند.

عصب سیاتیک و درمان آن
عواملی که باعث ایجاد و خطر بیماری سیاتیک می شوند:
سن: تغییراتی که بر اثر بالارفتن سن بر روی ستون مهره ها ایجاد می گردد، یکی از عامل های به وجود آورنده سیاتیک می باشند. به طوریکه تحلیل دیسک های بین مهره ای معمولا از 30 سالگی شروع می شوند. اما تنگی های ستون مهره ای یکی دیگر از عوامل ایجاد بیماری سیاتیک است که در سنسن بالاتر از پنجاه سالگی رخ می دهد.

عصب سیاتیک و درمان آن
شغل: کارها و شغل هایی که نیاز به چرخش کمر دارند و یا افرادی که مجبورند زیاد رانندگی کنند و وسایل نقلیه سنگین حمل کنند بیشتر در معرض این بیماری خواهند بود.
فعالیتهای فیزیکی: افرادی که کم تحرک اند و یا به هر دلیلی زیاد می نشینند، بیشتر از افرادی که فعالیت ورزشی و تحرک دارند مستعد بیماری سیاتیک هستند.

عصب سیاتیک و درمان آن
علل ژنتیکی: بر اثر مطالعات و آزمایشاتی که دانشمندان بر ژن هایی که استعداد بروز این بیماری را دارند، متوجه شدند بعضی از افراد از لحاظ ژنتیکی بیشتر در معرض این بیماری هستند و خطر ابتلا به آن نیز در این افراد بیشتر از سایرین می باشد.

عصب سیاتیک و درمان آن
برای بهبود و رفع این بیماری باید گفت که جراحی و درمان های فیزیکی روشهایی موثر می باشند. و جراحی نخاعی تاکنون بسیار بهتر از درمان های  فیزیکی در مورد سیاتیک به افراد جواب داده است. که البته در این مورد باید نظر پزشک معالج را نیز در این زمینه جویا شوید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید ان گی آن سیتی مالزی سنگاپور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر