عصب سیاتیک و درمان آن (2)

اقدامات جهت درمان سیاتیک در خانه می تواند شامل مراحل زیر باشد از جمله :

کیسه یخ: مقداری یخ را در کیسه ای پلاستیکی قرار داده و به مدت 15 الی 20 دقیقه در ناحیه کمر و در موضع درد نگه دارید، این کار سبب تسکین درد می شود. این عمل باعث کاهش التهاب می گردد. می توانید این کار روزی 4 بار انجام دهید.

عصب سیاتیک و درمان آن (2)

کاربرد کیسه آب گرم: این روش می تواند 48 ساعت بعد از اولین درد در ناحیه کمر صورت گیرد.چنانچه درد ادامه داشت می توانید به طور متناوب از کیسه های آب گرم و یخ برای تسکین درد استفاده کنید.

انجام حرکات کششی: این کارهای کششی که نیازی به فعالیت آنچنانی ندارد کمک می کند، تا فرد زودتر خوب شوید.بهتر است در هنگام انجام حرکات کششی از ایجاد فعالیتهای پرتابی  و ضربه ای پرهیز کنید. زیرا که این اعمال نه تنها درد شما را تسکین نمی دهد بلکه بر شدت آن نیز می افزاید.

عصب سیاتیک و درمان آن (2)
داروهای ضد درد: داروهای ضد درد نیز می تواند برای تسکین یافتن موثر باشد.

انجام ورزش و فعالیتهای معمولی: ورزش باعث ترشح آندروفین ویا به عبارتی مورفینطبیعی در بدن می شود. که به عنوان واسطه های های شیمیایی ازر انتقال پیام درد به مغز جلوگیری می کنند.

روشهایی که می تواند باعث پیشگیری این بیماری شود:

عصب سیاتیک و درمان آن (2)

ورزش منظم : انجام ورزش هایی نظیر یوگا و استفاده از دوچرخه های ثابت به قوی نگه داشتن عضلات در ناحیه کمر کمک می کند. همچنین بهتر است در هنگام ورزش تمرکز خود را بر روی ناحیه شکمی و کمری داشته باشید. زیرا این عضلات جهت راست ایستادن و قرار گرفتن شما در وضعیت مناسب بدن ضروری هستند.

نشستن صحیح: یک صندلی خوب باید از قوس کمر شما حمایت کند. و اگر چنین است برای حفظ قوسی کمر از یک بالش نرم در هنگام نشستن برای پشت خود استفاده کنید.

عصب سیاتیک و درمان آن (2)

حفظ وضعیت مناسب بدنی: آگاهی از درست ایستادن،نشستن و یا خوابیدن ویا اینکه چگونه اجسام را بلند کنیم می تواند تاثیر به سزایی در نوع صحیح وضعیت بدنی ما داشته باشد.

طرز صحیح بلند کردن اجسام سنگین: هیچگاه برای بلند کردن یک جسم سنگین از کمرتان استفاده نکرده بلکه برای این نیاز به زانوهایتان دارید. علاوه بر زانوها شما می توانید به کمک پاهایتان و با محور کردن آنها این عمل را انجام دهید.لازم است جسم را به خود نزدیک کرده و برای برداشتن آن را از خود دور نگه ندارید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید ان گی آن سیتی مالزی سنگاپور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر