ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عقاید غلط راجع به بینایی

1-کوررنگی فقط برای مردان رخ می دهد: مردها بیشتر از زنان به کوررنگی دچار می شوند .حدود 12/1 درصد مردها ممکن است مبتلا به کوررنگی شوند. در حالی که این امار در خانم ها 200/1 درصد است. کوررنگی بدین معنی نیست که شما به هیچ وجه نمی توانید رنگها را ببینید، امکان دارد نتوانید قرمز را از سبز تشخیص دهید. افرادی که کوررنگ کامل هستند در واقع فقط قادر به تشخیص یک رنگ هستند.

2- پدر و مادری که چشم های قهوه ایی دارند، نمی توانند بچه ایی با چشم های آبی داشته باشند: این عقیده اشتباه است، قبلا تصور می شد که رنگ چشم ها فقط توسط یک ژن کنترل می شود و تنها یک احتمال برای رنگ چشم های شما وجود داشت. ولی امروزه ما می دانیم حداقل 8 ژن برای کنترل رنگ چشم وجود دارد که بدین معناست که پدر و مادری با چشم های قهوه ای امکان دارد بچه ای با چشم های آبی داشته باشند.

 

عقاید غلط راجع به بینایی

3-رنگ چشم در نوزاد با افزایش سن تغییر نمی کند: اگر بچه ایی با چشم های آبی و یا خاکستری دنیا می اید با افزایش سن رنگ چشم ها می تواند تغیر کند . در سن 6 سالگی رنگ چشم شما همان چیزی خواهد بود که برای بقیه عمرتان می ماند. تغیر رنگ چشم ها در زمان نوجوانی و بزرگسالی بسیار نادرست ولی ممکن است، رخ دهد.

4- همه در میدان بینایی نقطه کور ندارند: اشتباه است ، حتی اگر شما دید کامل داشته باشید، هم چنان شما یک نقطه ی کور در محدوده میدان بینایی خود خواهید داشت. اما شما متوجه آن نمی شوید چون مغز شما این نقطه کور را با چیزی که شما انتظار دارید ببینید، تصویرسازی می کند. امکان دارد در بعضی افراد این نقطه کور بزرگتر از بقیه باشد.

5- امکان ندارد از طریق چشم هایتان سرما بخورید: اشتباه است .پاسخ بسیار ساده است، زمانی که شما یک شخص بیمار یا یک سطح الوده را لمس می کنید و سپس دست خود را به چشم ها یا بینی خود می مالید. ویروس های سرما خوردگی به اسانی از میان مجاری که چشم های شما را به بینی و گلو متصل می کند ، انتقال می یابد. اگر می خواهید از سرما خوردگی پیشگیری کنید، دستهایتان را از صورت خود دور نگهدارید.

6- امکان دارد لنز تماسی در پشت کره چشم گم شود: اشتباه است، به هیچ وجه امکان ندارد که لنز تماسی بتواند سر بخورد و تا ابد پشت کره چشم شما گم شود. ناحیه بین پلک و کره چشم توسط کیسه ایی به نام ملتحمه محصور شده است. لنز تماسی نمی تواند از آن عبور کند. اگر تصور می کنید لنز درون چشم ها گم شده فقط کافی است چشم خود را با نرمال سالین بشورید تا لنز شسته شده و بیرون بیاید.

 

عقاید غلط راجع به بینایی

عقاید غلط راجع به بینایی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد