ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علائم افسردگی در نوجوانان چیست؟

افسردگی در نوجوانان روز به روز در حال افزایش است که در اغلب افراد بدون توجه باقی می ماند.  بیشتر نوجوانان ( دختر یا پسر ) احساسات مشابه ای را تجربه می نمایندو بلوغ برای بعضی از نوجوانان،  ناخوشایند است و برای بعضی از آن ها خوشایند می باشد. افرادی که بلوغ خود را مساوی با درد و رنج می دانند خود را آدم چندان با ارزشی نمی بیند و در جامعه خود را به به عنوان یک فرد افسرده ارائه می دهند. و هم چنین، هیچ کس دوست ندارد با او در ارتباط باشد.و به آن ها  هیچ اهمیتی داده نمی شود. او به این فکر می کند که زندگی اش  آن قدر بی فایده شده که تلاش کردن برای آن ها هیچ ارزشی ندارد.

علائم افسردگی در نو جوانان 

امروزه بیشتر نوجوانان از بیماری های روحی رنج می برند اما چگونه  می توان فهمید که آن ها  افسرده هستند. در ادامه این مطلب به مهم ترین نشانه های افسردگی  نوجوانان  می پردازیم:

داشتن روحیه عصبی و خشمگین

تعجبی ندارد که اغلب نوجوانان عصبانی هستند یا حداقل با کمترین ضربه حالت تهاجمی به خود می گیرند. زیرا نوجوان برای پیدا کردن خود در جهان پیرامون باید تلاش کند و بهترین  جایگاه را از آن خود نماید. ولی اگر این حالت تهاجمی ادامه یابد به افسردگی تبدیل می شود. از نشان های مهم و رایج در نو جوانان بهانه گیری، تخصم و نا امیدی ، مستعد طغیان بودن است.

علائم افسردگی در نوجوانان چیست؟

از دوستان و خانواده دوری می کند

یکی از علائم  متداول افسردگی، دوری و عدم توجه به خانواده و دوستان است. دوری کردن در اینجا به این معنی است که آن ها وقت خود را با تعداد کمی از دوستان خود می گذراند  و به خانواده ودیگر دوستان توجهی نمی کنند.

تغییر در عادت های غذایی

بعضی از نوجوانان  که به بیماری های روحی و روانی مبتلا هستند ممکن است، مانند افراد بزرگسال اشتهایشان کم یا زیاد شود یا این که در بعضی از آن ها اصلا خواب به چشم هایشان نمی آید و در بعضی از آن ها همیشه آن قدر  خسته هستند که  همه کار ها برایشان طاقت فرسا است.

علائم افسردگی در نوجوانان چیست؟

در عملکرد تحصلی بیش از اندازه تغییر می کنند

اغلب کودکان و نوجوانانی که  مبتلا به بیماری های روحی و روانی هستند در مدرسه نیز دچار مشکل می شوند.در حقیقت این نشانه  بسیار مهم است و باید به آن توجه نمود.

افسردگی در نوجوانان موجب افت  شدید نمرات  درسی آن ها می شود. جالب است بدانید بر اساس تحقیقات نشان داده شده " پیشرفت بیش از حد و شدید نیز از نشانه های افسردگی است. زیرا او تصور می کند  این کار تنها راهی است که احساس کند می تواند کار مفیدی انجام می دهد و تمام شرایط را زیر سلطه خود قرار دهد. پس هر گونه تغییرات در فرزندتان را جدی بگیریدو در صورت نیاز به پزشک متخصص و مشاور رجوع فرمایید.

علائم افسردگی در نوجوانان چیست؟

از دست دادن علاقه به کار های روز مره 

یکی از نشانه های رایج بیماری ها  کاهش علاقه ناگهانی به فعالیت های خاص یا نداشتن امید و اشتیاق برای انجام فعالیت های روز مره می باشد.

صحبت کردن درباره مرگ

بسیاری بدیهی است که صحبت کردن نوجوانان درباره خودکشی یکی از عامل ها و نشانه های افسردگی می باشد. پس اگر فرزندان تا در این باره حرفی بزند،  باید به پزشک متخصص جهت مشاور و درمان مراجعه نمایید.

 علائم افسردگی در نوجوانان چیست؟

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد