علائم چشمی چه معنایی دارند؟

علائم چشمی چه معنایی دارند؟
- رگ های کوچک خونی چشم شما ممکن است در زمان عفونت یا تحریک شدن، پاره شوند یا گشاد تر شوند. اغلب این مساله بدون درمان حل می شود. ضربه یا آسیب، خراش و زخم روی قرنیه معمولا بسیار جدی تر است.
- سوزش یا خارش چشم معمولا نشانه خستگی و تحریک شدن چشم بر اثر سیگار، گرد و خاک و غیره است. هم چنین می تواند نشانه بلفاریت باشد. در بلفاریت باکتری ها باعث ایجاد شوره بر روی لبه پلک می شود یا می تواند علامت وجود خشکی چشم  و عدم تولید اشک کافی و مناسب باشد.
- پوسته پوسته شدن: وقتی اشک یا چربی خشک می شود، می توانند باعث به جا ماندن پوسته بر روی لبه پلک و مژه های شما شود. وجود پوسته ها وقتی شما تازه از خواب بیدار  شدید، طبیعی است. اما وجود این پوسته ها بیش از حد طبیعی می تواد علائم مشکل دیگری باشد.
- خشکی یا خارش چشم:

علائم چشمی چه معنایی دارند؟

خارش و تحریک پذیری چشم اغلب می تواند بر اثر آلرژی، داروهای خاص با استفاده  از لنزهای تماسی، افزایش سن یا بیماری دیگری مثل روماتیسم و یا فشار چشمی  ناشی از کار با رایانه باشد.
- پف کردن چشم ها: پیدا کردن علت آن اغلب آسان است. علت های شایع آن معمولا آلرژی ها، قرمز شدن چشم، عفونت یا التهاب پلک ها، زخم روی قرنیه یا ضربه به چشم هستند. مشکلات تیروئیدی هم می تواند یکی از علل آن باشد. اکثر موارد پف چشم بدون درمان از بین می روند. اما اگر ورم چشم شما بیشتر از  24 ساعت طول بکشد یا دید تان تار شود، باید حتما به متخصص مراجعه کنید.
- ریزش اشک:

علائم چشمی چه معنایی دارند؟

چشم های ما برای این که تمیز بمانند، اشک تولید می کنند. در واقع هر بار که پلک می زنیم، اشک به طور طبیعی چشم های ما را شسته و تمیز می کند. اشک بسیار خوب است و باعث مرطوب ماندن  چشم شما می شود و چشم هایتان را شستشو  می دهد. وقتی شما  تمام مدت ریزش اشک داشته باشید به این معناست که غده های اشکی تمام مدت در حال کار هستند. علت آن می تواند عفونت، ضربه یا مسدود شدن غدد اشکی باشد. اگر چشم شما درد می کند یا دیدتان تار شده، باید حتما به متخصص مراجعه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

چشمهای شما چه چیزی راجع به سلامتی تان می گوید

آیا می دانید ریواس چه خواصی دارد؟

خردل چه خواصی دارد؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر