علایم دیابت نوع دوم چیست

دیابت نوع دوم
این بیماری بسیار شایع است. افراد دیابتی قند خون بالاتری نسبت به افراد عادی دارند. شروع دیابت دو تدریجی  و علایم اولیه می تواند متوسط باشد. در مراحل ابتدایی بیماری، اثرات زیادی بر سلامتی شما نمی‌گذارد، اما هرچه بیماری پیشرفته‌تر می‌شود، بر سایر اندام‌های مهم بدن از جمله قلب، رگها، اعصاب، چشم‌ها و کلیه شما تاثیر می‌گذارد. کنترل قندخون به پیشگیری از عوارض و اثرات جانبی بیماری جلوگیری می‌کند.
علایم اولیه و نشانه ها:
تکرر ادرار: وقتی قند خون بالاست، کلیه ها تلاش می کنند که قند اضافه را از بدن و خون خارج کنند. این مساله می تواند باعث تکرر ادرار، به خصوص در شب شود.
تشنگی بیش ازحد: تکرر ادرار و خارج شدن مایعات از بدن منجر به از دست رفتن آب بدن شده و با گذشت  زمان باعث کم آبی بدن و احساس تشنگی بیش از حد طبیعی می شود.
احساس گرسنگی: افراد دیابتی از غذاهایی که می خورند، انرژی کافی را دریافت نمی کنند. سیستم گوارشی، غذا ها را به قندهای  ساده ای مثل گلوکز می شکند که بدن از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. در افراد دیابتی قند کافی از خون به سلول ها نمی رسند. در نتیجه افراد دیابتی اکثرا احساس گرسنگی می کنند.
احساس خستگی بیش از حد:

دیابت نوع دوم

دیابت نوع دوم بر روی سطح انرژی بدن اثر می گذارد و باعث می شود، فرد احساس خستگی بیش از اندازه کند. این خستگی در نتیجه عدم رسیدن قند کافی به سلول  های بدن می باشد.
تاری دید: قند خون بالا می تواند به عروق خونی کوچک درون چشم آسیب  برساند و باعث تار شدن دید می شود. این تاری در یک یا هر دو چشم رخ می دهد.
اگر فرد دیابتی مورد درمان قرار نگیرد و دیابتش کنترل نشود، آسیب به این رگ های خونی شدیدتر شده و دید به صورت دائمی تار خواهد شد.
بهبود آهسته زخم ها:

دیابت نوع دوم

سطح بالای قند خون می تواند به اعصاب و عروق خونی آسیب برساند و باعث  بروز مشکل در جریان خون شود. در نتیجه حتی درمان زخم های جزئی ممکن است هفته ها یا ماه ها به طول بیانجامد. بهبود آهسته زخم ها باعث افزایش خطر عفونت خواهد شد.
بیحسی یا درد در سر یا پاها: قند خون بالا می تواند بر روی جریان  خون اثر بگذارد و باعث آسیب به اعصاب شود. در افراد دیابتی این امر منجر به درد پا، احساس خواب رفتن  و بی حسی در سر و پاها می شود. این شرایط نوروپاتی نام دارد و با گذشت زمان بدتر خواهد شد.
کمای دیابتی: زمانیکه یک شخص با بیماری دیابت نوع دو شدیدا مریض شده و یا آب بدنش خیلی کم می‌شود و قادر به نوشیدن آب کافی برای جبران بی‌آبی نیست، ممکن است دچار این بیماری خطرناک شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مسجد حسن دوم کازابلانکا

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

آب پنیر چیست

جو دوسر چیست و چه خواصی دارد؟

ویترکتومی چیست

زوفا چیست

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر