علایم و علل مسمومیت های غذایی

مسمومیت غذایی، که به آن بیماری ناشی از غذا نیز گفته می شود، بیماری است که به دلیل خوردن غذای آلوده ایجاد می شود. میکروارگانیسم های عفونی - از جمله باکتری ها، ویروس ها و انگل ها - یا سموم آنها شایع ترین علت مسمومیت غذایی هستند. عوامل عفونی و یا سموم حاصل از آنها، می توانند مواد غذایی را در هر مرحله از پروسس و یا تولید آنها آلوده نمایند.

همچنین در محیط خانه نیز ،اگر شیوه حمل و پخت غذا نادرست باشد، امکان دارد که آلودگی مواد غذایی رخ دهد. علائم مسمومیت غذایی، که می تواند در عرض چند ساعت پس از خوردن غذا آلوده شروع شود، اغلب تهوع، استفراغ یا اسهال است. در اکثر موارد، مسمومیت غذایی خفیف بوده و بدون اقدامات خاص درمانی برطرف می شود. اما در عین حال برخی افراد نیازمند مراجعه به بیمارستان هستند.

 

علایم  و علل مسمومیت های غذایی

علائم

علائم مسمومیت غذایی بسته به منبع آلودگی متفاوت است. اکثر انواع مسمومیت غذایی باعث ایجاد یک یا چند نشانه زیر می شوند:

• حالت تهوع

• استفراغ

• اسهال آبکی یا خونی

• درد شکم و گرفتگی

• تب

علائم و نشانه ها ممکن است در عرض چند ساعت پس از خوردن غذا آلوده شروع شوند و یا ممکن است روزها و یا حتی چند هفته بعد شروع شوند.

چه مواقعی بایستی به پزشک مراجعه کرد:

فرد مسموم اگر علائم یا نشانه های زیر را داشت، نیازمند مراقبت های پزشکی است :

• استفراغ های مکرر و متوالی و ناتوانی در حفظ مایعات وارد شده به بدن

• استفراغ یا مدفوع خونی

اسهال بیش از سه روز

• درد یا گرفتگی شکمی شدید

• دمای داخل دهانی بیش از ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتی گراد)

• علائم یا نشانه های کم آبی بدن ، تشنگی بیش از حد، خشکی دهان، ادرار کم یا فقدان ادرار، ضعف شدید، سرگیجه

• علائم عصبی مثل تاری دید، ضعف عضلانی و احساس سوزش یا مورمور شدن در بازوها 

 

علایم  و علل مسمومیت های غذایی

علل ایجاد مسمومیت های غذایی

آلودگی مواد غذایی می تواند در هر مرحله از فرایند تولید رخ دهد: کشت، برداشت، پروسس، ذخیره سازی، حمل و نقل و یا آماده سازی. آلودگی متقاطع( انتقال میکروارگانیسم های مضر از یک سطح به سطوح دیگر) در اغلب موارد، علت ایجاد این بیماری است. این مساله بویژه برای غذاهای خام و یا آماده طبخ، مانند سالاد یا سایر محصولات، بسیار مشکل زا محسوب میگردد. از آنجایی که این غذاها پخته نشده اند، میکروارگانیزم های مضر قبل از تناول غذا نابود نشده و لذا می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند. از عوامل باکتری،ویروسی یا انگلی که باعث مسمومیت های غذایی میشوند میتوان به کمپیلوباکترها،سالمونلا، کلستریدیوم ها، ای.کولی،شیگلا، لیستریا ،روتا ویروس ها و ژیاردیا اشاره نمود.

عوامل خطرزا

بیمار شدن و درجه و شدت آن متعاقب خوردن یک غذای آلوده، به نوع میکروارگانیسم عفونی، میزان قرار گرفتن در معرض میکروارگانیسم مذکور، سن و سلامتی افراد بستگی دارد. گروههای پر خطر شامل موارد زیر میباشند:

سالمندان- همانطور که سن شما بیشتر میشود، سیستم ایمنی بدن شما ممکن است مشابه با زمانی که شما جوانتر بوده اید به سرعت و به طور موثر به ارگانیسم های عفونی پاسخ ندهد.

زنان حامله- در طول بارداری تغییرات متابولیسم و گردش خون ممکن است خطر مسمومیت غذایی را افزایش دهد. واکنش شما ممکن است در دوران بارداری شدیدتر باشد. کودک شما نیز به ندرت ممکن است بیمار شود.

نوزادان و کودکان- سیستم ایمنی بدن آنها به طور کامل توسعه نیافته است.

افراد مبتلا به بیماری مزمن- داشتن یک بیماری مزمن مانند دیابت، بیماری های کبدی و یا ایدز و یا انجام شیمی درمانی یا پرتودرمانی برای سرطان، پاسخ ایمنی بدن شما را کاهش می دهد.

 

علایم  و علل مسمومیت های غذایی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر