علت به خواب رفتن بازوها در زمان خواب(2)

علت به خواب رفتن بازوها در زمان خواب(2)
دیابت
دیابت یکی از شایع ترین علل خواب رفتن دست و پا می باشد. در میان 10 تا 20 درصد کسانی که به تازگی دیابت آنها تشخیص داده شده این علامت دیده می‌شود. افراد دیابتی در معرض  خطر آسیب به اعصاب هستند. این مساله نوروپاتی نامیده می شود و زمانی رخ می دهد که میزان بالای شکر  و چربی در خون باعث  آسیب به انتهای اعصاب می شود. نوروپاتی دیابتی باعث بی حسی و به خواب  رفتن دست ها و پاها می شود. خواب رفتن دست و پا حتی هنگام بیداری ممکن است نشانه دیابت باشد. مهم ترین و شایع ترین بیماری مربوط به اعصاب محیطی، دیابت است که در تغذیه اعصاب اختلال ایجاد می کند و از آنجا که هر چه طول اعصاب بیشتر باشد تغذیه آن ها بیشتر با مشکل مواجه می شود، اعصاب پاها آسیب پذیرترند و خواب رفتگی پاها در دیابت بیشتر مشاهده می شود. علاوه بر خواب رفتن دست و پا، در بیماران دیابتی، انواع اختلالات حسی از جمله کرختی، بی حسی، سوزن سوزن شدن و گزگز کردن دست و پا نیز مشاهده می شود.

علت به خواب رفتن بازوها در زمان خواب(2)
نقص ویتامین ب
ویتامین های ایی،  ب1، ب6، ب 12 و نیاسین برای عملکرد سالم عصب، ضروری هستند. کمبود ویتامین ب 12 می تواند به کم خونی خطرناکی منجر شود و این کم خونی از علل مهم نوروپاتی محیطی است. اما برعکس، ازدیاد ویتامین ب 6 باعث خواب رفتن دست و پا می شود .کمبود ویتامین ب باعث مشکلات مختلفی از جمله، آنمی، کم خونی و خواب رفتن اندام ها می شود.
افرادی که در معرض کمبود ویتامین ب هستند:
•    گیاه خواران
•    افراد بالای 50 سال
•    افراد با اختلالات گوارشی  معین
بیماری گیلن باره
بیماری گیلن  باره نیز با علائم خواب رفتن دست و پا، کرختی و بی حسی آغاز می شود که ممکن است این علائم با معاینه پزشک در بیمار تشخیص داده نشود. اما در هر صورت خود بیمار از حالت های اختلال حسی در اندام های خود آگاه است.
ام اس

علت به خواب رفتن بازوها در زمان خواب(2)
گاهی خواب رفتن دست و پاها اولین علایم بیماری ام اس است. این علایم معمولا بر روی  صورت اثر می گذارند. اگرچه بسته به موقعیت آسیب نخاعی که در اثر ام اس به وجود می آید، فرد ممکن است بی خوابی دست و پاها را نیز تجربه کند. افرادی که خواب رفتگی دست و پایشان از یکی دو روز قبل شروع شده و خوب نمی‌شود و بیشتر می‌شود، فردی که یک سمت بدن خود را حس نمی‌کند یا از تنه به پایین احساس خواب رفتگی یا داغی یا سرما و یا بی حسی دارد، بایستی این علائم را جدی بگیرند.
سکته مغزی
سکته های مغزی نیز به علت ایجاد اختلال در اعصاب، بی حسی ایجاد کرده و بر اثر آن دست و پا خواب می رود.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد