علت درد ماهیچه چیست؟ (1)

علت درد ماهیچه چیست؟
سو تغذیه:
عدم تغذیه ی صحیح و مناسب نیز  می تواند باعث درد ماهیچه ای شود. ویتامین د نقش مهمی در عملکرد  درست ماهیچه ها دارد. ویتامین د باعث جذب کلسیم می شود و کمبود این ویتامین باعث کاهش میزان کلسیم در خون شده و بر روی استخوان ها و اعضای دیگر بدن نیز اثر می گذارد. کمبود ویتامین د وقتی اتفاق می‌افتد که بدن شما به حد کافی ویتامین د ندارد. بسیاری از اندامهای مهم بدن، همچون کلیه‌ها یا عضلات برای کار بهتر به کلسیم وابسته هستند. بدون ویتامین د کافی که نیازمند جذب کلسیم است، شما در اندامها و استخوانهایتان احساس درد می‌کنید.
کم خونی:
کم خونی زمانی اتفاق می‌افتد که گلبول‌های قرمز بدن شما به اندازه لازم کار نمی‌کنند. بنابراین بافت‌های بدن شما نمی‌توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. با کم‌خونی، بسیاری از قسمت‌های بدن شما احساس خستگی می‌کنند زیرا اکسیژن کافی برای سلامتی و یا عملکرد مناسب ندارند.
کم آبی:

علت درد ماهیچه چیست؟
افرادی که بدن آنها دچار کمبود آب شده است، درد ماهیچه ای را تجربه می کنند. نو شیدن آب کافی برای عملکرد صحیح بدن ضروری است و بدون مایعات، بدن دچار مشکل  می شود. کمبود آب می تواند باعث شود عملکرد  ضروری بدن مثل نفس کشیدن، دشوار شود. غضروف بدن انسان که اصطکاک بین مفاصل را کاهش می دهد تا 70 درصد از آب تشکیل شده است به همین دلیل، نوشیدن آب فراوان برای حفظ سلامت و شکل درست غضروف ها که حرکت بین استخوان ها را امکان پذیر می کنند، اهمیت دارد. افراد باید آگاه باشند که چه میزان آب باید بنوشند. میزان توصیه شده 8 الی 6 لیوان  آب در هر روز است. توجه داشته باشید، آب و هوای  گرم باعث می شود که تعرق بیشتر شده و بدن به آب بیشتری احتیاج داشته باشند.
کمبود خواب:

علت درد ماهیچه چیست؟
خواب ناکافی می‌تواند بر سلامت شما تاثیر بگذارد. شما به ۶ تا ۸ ساعت خواب شبانه نیاز دارید. بافت‌ها و سلول‌های بدن شما به خواب مناسب نیاز دارند تا سالم بمانند و مغز شما به آن نیاز دارد تا هوشیار باشد. بدون آن بدن شما زمانی برای استراحت و تجدید قوای حیاتی و فرآیندها ندارد، این منجر به درد می‌شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (1)

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

سارا و مهمان کوچک (1)

بروسلوز یا بیماری تب مالت چیست؟

خارشتر چیست؟

خواص دارویی میوه ها (1)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر