علت سردی دست و پا در بدن چه می تواند باشد؟

سردی دست و پا دلیلی ندارد جز اینکه دستگاه گوارش به خوبی نمی تواند مواد مغذی و اکسیژن را به سلول های بدن برساند و عامل این موضوع کم کاری تیروئید است.

علت سردی دست و پا در بدن چه می تواند باشد؟

به طور کلی تیروئید در بدن به مانند یک ترموستات عمل می کند و چنانچه اختلالی در آن به وجود بیاید، خون رسانی و پمپاژ ضربان قلب با مشکل مواجهه می شود. که از جمله نشانه های آن سردی دست و پا ( که مهمترین عارضه آن است )، یبوست، خستگی، و اضافه وزن است. و گاهی نیز به علت کم خونی و فشار خون پایین دست و پا سرد شده و یا حالت سستی و یا سوزن شدن در دست و پاها ایجاد می شود، که باز تمام این عوامل تا حدود قابل توجهی علتش به کم کاری تیروئید بر می گردد.

علت سردی دست و پا در بدن چه می تواند باشد؟
تولید غده تیروئید در کم کاری آن، به خاطر ترشح هورمونی است تا بتواند این کمبود را در بدن جبران نماید. و یکی از علایم آن عبارتند از خستگی و عدم تحرک که از مهمترین عارضه های آن است. و همچنین در خانم ها بارزترین علامت آن نامنظم شدن عادات قاعدگی در آنها می باشد.

علت سردی دست و پا در بدن چه می تواند باشد؟
بیماری تیروئید یکی از بیماری های شایع در بین افراد است که کم کاری و یا پرکاری آن باعث ایجاد مشکلاتی در بدن می گردد. زیرا که همانطور که گفته شد موتور و محرک سوخت و ساز بدن و متابولیسم است و مشکل در عملکرد این غده باعث ناباروری و ایجاد بیماری های قلبی در بدن  می شود. همچنین عوارضی چون عدم خون رسانی صحیح به تمام سیستم های سلولی و بافتها در بدن به خاطر اختلال در کار این غده حاصل می گردد، که در نتیجه آن سردی و گزگز پا را به وجود می آورد.

علت سردی دست و پا در بدن چه می تواند باشد؟
علاوه بر کارها و موارد فوق که غده تیروئید در بدن انجام می دهد. مسئول تنظیم دما و حرارت نیز بوده و با عدم خون رسانی کافی، دست و پا سرد می شوند، که گاهی حتی این مشکل می تواند در افراد منجر به مرگ آنها نیز شود. گرچه که بعضی از راهکارها را برای حل و درمان تیروئید در نظر گرفته شده است ولی جنبه قطعی ندارد. ولی طبق آخرین گزارشات عارضه تیروئید را با خوردن دارو فقط می توان درمان نمود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

هتل می تاور مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد