علت پف چشم (2)

علت پف چشم (2)
استفاده طولانی مدت از لنز تماسی
اگر مدت طولانی از لنز استفاده می کنید، ممکن است چشم هایتان پف کند. لنز تماسی مثل یک پوشش برای چشم عمل می کند و مانع از رسیدن اکسیژن به چشم و تورم قرنیه می شود. اگر با لنز بخوابید، فشار بیشتری به چشم وارد و تورم را بدتر می کند.
بهترین راه این است که قبل ازخواب، لنزها را در بیاورید. به جای اینکه تا آخر شب صبر کنید، عصر لنزها را خارج کنید تا به علت فراموشی یا خستگی با آنها نخوابید و صبح با چشم های پف کرده بیدار نشوید.
 گریه کردن

علت پف چشم (2)
وقتی به خاطر یک مساله احساسی گریه می کنید و اشک می ریزید، چشم هایتان پف می شود. این  نوع اشک بیشتر از بقیه اشک ها (مثل اشک هایی که برای پاک شدن چشم از شر گرد و غبار ریخته می شود) آب دارند و نمک آنها کمتر است. در نتیجه اشک به سمت بافت آکولار چشم برمی گردد، یعنی جایی که نمک بیشتری دارد و همین امر باعث پف چشم می شود.
گریه کردن (ناشی از یک وضعیت احساسی) باعث تغییرات هورمونی شده و اندکی ترکیبات اشک را نیز تغییر می دهد. اشکهای ناشی گریه های احساسی مقدار بیشتری هورمون استرس دارند. به همین خاطر حتی اگر سعی کنید اشک ها را پاک کنید یا از فرو ریختن آنها جلوگیری کنید، باز هم چشم هایتان پف می کند.
وقتی بعد از گریه کردن دچار پفی چشم ها شدید از کمپرس سرد روی چشم ها به مدت چند دقیقه استفاده کنید. اگر می خواهید دیگران متوجه گریه کردن شما نشوند از اسپری آب سرد یا کانسیلر دور چشم استفاده کنید، البته متاسفانه کانسیلر آنقدرها هم نمی تواند پف چشم را مخفی کند.
 مصرف زیاد سدیم

علت پف چشم (2)
رابطه مصرف سدیم و پف چشم واضح و روشن است. سدیم باعث احتباس زیاد آب در بدن شده و منجر به پف چشم می شود. سدیم اصلی ترین ماده معدنی موجود در نمک است، بنابراین غذاهای پر نمک مثل چیپس و سوسیس و کالباس باعث ایجاد پف چشم می شود..
برای خلاصی از پف، مصرف سدیم را کاهش دهید. میزان مصرف نمک در افراد مختلف متفاوت است، اما مرکز کنترل بیماری توصیه می کنند، بزرگسالان کمتر از 2300 میلی گرم در روز نمک مصرف کنند.
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (2)

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

درمان های خانگی برای خشکی چشم

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

تاثیر آرتروز بر روی چشم ها

روش های کاهش خستگی چشم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد