علت پف چشم(3)

علت پف چشم(3)
مصرف بالای الکل
مصرف زیاد الکل باعث بروز مشکلات زیادی شده که یکی از آنها ورم بدن است که شامل پف چشم ها هم می شود. الکل ترشح هورمون آنتی دیورتیک را در بدن کاهش می دهد و موجب پف شدن چشم ها  می شود. مصرف الکل باعث می شود، فرد نتواند به درستی بخوابد و تمام شب را در رختخواب غلت بزند یا نیمه های شب از خواب بیدار شود و دیگر نتواند بخوابد. خواب بد خود عامل احتباس آب شده و منجر به احتباس چشم می شود. برای جلوگیری از عوافب بد الکل، از مصرف آن خودداری کنید.
مصرف شیرین کننده های مصنوعی

علت پف چشم(3)
مصرف شیرین کننده های مصنوعی مثل ساخارین و آسپارتام، مانند شکر معمولی باعث ایجاد ورم در بدن و در اطراف چشم می شود.  با مصرف شیرین کننده های مصنوعی، سیستم ایمنی بدن تعداد زیادی گلبول سفید آزاد می کند؛ تا با ارگانیسم های خارجی چون باکتری ها و ویروس ها مبارزه کنند. وقتی سیستم ایمنی چنین کاری انجام می دهد اغلب اوقات اثراتی جانبی مانند درد مفاصل، خستگی و آسیب عروق عصبی را به همراه دارد که یکی از عوارض آن پف چشم ها می باشد.
مصرف نوشیدنی های گاز دار و محصولاتی که شیرین کننده های مصنوعی دارند را محدود کنید. همچنین برای کاهش چف چشم، انواع توت ها، گوجه فرنگی و زنجبیل مصرف کنید.
حساسیت به عطر

علت پف چشم(3)
تنها آلرژن ها باعث پف چشم نمی شوند. بلکه انواع ادکلن ها و محصولات معطر نیز به دو دلیل باعث پف می شوند، یا فرد به مواد معطر آلرژی دارد یا چشم های حساسی دارد.
اگر به ادکلن حساسیت دارید، حتما وقتی یک محصول بهداشتی انتخاب می کنید نوع بدون عطر آن را بردارید. وقتی به خود ادکلن می زنید، سعی کنید تا حد ممکن با فاصله از چشم اسپری کنید.
طبق آزمایش های انجام شده، قرار گرفتن در معرض عطر می تواند منجر به واکنش های منفی مانند میگرن و مشکل تنفسی شود. 14 درصد از افرادی که در این  آزمایش حضور داشتند با بوئیدن یک ماده معطر از فاصله دور دچار حساسیت چشم شده اند. پس حتما در انتخاب محصولات آرایشی دقت کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

علت بوی بد دهان

علت لرزش دست ها و راه های مقابله با آن

علت ایجاد آب مروارید

علت به وجود آمدن آستیگمات

علت افسردگی پس از زایمان

علت زرد شدن دندان ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد