علت گوش درد در بزرگسالان

علت گوش درد در بزرگسالان
دردهای ایجاد شده در نواحی گوش علت های مختلفی دارد. عوامل زیادی موجب بروز گوش ‌درد در افراد بزرگسال می‌شود که مشکلات پیش آمده در گوش خارجی یا میانی و یا دردهای ارجاعی از جمله علت‌های شایع آن است. در این مقاله در مورد علت های درد گوش در بزرگسالان می پردازیم.
یکی از شایع‌ترین دردهای گوش وجود عفونت در گوش خارجی و میانی می باشد. اگر این عفونت حاد باشد، فرد احساس درد در گوش می کند. در عفونت های مزمن فرد دچار گوش درد نمی شود.
یکی دیگر از علت های گوش درد ناشی از عوامل میکروبی یا ویروس است. گاهی ورود یک جسم خارجی یا حشره به گوش بیرونی می تواند باعث ایجاد گوش درد در فرد شود. همچنین وجود جرم و تجمع آب در حجم گوش، علاوه بر ایجاد درد ناشی از عفونت می‌تواند موجب پارگی پرده گوش نیز شود.

علت گوش درد در بزرگسالان
گاهی اوقات عفونت باعث پارگی پرده گوش می شود، در این مواقع باید عفونت تخلیه شود تا درد گوش بهبود یابد. هم چنین مصرف آنتی بیوتیک نیز موثر است.
 اگر علت پارگی پرده گوش، ضربه باشد، در ۷۰ الی ۸۰ درصد خود به خود ترمیم می‌یابد. در صورتی که عفونت باعث پارگی شده باشد، در اکثر موارد ترمیم امکان پذیر است، اما علاوه بر درمان با آنتی بیوتیک، باید از عفونت مجدد گوش جلوگیری شود، در غیر این صورت عفونت مانع ترمیم خواهد شد و در صورت مزمن شدن و مقاوم بودن به درمان در اغلب موارد نیاز به جراحی است.
آیا سوراخ شدن پرده گوش می‌تواند موجب بروز گوش درد شود؟

علت گوش درد در بزرگسالان
در صورتی که ضربه عامل سوراخ شدن پرده گوش باشد ممکن است فرد درد گوش داشته باشد، اما پارگی پرده گوش به خودی خود دردی نخواهد داشت.
آیا خارش گوش می‌تواند به پرده گوش آسیب وارد کند؟
وجود عوامل قارچی ممکن است موجب بروز خارش گوش شود، اما به این دلیل که در کانال خارجی به وجود می‌آید، در پارگی پرده گوش تاثیر گذار نیست. ضمن این‌که لازم است به منظور بر طرف کردن خارش از طریق ساکشن این ناحیه توسط پزشک پاکسازی شود، در غیر این صورت درمان دارویی تاثیری نخواهد داشت.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد