علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان ان

درمان دیابت با گیاهان دارویی و داروهای طب سنتی

پیاز؛ این گیاهان تاثیر قابل ملاحظه در کاهش قند خون دارند. پیاز روی سوخت و ساز گلوکز در کبد هم تاثیر می گذارد و باعث افزایش انسولین و جذب قند به داخل سلول ها می شود.

سیر؛ این گیاه بهترین درمان برای کاهش  قند خون، بازسازی سلول ها در لوزالمعده و تحریک آن برای تولید انسولین محسوب می شود.

آلوئه ورا؛ آلوئه ورا به عنوان گیاه شفادهنده شناخته می شود ژلی که از قسمت داخل برگ ها به دست می آید در کاهش میزان گلوکز خون موثر است.

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

شنبلیله؛ شنبلیله یکی از پرمصرف ترین گیاهان  در مواد غذایی معطر و برای کنترل بیماری دیابت به عنوان یک درمان به حساب می آید. شنبلیله مقاومت انسولین در بدن را کاهش می دهد و با افزایش تعداد گیرنده های انسولین در سلول ها، میزان قند خون را کنترل می کند. این گیاه با به کارگیری گلوکز در بافت های عضله وکبد، میزان گلوکز خون را کاهش می دهد. کافی است دانه های شنبلیله را یک شب کامل در آب خیس کنید و روز بعد آب آن را بخورید و دانه ها را به طور کامل بجوید.

 برگ های انبه؛ برگ های انبه درمان موثر برای بیماران  دیابتی است. کافی است برگ های انبه را به مدت 24 ساعت در آب خیس کرده سپس برگ ها را فشار دهید و آب به دست آمده را بخورید یا برگ های انبه را خشک کنید و روزی 2 بار با آب مصرف کنید. این 2 روش عوارض دیابت را به خوبی در مبتلایان از بین می برد.

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

قره قاط؛ این میوه اختلالات پرخطر دیابت مانند آسیب های چشمی و آب مروارید وحتی اب سیاه را کاهش می دهد.

 ریحان؛ این گیاه، روند ترشح انسولین را راحت تر می کند. به طور معمول هر گیاهی که  برترشح هرمون ها از لوزالمعده و کبد اثر بگذارد و ان را تقویت کند، در درمان دیابت به عنوان یک کمک کننده می تواند مفید باشد. اما اگر دیابتی هستید و دارویی برای کنترل میزان قند به طور منظم میزان قند خون خود را کنترل کنید تا با افت ناگهانی قند خون  دچارنشوید.

ادویه هایی قوی برای درمان دیابت

زردچوبه برای دیابت : «کورومین» موجود در زردچوبه برای افراد دیابتی مفید است. این رنگدانه های فعال مفید باعث فعال شدن آنزیم AMPK می شود که روی جذب گلوکز در بافت عضله تأثیر می گذارد. در نتیجه به کنترل میزان قند خون کمک می کند اگر شما هم از بیماری دیابت دارید حتماً زردچوبه را وارد برنامه ی غذایی کنید.

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

درمان دیابت با دارچین؛ این ادویه دسترسی سلول های چربی وگلوکز را به انسولین آسان تر می کند و تبدیل گلوکز وبافت چربی به انرژی را افزایش می دهد. علاوه براینکه دارچین از ایجاد رادیکال های آزادخطرناک جلوگیری می کند.مصرف شکلات تلخ به همراه دارچین بدون افزودن شکر می تواند باعث بهبود حساسیت سلولها به انسولین و ترشح مناسب و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به دیابت شود.

 درجدید ترین تحقیقات  پی برده اند که مصرف کاکائوی خالص و بدون افزودن شکر و شیرینی می تواند به عنوان یک دارو برای بسیاری از بیماری ها ازجمله دیابت هم مفید باشد. دانشمندان دریافته اند که مصرف کاکائوی تلخ و یا مقدار بسیار کمی شکر به عنوان طعم دهنده می تواند باعث رفع مشکل فشارخون بالا به ویژه در افراد مسن و میانسال شود.

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

درمان دیابت نوع 1 با CLBS03

بررسی این درمان درحال حاضر با نام مطالعه ی T-Rexدر فاز IIتحقیقات بالینی است و انتظار می رود در چند سال آینده، ثبت نام نهایی از 18 فرد واجد شرایط برای شرکت در این تحقیق به عمل اید که این تحقیق برای اولین بار انجام می شود. پس از آن بیماران بصورت تصادفی در سه گروه و با 3 دوز بالای CLBS03و دوز پایین شرکت خواهند کرد.

 محققان به ارزیابی سلولهای بتا در پانکراس برای تولید انسولین ، مقدار هموگلوبین A1Cافراد شرکت کننده، اپیزودهای افت شدید قندخون خواهند پرداخت.

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

درمان با CLBS03بر اساس استفاده از سلولهای Tتنظیمی به منظور حفظ تعادل در سیستم ایمنی بدن افراد مبتلا به بیماریهای خود ایمنی مانند دیابت نوع 1 طراحی شده است.

در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 کمبود سلولهای Tregسبب می شود سلولها T effectorبه سلولهای انسولین ساز در پانکراس حمله کنند. CLBS03حاوی سلولهای Tregهر بیمار به صورت اختصاصی  برای جلوگیری ازحمله سیستم ایمنی که تعداد آنها برای کمک به ایجاد تعادل در سیستم ایمنی افزایش پیدا کرده است. 

علل دیابت در مردان و مهم ترین روش های درمان آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل مردان پالاس آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد