ترانسفورماتور چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترانسفورماتور چیست؟

ترانسفورماتور چیست؟
ترانسفورماتور وسیله ای برق- قدرتی است که انرژی الکتریکی را به وسیله ی آن منتقل می کنند. انرژی الکتریکی  حاصل ضرب ولتاژ در جریان است. در مقیاس های بالا ، که جریان بسیار زیادی وجود دارد، به دلیل وجود مقاومت در کابل های انتقال و ایجاد تلفات بسیار زیاد و خطرات ممکن، برای انتقال می بایست از ترانسفورماتور و یا ترانسفورمر کمک بگیرند. این وسیله در واقع با حفظ انرژی مورد انتقال، جریان عبوری از خط را کاهش داده و در نتیجه ولتاژ را افزایش می دهد، تا این حاصل ضرب جدید نیز همان قدرت مورد نیاز را بدهد. در این حالت به خاطر کاهش جریان خط تلفات کمتر شده و کابل های کوچک تری نیز قابل استفاده می باشد.
به روابط زیر توجه کنید:
P= V×I
N1/N2 =V1/V2 =I2/I1  
P: قدرت مورد انتقال
V: ولتاژ
I: جریان
N: تعداد دور سیم پیچ ها
در واقع ترانسفورماتور، انرژی الکتریکی را به وسیله ی القای الکترومغناطیسی در سیم پیچ ها انتقال می دهد. به نحوی که با عبور جریان الکتریکی در سیم پیچ ها به دلیل ایجاد میدان مغناطیسی، در مدار ثانویه ولتاژ القا می شود.
ولتاژ متناسب با تعداد دور سیم پیچ ها است و جریان نسبت عکس دارد. به این معنی که در طرفی که ولتاز و تعداد دور سیم پیچ بالاتری داریم، جریان کمتری وجود دارد. و این همان هدف ما در انتقال قدرت است. یعنی رسیدن به جریان های کوچک تر و تلفات کم تر.

ترانسفورماتور چیست؟
با نزدیک شدن به مصرف کننده ها دوباره از ترانسفورماتور ها استفاده شده، و جریان را بالا می برند و ولتاژ را برای مصرف کننده مطلوب می سازند.
بازده ترانسفورماتور ها بسیار بالا می باشد. این وسیله کارکرد های فراوانی دارد. از اندازه های بسیار کوچک برای مصارفی چون داخل میکرفون ها تا اندازه های غول پیکر برای انتقال توان شبکه.
ترانسفورماتور ایده آل هیچ تلفاتی ندارد و بازده آن 100 درصد است اما در واقعیت در ترانسفورماتور با تلفات متفاوتی رو به رو هستیم به صورتی که در ادامه توضیح خواهیم داد:
   تلفات ناشی از مقاومت سیم پیچ ها (سیم پیچ ها به دلیل داشتن مقاومت با عبور جریان تلفاتی به وجود می آورند)

    تلفات پسماند یا هیسترزیس (هر بار که جریان AC تغییر علامت می‌دهد، با توجه به جنس هسته، مقدار کمی انرژی در هسته باقی می‌ماند. به این ترتیب برای یک هسته با جنس ثابت  که این نوع تلفات با میزان بسامد متناسب است، با افزایش بسامد تلفات پسماند هسته زیاد می شود)
    جریان گردابی یا فوکو (جریان گردابی در هسته با مجذور بسامد منبع رابطه مستقیم و با مجذور ضخامت ورق هسته رابطه عکس دارد. برای کاهش تلفات گردابی در هسته، هسته‌ها را ورقه ورقه و عایق نسبت به یکدیگر می سازند)

    تلفات مکانیکی (تغییر شکل بر اثر وجود میدان مغناطیسی و حرکت بین قطعات باعث به وجود آمدن تحریکات و تلفات مکانیکی می شود)

ترانسفورماتور چیست؟
علاوه بر آن چه گفته شد ترانسفورماتور ها کار کرد های گوناگونی دارند و امروزه نیز در انواع مختلفی  ساخته و استفاده می شوند:
    ترانس تطبیق امپدانس
    ترانس ولتاژ PT
    ترانس جریان CT
    ترانس هستهٔ هوایی
    ترانس با اتصال مثلث باز (V-V)
    ترانس تفاضلی متغیر خطی  و ...

کلیک ها: 32
چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟

تکامل فناوری، مرزها را جابه‌جا و تجارت را دستخوش تغییر خواهد نمود. این روزها، عادت کرده‌ایم که همه چیز، به سرعت در دسترس و آنلاین باشد.

چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟
از طریق "Amazon" (پیشگام در خدمات تحویل سریع بار) بسته به مکان اقامت، می‌توان بسته سفارشی را در کمتر از یک ساعت (در امریکا) دریافت نمود. فناوری پیشرفته، همچنین موجب ارتقای خلاقیت، کاهش خطا و صرفه جویی در زنجیره تأمین شده است. این پیشرفت‌ها، تمامی زمینه‌های لجستیک را سودآور نموده است: حمل‌ونقل زمینی، حمل‌ونقل بین‌المللی (آسمان و دریاها)، مدیریت زنجیره تأمین و ردیابی ارسال محموله‌ها.

در اینجا با 5 پیشرفت اصلی فناوری که آینده صنعت لجستیک را تغییر خواهد داد، آشنا می‌شویم:
سامانه ردیابی محموله
پیش‌ازاین، مشتریان، ارسالی را هماهنگ می‌نمودند، تاریخی حدودی برای رسیدن محموله را دریافت می‌کردند و در بی‌خبری می‌ماندند مگر اینکه خود، تماسی بگیرند. امروزه، اینترنت و نرم‌افزارهای پیشرفته، دسترسی به مراحل ارسال و ردیابی محموله را به‌صورت 24/7 در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این، نه‌تنها خدمات به مشتری را افزایش می‌دهد، بلکه موجب صرفه جویی در زمان و هزینه برای شرکت‌ها می‌گردد.
نرم افزارهایی از این دست، امکان مدیریت و دیده بانی را برای مشتریان فراهم می‌کند که به‌زودی شامل علامت‌ها و پیامک‌های ارسال محموله، گزارش‌های قابل تنظیم، حساب‌های مشتری جهت ارسال مرسوله به مقصد آن‌ها نیز خواهد شد.

چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟
اینترنت اشیا IoT و شناسایی فرکانس رادیویی RFID

آیا سال‌ها پیش تصور می‌کردید که بتوانید سامانه برودتی خود را با گوشی هوشمند خود روشن کنید؟
امروزه بسیاری از ابزارها باقابلیت WiFi سرخود و حسگر، ساخته می‌شوند، از گوشی‌های همراه گرفته تا پنکه سقفی و خودرو. دسترسی آسان به WiFi و اینترنت، هرکسی را به هرجایی متصل می‌کند، به همین دلیل است که "اینترنت اشیاء" نامیده می‌شود.

اینترنت اشیا، فرصت‌های فراوانی برای زنجیره تأمین گشوده است، مانند کاهش هزینه‌ها و تاخیرات با پرهیز از ریسک. حسگرها، متصل به کابین‌ها، محموله‌ها و مرسولات، کشتی‌ها و قطارها و مرتبط با سامانه‌ای هشداردهنده برای ارسال کننده هستند. این حسگرها، دارای وظیفه پردازش و انتقال اطلاعات به گروهی هستند که بینش ارزیابی ریسک‌های پنهان و دانش مربوطه را دارند.
اینترنت اشیا، فناوری جدیدی نیست ولی آینده لجستیک را متحول ساخته و امکان دقت بیشتر در بینش "حین حمل" و ارسال محموله‌ها را فراهم می‌سازد.
فناوری شناسایی فرکانس رادیویی که سال‌هاست مورد استفاده قرار می‌گیرد، روشی برای صرفه جویی پرسنلی در مراقبت از دارایی‌های شرکت‌هاست. تراشه یا حسگری به محصول وصل شده و شروع به ارسال امواج رادیویی می‌کند. این داده، سپس توسط شرکت دریافت و پردازش می‌گردد، همانند بارکدها.

ولی سرعت بی نظیر ارسال و پردازش اطلاعات توسط RFID، برای تجارت و نیز مسیری که فناوری طی می‌کند جذاب‌تر است. امروزه بسیاری از شرکت‌ها از تراشه‌های RFID در انبارهای ارسال، برای رهگیری کانتینرها استفاده می‌کنند.
صنایع دیگر نیز مانند صنعت پوشاک و "پارک‌های موضوعی" اصلی از فناوری RFID استفاده می‌کنند.

چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟
کامیون‌های خودران و پهپادها
دنیایی که انتقال شما از نقطه A به نقطه B، توسط رایانه انجام شود و یا مرسوله‌ای را توسط پهپاد تحویل بگیرید، بیشتر شبیه فیلم سینمایی ست، ولی این مقصدی ست که ما داریم به سمت آن حرکت می‌کنیم.

خودروهای خودران، واقعیتی هستند که کامیون‌های خودران را به دنبال دارند. "Embark" و "Uber" هم اکنون از کامیون‌های خودران، برای مسافت‌های طولانی استفاده می‌کنند که آخرین محصول شرکت Tesla در سال جاری ست.
با وجود اینکه در حال حاضر این خودران کاملاً بدون راننده نبوده و راننده‌ای در جایگاه مسافر، بر کامپیوتر نظارت می‌کند، ولی گامی بزرگ در این فناوری پیشرو محسوب شده و قابلیت افزایش بهره وری در فرآیند تحویل را فراهم آورده است.
شرکت Amazon از مرسوله‌هایی که در آینده، درست تا خود منزل توسط پهپادها حمل می‌شوند، رونمایی کرده است که به‌نام Amazon Prime Air خوانده می‌شود.

اکنون، با توجه به محدوده مقررات و هزینه‌های مربوطه، با ارسال از طریق پهپاد چند سالی فاصله داریم اما حتی تصور اینکه برای یک ارسال، ساعت‌ها انتظار نکشیم نیز جذاب است.

مکان یاب GPS های پیشرفته و با دقت بالا
سال‌های زیادی از زمانی که شما از نقشه برای مسیریابی استفاده می‌کردید نگذشته است. امروزه تقریباً همه از GPS استفاده می‌کنند، چه در خودروها و چه در تلفن‌های همراهشان. در حال حاضر دقت این مکان‌یاب‌ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

نه‌تنها به رانندگان درمانده و گمشده کمک می‌کند بلکه در گسترش زنجیره تأمین نیز نقش دارد. پیشرفت دقت GPS، باقابلیت ردیابی لحظه‌ای کامیون‌ها و گسترش مسیرها به مدد دستیابی به شرایط ترافیکی، افزایش بهره‌وری و رضایت مشتریان را در پی دارد.

چگونه فناوری، آینده لجستیک را دگرگون خواهد کرد؟
شبکه‌های اجتماعی
کسی هست که روزانه یکی از بسترهای شبکه‌های اجتماعی را مرور نکند؟ قدرت شبکه‌های اجتماعی، صنعت و عملیات لجستیک را به‌طور یکپارچه بهینه‌سازی می‌نماید. این شبکه‌های اجتماعی، آسوده‌ترین و کارآمدترین روش ارتباط با مشتریان برای شرکت‌هاست. انتقال اطلاعات ضروری، تازه‌های صنعت به‌سرعت از مشتری پاسخ می‌گیرد.
طبق مطالعات صورت گرفته، 59% از آمریکایی‌ها که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند، موافق‌اند که ارائه خدمات به مشتریان از این طریق، آسان‌تر از روش پرسش/پاسخ برای رفع مشکلات است. شبکه‌های نوین شرکت‌های حمل‌ونقل، قابل مرتبط شدن با شبکه‌های اجتماعی را نیز دارند.
برای ماندگاری در گردونه رقابت و افزایش بهره‌وری، ناگزیر از به‌روز گردی با فناوری روز هستیم. صنعت لجستیک از بهترین مزایای فناوری‌های جدید، بهره‌مند شده و امتیازات فراوانی کسب می‌کند. پیشرفت‌های فناوری، پیشرانه‌ای مداوم برای جابجایی مرزهای این صنعت در آینده خواهد بود.

کلیک ها: 25

سامانه هوشمند و کمک به شفافیت در گمرک

گمرک به‌عنوان مرزبان اقتصادی کشور نقش مهمی در شفافیت مالی ایفا می‌کند. با توجه به روند پرشتاب در مناسبات اقتصادی و تجاری و حجم بالای صادرات و واردات کالا حرکت به سمت الکترونیکی شدن از اولویت‌های مهم برنامه‌ها و سیاست‌های گمرک است.

سامانه هوشمند و کمک به شفافیت در گمرک

رشد فزاینده و مستمر تجارت خارجی و اهمیت روزافزون گمرک و استفاده از آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در تغییر نقش و ماهیت عملکرد گمرکات و پیش‌بینی وظایف نوین آن تأثیر قابل‌توجهی داشته و باعث شفافیت و افزایش سرعت و کاهش زمان انجام امور شده است.

گمرک ایران با استفاده از سامانه هوشمند علاوه بر یکپارچه‌سازی رویه‌ها باعث شده است تا سازمان‌ها و گمرکات به‌صورت هماهنگ باهم در ارتباط باشند و تا حد زیادی جلوی جعل و سوءاستفاده گرفته شود.

از چه زمانی گمرک به سامانه هوشمند مجهز شد؟

تا قبل از سال 1375 هیچ سیستمی که بتوان کارها را به‌صورت الکترونیکی و مکانیزه انجام دهد در گمرک موجود نبود و همه فرآیندها و محاسبات برای دریافت عوارض و حقوق گمرکی به‌صورت دستی انجام می‌شد. برای ارائه یک اظهارنامه به گمرک نیاز به دریافت مدارک و اسناد فراوانی بود و گاهی اظهارنامه‌هایی تشکیل می‌شد که بیش از 100 صفحه حجم داشت و در هنگام بررسی این تعداد از اسناد و مدارک ممکن بود خطایی پیش آید که اصلاح آن بسیار وقت‌گیر بود.

سامانه هوشمند و کمک به شفافیت در گمرک

سازمان آنکتاد در سال 1990 برای کشورهای غرب افریقا برنامه‌ای را تهیه کرده بود تا با استفاده از آن بتوانند به‌صورت مکانیزه کارهای گمرکی را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند و از حجم تخلفات بکاهند. پس از مدتی سازمان آنکتاد تصمیم گرفت این برنامه را به کشورهای درحال‌توسعه نیز پیشنهاد کند تا گمرکات خود را مکانیزه کنند.

گمرک ایران نیز با امضای تفاهم‌نامه‌ای با آنکتاد این نرم‌افزار را که آسیکودا نام داشت در سال 1375 در گمرک فرودگاه مهرآباد نصب و پیاده کرد.

بعدازآن مسئولان وقت به‌تدریج این نرم‌افزار را در بقیه گمرک‌های کشور نصب و راه‌اندازی کردند و از آن به بعد بیشتر فرآیندها توسط این سیستم انجام می‌شد.

با توجه به اینکه این نرم‌افزار سورس خارجی داشت و در اواخر دهه 80 میلادی نوشته‌شده بود و امکان به‌روزرسانی نداشته همچنین با نیازهای روز همراه نبود، تصمیم گرفته شد تا نرم‌افزاری بومی که بتواند همه رویه‌ها و فرآیندهای روز گمرکی را پوشش دهد تهیه شود.

در حال حاضر سامانه جامعی که در گمرک وجود دارد می‌تواند تقریباً همه رویه‌ها را پوشش دهد. نکته دیگری که وجود دارد این است که این سامانه همه گمرکات را به‌صورت یکپارچه پوشش می‌دهد و همه فرآیندها و رویه‌ها بدون کاغذ انجام می‌شود.

امکان کنترل کالا

سامانه هوشمند و کمک به شفافیت در گمرک

در همه گمرک‌های دنیا تاجر یا نماینده‌اش موظف است به گمرک اظهار کند که چه کالایی دارد و قرار است با کالایش چه کند. بازرسی فیزیکی کالا و رؤیت کالا مرحله‌ای از کار است که مأمور گمرک به‌صورت حضوری آن را انجام می‌دهد.

ولی در بازرسی کامیون‌ها از سیستم ایکس ری استفاده می‌شود که در عرض چند ثانیه می‌توان کامیون را اسکن کرد. همچنین گمرک بر روی کامیون‌هایی که ترانزیت هستند و قصد عبور از ایران را دارند و مقصدشان کشور دیگری است، GPS نصب‌کرده تا از بروز مشکلات احتمالی در طول مسیر جلوگیری کند.

مقایسه سامانه هوشمند در گمرک ایران با سایر کشورها

کشورهای توسعه‌یافته همه از سیستم‌های مکانیزه استفاده می‌کنند. تفاوت سامانه‌ای که در ایران از آن استفاده می‌شود با نمونه‌های دیگر جهان در این است که قوانین داخلی ما مقداری پیچیده‌تر و سخت‌گیرانه‌تر هستند. مأخذ تعرفه‌ها به خاطر حمایت از تولیدات داخلی نسبت به کشورهای توسعه‌یافته بسیار بالاست و این‌ها باعث شده این سامانه پیچیده‌تر از سیستم‌های دیگر باشد.

ضمن اینکه ایران در سطح جهانی کشوری پیشتاز در اجرای ترانزیت الکترونیکی به‌حساب می‌آید.

حتی پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا با بهترین دستگاه‌ها هم نمی‌توانند ادعا کنند که هیچ تخلفی صورت نمی‌گیرد چون با توجه به حجم بالای کالاهایی که جابجا می‌شود همیشه جا برای درصدی تخلفی وجود دارد.

سامانه موجود توانسته به میزان زیادی جلوی جعل اسناد را بگیرد ولی برای کنترل بیشتر نیاز به تجهیزات و دستگاه‌های مدرن‌تر است.

البته نباید فراموش کرد که در کنار رشد تکنولوژی و استفاده از تجهیزات، مسئله نیروی انسانی باید تقویت شود و این موضوعی است که طی سال‌ها مغفول مانده است. هرچقدر هم تکنولوژی داشته باشیم درنهایت این انسان است که باید با تکنولوژی کار کند و انسان بهره‌ور به‌مراتب بهتر می‌تواند به اقتصاد سود برساند.

کلیک ها: 19
تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای - 5.0 out of 5 based on 1 vote

تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای


در تمام سال هایی که بحث  استفاده از انرژی هسته ای برای کشور ما و کارشکنی های دشمنان و تلاششان برای محروم ساختن ایران از این حق، مطرح بود شاید بخش عمده ای از ما که برای دستیابی به این حق مسلم فریاد زدیم، دقیقا نمی دانستیم اهمیت استفاده از انرژی هسته ای و مزایا و البته مشکلات ناشی از آن دقیقا چیست.

تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای
شنیدن نام علم هسته ای و انرژی اتمی به خودی خود برای مخاطب جذاب است چه برسد به آن که بحث های سیاسی و اجتماعی هم با آن گره بخورد. واقعیت آن است که تمام ما برای رسیدن کشور به این انرژی پاک، تاوانی همچون فشارهای اقتصادی و تحمل تحریم ها را دادیم و کماکان نیز درگیر هستیم. پس بهتر دیدیدم با توجه به اهمیت قضیه، خوانندگان  ما به دانشی هرچند کلی از آن دست پیدا کنند تا حداقل بدانند هر روز در دنیای سیاست خارجی ایران سر چه موضوعی دعواست.
ابتدا به این که این انرژی از کجا تامین می شود می پردازیم.
پس از آن که در قرن بیستم میلادی این امر کشف شد که مواد پرتوزا مانند رادیوم، می تواند انرژی زیادی آزاد کنند تلاش برای به دام انداختن این انرژی و استفاده از آن برای تولید الکتریسته آغاز شد. این موضوع که در ابتدا یک رویا می نمود با کشف بحث شکافت هسته ای به واقعیت پیوست.

بمباران نوترونی
در سال ۱۹۳۸، جمعی از دانشمندان آلمانی و استرالیایی ، آزمایش‌هایی را بر اساس بمباران نوترونی اورانیوم انجام دادند. آن‌ها نشان دادند که نوترون‌های کوچک، هسته‌های سنگین اتم‌های اورانیوم را به دو قسمت نسبتاً مساوی تقسیم می‌کنند. این  فرایند عجیب، در بردارنده ی یک شکافت کامل بود. در واقع جایگاه نوترون در این جا مانند یک چاقو می باشد که هسته ی ماده پرتوزا (اورانیوم) را می شکافد.
اتم U-۲۳۵ پس از برخورد یک  نوترون، به اورانیم ۲۳۶ تبدیل می‌شود که البته فاقد پایداری می باشد و تمایل دارد به دو اتم پایدار تقسیم شود. این عمل تقسیم باعث آزاد شدن انرژی و دو یا سه نوترون می‌شود. در این حالت نوترون های آزاد شده با یک اتم اورانیوم دیگر برخورد می کنند و همین اتفاق تکرار می شود.
برای مثال واکنش زیر با آزاد کردن(  Million electron Volts) 197 و 3 نوترون ادامه پیدا می کند. انرژی بسیار زیادی که در صورت مهار میتواند بسیار شگفت انگیز باشد.


U-235 + n      →  Te-139 + Zr-94 + 3n + 197 Million electron Volts

تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای
گرمای ایجاد شده از این انرژی، به آب اطراف قلب راکتور (سیستم خنک کننده) منتقل  می شود.
و با استفاده از این گرما، توربین بخار متصل به ژنراتور، به منظور تولید برق به حرکت در می آید.

تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای
در واقع تفاوت نیروگاه هسته ای و فسیلی در روش تولید گرمایی هست که آب را در مدار اول داغ می کند تا به توربین در مدار دوم فرستاده شود. در واقع به جای سوزاندن سوخت تجدید ناپذیر فسیلی مثل نفت از انرژی آزاد شده از شکافت اورانیوم استفاده می شود. این دو نیروگاه در مدار دوم مشابه هم عمل می کنند.
البته قضیه به این آسانی و شیرینی ها هم نیست. از کنترل واکنش های هسته ای زنجیره وار که ممکن است بسیار خطرناک باشد(مانند حادثه چرنوبیل) تا مهار پسماندهای آلوده به رادیو اکتیو از جمله مسائلی است که در تولید انرژی هسته ای با آن رو به رو هستیم.
برخی کشور ها به دلیل عدم پذیرش ریسک موجود در تولید این نوع انرژی و اینکه نمی خواهند درگیر مسائل ایمنی هسته ای شوند اصلا از خیر تولید آن می گذرند و رو به نیروگاه های خورشیدی و بادی و ... می آورند.

تفاوت نیروگاه برق فسیلی و نیروگاه برق هسته ای

 

کلیک ها: 27
UPS چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

UPS چیست؟
یوپی‌اس یا منبع تغذیهٔ بدون وقفه (به انگلیسی: Uninterruptible power supply یا UPS ) وسیله ای الکترونیکی است که وقتی برق ورودی و یا برق اصلی یک مصرف کننده قطع می شود الکتریسیته مورد نیاز آن را فراهم می سازد.

UPS چیست؟
UPS های کوچک عموما در ساختار داخلی شان دارای، یک باتری هستند که هنگام وصل بودن برق یعنی در حالت عادی آن را شارژ می‌کنند. هنگام قطع برق یا افت ولتاژ یعنی زمانی که ولتاژ از یک مقدار کمتر شود UPS به‌طور اتوماتیک منبع تغذیه مصرف کننده را از برق شهر به باتری داخلی خودش سوییچ می کند این کار در مدت زمانی بسیار کوتاه در حدود 1 یا ۲ میلی‌ثانیه انجام می‌شود و در نتیجه رایانه در نتیجه قطع جریان الکتریکی دچار اختلال نمی شود.
انواع یو پی اس
یوپی‌اس‌ها را از نظر عملکرد به سه دسته تقسیم می شوند:
•    1.  Offline/standby
•    2.  Online/double-conversion
•    3.  Line-interactive

یو پی اس آماده به کار یا Offline
یوپی‌اس‌های Offline یا آماده به کار، با زمان حفاظت ۲۰ دقیقه که امکان گسترش ظرفیت آن معمولاً وجود ندارد.
این نوع یوپی‌اس‌ها در حالت عادی از برق شهر استفاده می‌کنند اما به محض قطع برق، یوپی‌اس وارد مدار شده و برق باطری را به برق مورد نیاز مصرف‌کننده‌ها تبدیل می‌کند.
یوپی‌اس‌های standby ، فقط کارکرد ابتدایی یو پی اس مانند حفاظت کردن از بار در برابر ولتاژهای بسیار زیاد ناخواستهٔ ورودی و شارژ باتری‌ها را ارائه می دهد. یوپی‌اس‌های آماده به کار با تغییر جهت عبور جریان در مدار باتری، جریان DC را از حالت عادی شارژ به حالت تهیه ولتاژ AC مورد نیاز سوییچ می کند. در یوپی‌اس آماده به کار   « Offline » سیستم بار به‌طور مستقیم توسط برق ورودی پشتیبانی می‌شود و مدارات قدرت تنها با استناد به ابزار قدرت تغذیه می‌شوند. بیشترین یوپی‌اس‌های زیرKVA  ۱ از انواع خط‌های تعاملی یا standby هستند که معمولاً ارزان قیمت ترند.
این نوع از یوپی‌اس‌ها تنها به هنگام قطع برق و به عنوان منابع تغذیه جایگزین فعال می‌شوند به همین علت به آن‌ها یوپی‌اس با عملکرد کشیک انفعالی نیز می‌گویند.
UPS چیست؟

یو پی اس آنلاین
این نوع یو پی اس نمونه ی تکمیل شده ی مدل آفلاین است که علاوه بر زمان قطع برق در صورت نوسان برق هم انرژی الکتریکی مورد نیاز مصرف‌کننده را از طریق باتری‌ها تأمین خواهد کرد.

یو پی اس در تعامل با خط یا Line-interactive
یوپی‌اس‌های Line-interactive در شرایط عادی می‌توانند ولتاژ خروجی را به وسیلهٔ یک ترانسفورماتور تثبیت کنند. در این نوع یوپی‌اس‌ها در شرایط عادی، تأمین برق خروجی پس ازاعمال تغییراتی بر روی ورودی مانند حذف نویز ها و تصحیح سطح ولتاژ ورودی انجام می شود. تنها در مواقعی چون بروز نقص فنی، over load یا افزایش بیش از حد دمای یوپی‌اس به حالت by-pass خواهد رفت.
این نوع یوپی‌اس‌ها کیفیت و حساسیت بسیار بالایی دارند و برای دستگاه‌های بسیار حساس آزمایشگاهی، نظامی و… به کار می‌روند.

UPS چیست؟
بازده این نوع یوپی اس‌ها نسبت به سایر انواع یو پی اس به صورت قابل ملاحظه‌ای پایین تر و مصرف داخلی آن‌ها بسته به انواع آن بین 5 تا 10 برابر سایر مدل هاست. در این مدل یو پی اس‌ها به دلیل مصرف برق زیاد، و تولید حرارت داخلی بیشتر عمر خازن‌های الکترولیت کاهش می یابد و همچنین خنک کننده های دستگاه به دلیل کارکرد مداوم آن‌ها ، معمولاً نسبت به مدل‌های دیگر عمر کوتاه تری دارند.

                                                                                                                                                                                                                   منبع: ویکی پدیا

کلیک ها: 25