کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

با پیشرفت فناوری انسان توانسته است به بیشترین آرزوهای خود دست یابد. هوش مصنوعی یکی از این آرزوهای بشر می باشد. مهندسان توانسته است با این فناوری به بسیاری از اهداف خود مانند: تشخیص بیماری، امداد و نجات، امنیت سایبری و... دست یافت. با گذشت زمان این فناوری توانسته است جای خود را در بین مردم باز کند.

تا حالا فکر کرده اید یک کنتور هوشمند معمولی می تواند چه چیزی را در اختیار شرکت های تامین کننده انرژی قرار دهد؟ این کنتور های میتوانند مصرف روزانه یا ساعتی یا حتی دقیقه ای انرژی را انتقال دهند و این اطلاعات کمک می کنند تا شرکت های حامل بتوانند این اطلاعات را مدیریت کرده و میزان مصرف و تقاضا را متوجه شوند و آن ها را تامین کنند یا حتی می توانند با گذاشتن طرح های تشویقی مردم را به کم مصرف کردن سوق بدهند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

سیستم های یادگیری ماشینی یا همان هوش مصنوعی می توانند با قدرت خود اطلاعات دیگری در مورد میزان مصرف شما در اختیارتان قرار دهند.

آنها می توانند تشخیص دهند شما کی خانه هستید یا نیستید! این همان چیز است که محققان دانشگاه بزرگ کالیفرنیا به آن دست پیدا کرده اند و می گویند که این اطلاعات از آن لحاظ برای شرکت ها مفید است که میتواند خدمات بهتری برای مشتریان خود با فهمیدن زمان دقیق سکونت شما در منزل بدهند و کار های خود مثل تعمیر یا نگهداری را در آن ساعات ها انجام دهند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

اما تاحالا فکر کرده اید که کنتور های هوشمند در خانه های شما به چه چیز شما دسترسی دارند؟!

اما تنها این کنتور ها نیستند که به این اطلاعات دسترسی دارند چون این اطلاعات به صورت بی سیم منتقل میشود و در مسیر خود کد گذاری نمیشود.محققان در این باره میگویند: اگر یک شرکت تبلیغاتی بداند شما چه زمانی در خانه هستید می تواند برای برقراری تماس خود برای تبلیغ محصول خود از آن استفاده کنند یا حتی آدم های خلافکار هم با فهمیدن زمان سکونت شما در منزل می توانند برای اهداف پلید خود برنامه ریزی کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

محققان می گویند: سیستم های یادگیری ماشینی میتوانند بدون هیچ اطلاعات اولیه ای تشخصی دهند که شما در خانه هستید یا نه و این از نقاط قوت این ماشین هاست و شما تنها به یک کنتور ماشینی نیاز دارید و به یک فرضه اوله که الگوی حضور را درساختمان مشخص کنند. مثلا ساختمان های تجاری روز ها شلوغ هستند و شب ها خلوت و ساختمان های مسکونی روز ها خلوت هستند و شب ها شلوغ و با دادن این اطلاعات به ربات می توان کارایی آن را بیشتر کرده و آن می تواند انرژی را بهتر مدیریت کند.

مرحله بعدی این تحقیق در مورد کنتور های هوشمند این است که چطور میتوان این اطلاعات را هم از از دست افراد سودجو و خراب کار حفظ کرد هم اینکه آنها را به شرکت های توزیع برق داد.

محققان می گویند: در حال حاضر این کنتور می تواند داده های دقیقی از میزان مصرف انرژی شما ارسال کند البته میتوان برای محافظت از این داده های در مقابل افراد سودجو نوعی نویز ایجاد کرد که این اطلاعات را از دست ادم های خلافکار دور نگه داشت. ما در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستیم که بتوانیم اندازه نویز مورد نظر را تشخیص دهیم که هم به نحوه ارسال به شرکت برق مشکلی ایجاد نکند و هم اینکه از دست افراد سودجو در امان بماند.

در ضمن محققان می گویند این کنتور ها را میتوان در صنایع آبی و شرکت آب هم استفاده کرد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

هوش مصنوعی و دزدان برق:

امروزه جلوگیری از میزان بسیار زیادی از هدر رفت ها در شرکت گوگل توسط هوش مصنوعی انجام می شود که این کار را ساده تر کرده و با الگوریتم های آن جلوی این هدررفت هارا می گیرد. استفاده از این قابلیت در دیگر صنایع و دیگر جاها نیز میتواند بسیار مفید باشد. مثلا سارقانی وجود دارند که سالانه 96 میلیارد در صنعت دزدی میکند  و در صورت استفاه از این ماشین های یادگیری میتوان این جلوی این سرقت هارا گرفت و سارقان را شناسایی کرد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

تیم بسیار حرفه و بزرگی در دانشگاه لوکزامبورگ با هم روی ایده ای کار می کنند و آن را طراحی کرده اند که میتواند استقاده غیر معمول و غیر قانونی از برق را شناسایی کند و به سرور بفرستد. آنها این الگوریتم را با تحلیل داده تقریبا 3.5 میلیون خانواده برزیلی و طی مدت 5 سال جم آوری کرده اند. این کار با کمک دانشمندان حرفه ای و بررسی 200میلیون بازخانی داده در ماه صورت گرفته که نتیجه این کار این است که این الگوریتم می تواند در بیشتر از 65 درصد مواقع مشکلات سیستمات برقی را شناسایی کند.

طراحان و دانشمندان این تحیقی معتقد اند که این نرم افزار از مورد های مشابه و رقیبانشان بسیار بهتر بوده و می خواهند تجاری سازی آن را در آمریکای لاتین شروع کنند. برزیل در درجه اول خسارات فنی و غیر فنی و سرقت انرژی و خطاهای صورت حساب مواجه است. در این برزیل با مشکل تقلب و دیگر مشکلات از دست رفتن در آمد دست و پنجه نرم میکند.در این کشور درصد زیادی از برق که 22درصد از تسوط سارقان دزدیده شده و در اعمال بد صرف می شود یا آنها را ذخیره می کند که این مشکل می تواند مشکل بزرگی برای جامعه و دولت برزیل باشد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

کشور های بسیار زیادی با مشکلاتی همچون این مشکل دست و پنجه نرم می کنند که از بین آنها کشور بریتانیا بیشتر به چشم می خورد که هدر رت 596 ملیون دلاری در آمد آن سم آن را در لیست پر رنگ تر می کند. همچنین از کشور های دیگر مثلا از هند در پر جمعیت و پر فرهنگ ترین شهر آن ینی اوتار پرداش حدود 30 درصد برق تولیدی آن در سال 2016 را از دست داد با جلوگیری از دزدیده شدن انرژی توسط هوش مصنوعی میتوان سالانه میلیون ها دلار در آمد کشور ها و جامعه ها را حفظ کرد و از هدر رفت منابعی که باعث تولید این انرژی شده است نیز جلوگیری کرد.

 

کلیک ها: 10

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

در حالت عادی راننده ها به دلیل تمرکز برای رانندگی خودرو نمی توانند کار های روز مره خود را انجام دهند و کار هایی مثل وب گردی یا روزنامه خوانی را باید فراموش کنند ولی با معرفی خودروهای هوشمند بدون سرنشین این کار را انجام دهند. فرض کنید موقعی که شرکت بزرگ گوگل برای اولین بار اعلام کرد که در حال کار روی خودرویی است که بدون راننده است مردم چگونه تعجب کردند! این ایده که برای اولین بار مطرح می شد فکر همه را به چالش کشیده بود که چطور یک خودرو می تواند بدون راننده حرکت کند و به مسیر خود ادامه دهد. این ایده در مرحله کاغذی طرفداران زیادی را به خود جذب کرد چون امکاناتی داشت که سبب می شود تمام اشتباهات انسانی را کنار بگذارد و یک راننده قانونمند باشد این خودرو ها دچار پرتی حواس نمی شوند.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

خستگی برای آنها معنی ندارد و ساعتها می توانند در جاده به راحتی حرکت کنند بدون اینکه به کسی ضرر برسانند. این خودروها نسل جدید فناوری های هوشمند هستند که به شما در زندگی آسان و بی دردسر کمک می کنند. این خودرو ها می توانند هر راه با هر مسافتی که شما می‌خواهید را طی کنند بدون اینکه ذره ای اشتباه کنند و در تمام این راه در حال محاسبه باشند تا امنیت مسافران درون خود رو را تضمین کنند. اولین شرکت پیشنهاد دهنده این ایده شرکت برگ گوگل بود که بعد از پرورش این ایده این ماشین را تولید کرد. ماشین های هوشمند با محاسبات زیاد قادر به رانندگی دقیق هستند و حتی شما می توانید کامل به آنها اعتماد کنید. البته درست است که هر ماشینی کامل نمی باشد ولی ما روی بحثمان در مورد درصد بالای دقت این ماشین ها است.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

جالب است سری به آمار بزنیم و ببینیم که کار ما انسان ها واقعا در رانندگی خوب نیست و خسارات زیادی را برای خود و دیگر سرنشینان و خانواده خود و دیگران بوجود می آوریم. در رانندگی اولین اشتباه ممکن است آخرین اشتباه شما باشد و یک عمر حسرت و پشیمانی را به بار می آورد پس در رانندگی شما باید حرفه ای باشید و سریع فکر کنید و بدانید که می توانید به سلامت سر نشینان را به مقصد برسانید. بر اساس آماری از یکی  از مدیران شرکت حمل و نقلی در آمریکا انسان ها اصلا در رانندگی خوب عمل نمی کنند و باعث می شوند که سالانه صد ها هزار نفر جان خود را در سوانح رانندگی در دنیا از دست بدهند. این آمار در آمریکا به 30 هزار نفر می رسد که واقعا آمار بزرگ و خطر ناکی است. وقتی درباره کنترل خودرو یا رانندگی صحبت می کنیم باید بدانیم که کنترل خودرو چیز ساده ای نیست و باید اطلاعات بسیار زیادی در مورد آن داشت. و همانطور که می دانید طرز و نوع و زمان فکر کردن ماشین ها خیلی بهتر از انسان ها هستند و همین باعث می شود که قدرت آنها به شدت افزایش یافته و یکی از قدرتمند ترین فناوری های جهانی باشند.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

ماشین ها در هنگام رانندگی تلفن صحبت نمی کنند یا پیامک نمی دهند یا چیزی نمی‌نوشند و چیزی نمی خورند و همین باعث می شود قدرت ادراک آنها بالا رفته و بتوانند به راحتی مسیر زیاد را با دقت زیاد رانندگی کنند و سرنوشت سرنشینان خود را در صحیح به مقصد برسانند. پس می توانید به ماشین ها در رانندگی بهتر از انسان ها اعتماد کرد آنها با محاسبات بسیار زیاد در هر ثانیه موانع طبیعی و موانع مصنوعی را شناسایی می کنند و برای حل این مسئله که چطور با آنها کنار بیایند با خودشان تصمیم گیری می کنند و هر راه حلی که در آن زمان مناسب بود را انجام می دهد.

و اما سوال اصلی در اینجا این است که خودروهای شرکت گوگل چه مزیت هایی نسبت به خودروهای انسانی دارند. باید بگوییم که قدرت این خودروها فراتر از انسان ها است و با ضریب خطای کمتری نسبت به انسان ها در این آزمون بین انسان و ماشین موفق شده اند و این ماشین ها با محاسباتی که انجام می دهند راه خود را برای ادامه مسیر پیدا کرده و سعی در بهتر رانندگی کردن می کند. یک آمار جالب این است که این خودرو ها در مسافت بسیار طولانی مانند 700 هزار مایل تنها دوبار تصادف کرده اند و جالب تر از آن این است که در هر دو تصادف این خودرو مقصر نبوده است و دوباره عوامل انسانی باعث این قضیه شده اند که یک دفعه بر اساس خاموش کردن خودرو توسط انسان رخ داده است و بار دیگری که این اتفاق به اشتباه  رخ داده است عاملش دوباره یک انسان بود که وظیفه راندن آن خود رو را در آن زمان داشت یعنی اصلا ماشین هوشمند نبوده و دستی کنترل است.

 همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

کلیک ها: 4

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

سایبورگ چیست؟

سایبورگ ها ترکیبی از انسان ها و ربات ها هستند که به دلیل ناتوانی در انجام کاری بدنی یا ذهنی از ربات های برای کمک به خود استفاده کرده اند و آن هار در اختیار خود در آورده اند هرچند شاید این ربات کوچک فقط یک قطعه ساده باشد یا چند قطعه پیچیده متصل شده به هم باشد. انسان همیشه بدنبال آسایش و آسودگی در زندگی بوده است فناوری سایبورگ برای اهداف آرمان گرایان مهندسان ساخته شده است تا آنها بتوانند با استفاده از این فناوری پنجره ای جدید به روی مردم باز کنند. این فناوری توانسته به بیشتر افراد معلول در جهان کمک کند.

تا بحال فکر کرده اید که پیوند میان انسان و ربات میتواند چگونه انجام شود؟ ایمپلنت های مغزی به ما این کمک را خواهند کرد تا ما قضایا را هرچه زود تر بیاد بیاوریم یا چیزی را هر چه زود تر به مغزمان بسپاریم. تراشه های کوچکی که در انگشتان ما کاشته خواهد شد جایگزین اثر انگشت یا هرگونه رمز گذاری خواهد شد که به جامعه کمک خواهد کرد و آن را پیشرفته می کند. بافت های پوششی مارا توانا تر خواهد کرد و باعث خواهد شد که ما قدرت جدیدی بگیریم و کارهایی را بکنیم تا بحال قادر به انجام دادن آن نبوده ایم.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

ولی یک نکته مهم در این بین وجود دارد که باید نخی بین این دو یعنی انسان و ربات بشود چرا که نباید از انساس قدرت هم دلی و مهربانی و عشق به هم نوع و خلاقیت را گرفت و باید تنها چیز های متعادل مثبتی به بدن آن اضافه کرد که باعث از بین رفتن این مورد ها نشود. ولی این اصلن کار آسانی نیست خصوصا با زیاد شدن افراد سودجو و خودخواهی که سعی دارند از هر فرصتی برای افکار پلید خود استفاده کنند. در ادامه لیستی از این سایبورگ هارا با هم مرور می کنیم.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

انسان هایی با اعضای ماشینی

بیاید کمی به دید مردم به سایبورگ ها دقت کنیم! شخصیت های بدی مثل فیلم ترمیناتور سایبورگ ها را در ذهن مردم مخشوش کرده و باعث شده که مردم به آنها دید بدی داشته باشند. اصلن برای درک کردن یک سایبورگ لازم نیست وارد فضای خیالی مثل جنگ ستارگان شده و آنها را در آن محیط بررسی و قضاوت کنیم. طبق یک تعریف ساده بدنی که اعضای آن انسانی برخی از آن رباتی باشد سایبورگ نامیده می شود. باید بدانیم که:

این سایبورگ است که با قوی تر کردن انسان آن را سریع تر و قوی تر میکند و باعث می شود قدرت های جدیدی به این موجود زمینی اضافه شود.

اما بعضی از داشمندان این تعریف را بسط داده و فکر می کنند که کسانی که به نحوی در بدن آنها از تکونولوژی استفاده شده است را می توان سایبورگ نامید و آنها را به این تعریف تعمیم داد. افرادی که به هر حال وسایلی مثل ضربان ساز یا ایمپلنت حلزون گوش یا لنز دارند به تعریف این دانشمندان از این دسته سایبورگ محسوب می شوند. در هر دوی تعریف ها این انسان است که وضعیت آن بهبود بخشیده می شود و قدرتی به آن داده می شود که به طریقی قبلا در بدن اون وجود نداشت و این یعنی همان سایبورگ.

با گسترش تکنولوژی در همه حوزه ها خصوصا سلامت کار با این ماشین ها هم عادی شده و بیشتر در زندگی ما حضور خواهند داشت. اما مثل همیشه قضایای اخلاقی گاهی بر جلوی این کار قرار می گیرد گرچه این تکنولوژی ها بدن انسان را نسبت به قبل قوی کرده و آن را سریع و هوشمند تر می کند اما در تکنولوژی معایب و مزایای خود را دارد ولی به نظر شما هم باید مرز بین این دوران رعایت کرد؟ اگر شما بودید این پیوند که شما را با یک ربات عجین می کند را قبول می کردید؟! روز به روز در حال بروز رسانی قدرت های جدید و تکنولوژی های جدید می باشیم و در این حوزه هم قطعا پیشرفت هایی وجود خواهد داشت پس باید منتظر باشیم. اما ما در این جا در این قسمت مطلب سایبورگ هایی را مثال می زنیم که مرز بین انسان و ربات را با پیوند خود تقریبا هیچ کرده اند:

1- نیل هاربیسون

این مرد با آنتنی که در جلوی چشمانش قرار داده است و امتداد آن را به فرق سرش کشیده است باعث میشود شبیه یک مورچه غول پیکر شود که نانی در جلوی خود دارد اما این گونه نیست! او در هنگام متولد شدن کور رنگی بسیاری داشت ولی او با کمک این آنتن می تواند رنگ ها را حتی فراتر از انساس ببیند تا حدی که این مرد می گوید که زنگ های تلفن همراه سبز هستند. درست است که این برای انسان معمولی قابل ادراک نیست اما برای او که این پیوند را انجام داده همچین چیزی ممکن است.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

2- دکتر کِوین وارویک

او را همه به اسم کاپیتان سایبورگ های می شناسند که این شهرت را بخاطر کارهایی که در بدن خود انجام داده است گرفته است. او در دانشگاه به تدریس فرمان شناسی یا همان سایبرتیک مشغول است. این مرد از سال 1998روی ایمپلنت های الکترونیکی کار کرده است.این مرد در بازوی خود تراشه ای را کار گذاشته است که با استفاده از آن میتواند از راه دور چراغ های و اکثر وسایل الکترونیک قابا کنترل مانند کامپیوتر را کنتزل کند. وارویک یک کار جالب کرده است آن هم این است که در دست زن خود ایمپلنتی قرار داده است که هر کس دست او را لمس کرد این حس به وارویک هم منتقل شود و این حس در عین شگفت انگیزی میتواند به طرز بسیار عجیبی ناخوشایند هم باشد.

او پایه گذار دنیای بزرک سایبورگ هاست و همیشه می گوید من موش آزمایشگاهی برای تکامل سایبورگ ها هستم. این مرد جدا از این کار های روی هوش مصنوعی نیز تحقیقات بسیاری کرده است که انتقادات بسیاری در سال 2014 از این مبحث بر او شد چرا که او ادعا کرده بود که ابر کامپیوتری به نام یوجین گوستمن آزمون تورینگ را برای تخمین هوش مصنوعی گذرانده است.

 مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

کلیک ها: 10

مکانیزم ماشین های هیبریدی

همه ما در مورد ماشین های بنزینی یا دیزل یا حتی قدیمی تر ماشین های بخار می دانیم و یا امروزه همه ما از ماشین های بنزینی استفاده می کنیم و ساز و کار آن را می دانیم و خیلی ساده است انرژی شیمیایی  بنزین را تبدیل به انرژی  گرما و سپس آن را به انرژی حرکتی تبدیل می کند و در این میان با چرخ دنده ها و گیربکس امکان تعادل بین سرعت و قدرت را به ما می دهد اما شاید شنیده باشید چند سالی است از ماشین های هیبریدی خبر های میشنویم و شرکت های مختلفی از جمله شرکت بزرگ تویوتا نیز روی آن کار میکند و شاید ماشین آن را در گوشه و کنار خیابان دیده باشید. با ما همراه باشید تا با ساز و کار ماشین های هیبریدی آشنا شوید.

مکانیزم ماشین های هیبریدی

وقتی اسم خودرو های هیبریدی می آید بیشتر مردم فکر میکنند ماشینی است که با انرژی الکتریکی کار میکند ولی این طور نیست به طور کلی تمامی وسایل نقلیه یا خودرو هایی که از ادغام دو و یا چند پیشرانه انتقال نیرو به سیستم انتقال قدرت وابسته هستند را ماشین های هیبریدی می گوییم.

امروزه بیشتر خودرو های هیبریدی تولید شده از نوع بنزینی – الکتریکی هستند در حالی برخی از شرکت های بزرگی چون پژو – سیتروئن خودروهای هیبریدی از نوع دیزل – الکتریکی نیز تولید کرده است.

مکانیزم ماشین های هیبریدی

در واقع کارکرد خودرو های بنزینی-الکتریکی به چیزی بین کارکرد خودروهای بنزین و الکتریکی است در خودروهای بنزینی به باک بنزین منبع انرژی بوده و موتور گرمایی بنزین را سوزانده و سیستم انتقال قدرت نیروی تولیدی را به چرخ ها می رساند.

اما خودروهای الکتریکی منبع انرژی آن‌ها مجموعه ایی از باتری ها است که انرژی الکتریکی ذخیره شده را به موتور الکتریکی می رساند و نیز در این جا هم به کمک سیستم انتقال قدرت نیروی تولیدی به چرخ ها می رسد.

هر کدام از این دو خودرو مزایا و معایبی دارد برای مثال در خودرو های بنزینی می توان با یک بار سوخت گیری مسافتی در حدود 500 کیلومتر را طی کرد ولی دارای سر وصدای موتور و آلودگی است و همچنین سوخت‌گیری آن آسان و سریع است در حالی که در خودروهای الکتریکی بی سر وصدا هستند، آلودگی تولید نمی کنند اما سوخت گیری آن ها مشکل و زمان بر است و با یکبار سوخت گیری مسافتی در حدود 80 الی 160 کیلومتر را می توانند طی کنند، اما در خودرو های هیبریدی با دو پیشرانه الکتریکی و بنزنی باعث حل این مشکلات شده است.

مکانیزم ماشین های هیبریدی

خودروهای هیبرید دارای ژنراتور،باتری و نیز سیستم انتقال قدرت هستند.خودروهای هیبریدی بر دو نوع موازی و سری هستند در نوع موازی هم زمان هم موتور الکتریکی و هم بنزینی در حال کار هستند و متصل به سیستم انتقال قدرت هستند و انرژِی را به چرخ ها می رسانند اما در نوع سری موتور بنزینی ژنراتور را فعال کرده و انرژی الکتریکی را تولید می کند و باتری ها را شارژ می کند و سپس به موتور الکتریکی می دهد که این موتور نیز به سیستم انتقال قدرت متصل هست یعنی در این نوع از موتورهای هیبریدی فقط موتور الکتریکی به سیستم انتقال قدرت متصل است نه موتور بنزینی.

موتور خودروهای هیبریدی نسبت به خودروهای معمولی کوچکتر و همچنین بهره وری بیشتری دارد. شرکت تویوتا خودروی جدید هیبریدی Toyota prius  رو معرفی کرد که دارای بالاترین شاخص صرفه جویی در مصرف سوخت است با مصرف چیزی در حدود 4.5 لیتر در هر 100 کیلومتر که واقعا شگفت انگیز است.

مکانیزم ماشین های هیبریدی

کلیک ها: 12

همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

گرسنگی در بعضی از جاهای جهان مردم را به سطح رسانده است شاید فکر کنید با مشکلاتی همچون گرسنگی میتوان راه حل هایی چون ارسال محموله غذایی استفاده کرد ولی در نظر داشته باشید این راه حل ها مانند چسب زخمی بر روی یک زخم عمیق است که خونریزی بسیار دارد. مناطق مختلفی در جهان از گرسنگی رنج می‌کشند که از جمله آنها می توان به نپال و اوگاندا اشاره کرد که سر موضوع گرسنگی تلفات زیادی داده اند اما راه حل اصلی این مشکلات بزرگ چیست؟ راه حل اصلی این مشکلات کاشت و برداشت مواد غذایی انبوه و به تعداد بالا و دسته بندی آنهاست که باعث می شود کمی مشکل کمبود مواد غذایی جبران شود. جالب است بدانید تخمین زده شده است که تا سال 2050 تقریبا 10 میلیارد جمعیت در دنیا خواهیم داشت که عملا می دانید تولید مواد غذایی برای این همه انسان کاری مشکل و سخت بوده و نمی‌توان برای تولید مواد غذایی برای این همه جمعیت از روش های قدیمی کشاورزی استفاده کرد.

امروز تعداد زیادی از مردم از فقر و گرسنگی رنج می برند. اگر صنعت کشاورزی قرار است که غذای مورد نیاز برای این همه انسان را تامین کند قطعا به مشکل خیلی بزرگی خواهد خورد و عملا با روش های موجود الان این کار میسر نخواهد بود بلکه باید به فکر روش نوینی باشیم که عملا بازدهی کشاورزی را افزایش داده و با دست در دست هم دادن جلوی کمبود مواد غذایی را گرفته و با روی آوردن به روش نوین یک گام به جلو برداریم. حالا یک خبر خوب برایتان دارم! آن هم این است که دانشمندانی قبلا به این فکر افتاده اند و با تحقیقات زیاد و جامع کار خود با کشاورزی نوین راحت کرده اند. در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد تا بدانید که کشاورزی بی نهایت یعنی چه و اساسا چگونه چیزی است!

همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

کشاورزی هوشمند

بر اساس تاریخی که به دست ما رسیده کشاورزی بیشینه ای 12 هزار ساله دارد ولی در یافته های دیگری این عدد به23 هزار افزایش پیدا میکند که این اختلاف به دلیل وجود منابع تاریخی مختلف است که وجود دارد. بالاخره در هر تاریخی باشد انسان برای اولین بار خیلی وقت پیش دست به کاشت و برداشت و استفاده از محصول برای تامین مواد غذایی خود زده است. تصویری که عملا همه از کشاورزی دارند دست و پنجه نرم کردن با خاکیست که به لباس ها می‌چسبد و تصویر بدی را در ذهن کاربر به نمایش میگذارد و به نظر عموم مردم تراکتور ها و کمباین های معدود وسیله ای هستند که به این حرفه قدیمی و اصیل راه پیدا کرده اند. این حرفه به نظر مردم حرفه ای است که تنها افراد سخت کوش و زحمت کش و قوی به سمت آن می روند و کمتر کسی در مورد اطلاعات مالی این حرفه اطلاعی دارد.

همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

حقیقت این است که با پیشرفت روز افزون بقیه حرفه ها در زندگی کشاورزی نیز به سوی بالندگی و پیشرفت قدم برداشته است تا تولید مواد غذایی انبوه را در زمان کم و با کیفیت خوب به مردم تحویل دهد.به لطف پیشرفت برخی صنایع مرتبط مانند ماشین الان کشاورزی یا ژنتیک این حرفه و شغل هم میتواند امروز با جرعت به سوی پیشرفت گام بردارد و با تکنولوژی اخت شده و بتواند زندگی خوبی را برای دیگران رقم بزند. در ضمن به لطف رفاهی تر شدن کشاورزی و حرکت به سمت تکنولوژی این حرفه به شغلی پر سود و بسیار هدفمند تبدیل شده تا جایی که سرمایه دارانی در آمریکا وجود دارند که شغل اصلی آنها مزرعه داری است. کشورهای پیشرفته ای همچون هلند و فرانسه با روی آوردن به کشاورزی الکترونیک این حرفه را برای کشور و جامعه خود حرفه ای پر سود کرده و سعی دارند روز به روز در این حرفه و الکترونیکی کردن آن پیشرفت کنند.این حرکت ها به سوی تکنولوژی باعث میشود مشقت کشاورزان کم شده و همه چیز رو به آسانی پیش برود.

همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

استفاده از فناوری مدرن در این کشور ها باعث شده است که صادرات آنها افزایش یابد و با کشوری همچون ایالات متحده رقابت کنند که این در فرض غیر ممکن به نظر میرسد ولی در واقعیت این کشور های کوچک با پیشرفتشان و با تکیه بر الکترونیک و اعتماد به پیشرفت الکترونیک توانسته اند که گامی بزرگ در هدف های خود بردارند. بهتره بدانید که ایالات متحده آمریکا با صادرات تقریبا 150 میلیون دلار در صنعت کشاورزی قرار دارد ولی بدانید که مقام دوم و سوم برای هلند و آلمان با صادرات به ترتیب 92میلیون و 86 میلیون است که شاید در نگاه اول چیزی را به ذهن شما نرساند اما اگر بدانید مساحت ایالات متحده آمریکا 9میلیون و مساحت المان و هلند نزدیک 40 هزار است شاید این قضیه را باور نکنید.اما حالا این اتفاق افتاده است و این کشور ها با هم در حال رقابت هستند.

البته باید در نظر گرفت که در جدول جای مقادیری همچون آب و هوا و میزان آب های زیرزمینی و مناطق آب هوایی خالی است اما واضح است که کشور هایی با مساحت کم ولی با دانش روز توانسته اند قدمی بزرگ در صادرات خود برداشته و وارد صنایع کشاورزی یزرگی شوند. جالب است بدانید که کشور برزیل مساحتی بالغ بر 200 برابر کشور هلند دارد و اما همکاران هلندی آنها به مراتب موفق تر از همایان برزیلی خود بوده و صادرات خود را به شدت افزایش داده اند این نشان میدهند که کشاورزی نوین و پر سود تقریبا به مساحت ربطی ندارد بلکه از چگونگی استفاده مساحت استفاده می کند.

همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

ولی در این بیک یک سوال اساسی وجود دارد و ان هم این است که این کشور ها چگونه با مساحت کم خود توانسته اند همتایان برزیلی و ایالت متحده را به چالش بکشند و بتوانند صادارت آنها را به خطر بیندازند. پاسخ این سوال بسیار ساده و جذاب است: استفاده از کشاورزی مدرن و بهره گیری از حسگرهای هوشمند در این صنعت باعث شده است که این صنعت رو به رشد هدایت شود. واژه کشاورزی مدرن به این معناست که شما ابزار و وسایل خود را طبق تمام تکنولوژی های روز ساخته و از آن در حرفه خود یعنی کشاورزی استفاده کنید و سعی کنید با زحمت کم بازدهی بالایی داشته باشید. استفاده از این روش ها بسیار برای کشاورزی مهم و ضروریست و این وسایل می تواند شما را یک قدم به کشاورزی مدرن اما بدون زحمت زیاد نزدیک کند شما با حسگرها و وسایل مختلف میتوانید بر مزرعه خود مسلط شوید و از آن به خوبی کار بکشید و بازدهی آن را بالا ببرید.

 همه چیز در مورد کشاورزی مدرن به کمک تکنولوژی

کلیک ها: 7