ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

اکثر افراد با دیدن حیوانات جذاب، تحت تاثیر قرار می گیرند. اما گاهی همین حیوانات زیبا، ممکن است به شما صدمه بزنند. در این مقاله قصد داریم حیوانات بانمکی را به شما معرفی می کنیم که ممکن است هنگام مواجه با آنها به شما صدمه بزنند؛ با ما همراه باشید.

فوک پلنگی

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

یکی از حیوانات جذابی که می تواند به شما آسیب بزند، فوک پلنگی است. این فوک‌ها می‌توانند رفتاری کاملا تهاجمی داشته باشند. یکی از غذاهای مورد علاقه‌ی فوک پلنگی، پنگوئن است.

پاندا

یکی از بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند، پاندا است.  صورت زیبا و با نمک پانداها، اصلا خطرناک به نظر نمی رسد اما اگر وارد قلمرو پانداها شوید، یا کاری انجام دهید که احساس خطر کند، می‌تواند به‌طور جدی به شما صدمه بزند.

قو

قو نماد عشق است ولی همین قوها می توانند به شما آسیب بزنند. اگر قو احساس تهدید و خطر کند، برای محافظت از خود هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد. توصیه می کنیم زمان غذا دادن به آنها مراقب باشید.

مورچه خوار

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

این حیوانات با اینکه آرام به نظر می رسند، اما می توانند به انسان ها آسیب برساند. بهتر است مراقب پنجه‌های مورچه‌خوار باشید. مورچه‌خوار ها معمولا از پنجه‌ها علاوه بر کندن زمین و پیدا کردن غذا، برای دفاع از خودشان نیز استفاده می کنند. مورچه‌خوار می‌تواند با ضربه‌ای شدید و سریع آسیب قابل‌توجهی به شما برساند.

شیطان تاسمانی

این موجود کوچک به دلیل اینکه شباهت زیادی به یکی از شخصیت های کارتونی محبوب به اسم تاز در داستان‌های باگز بانی دارد، به شهرت رسیده است. این جانور با اینکه ظاهر با نمکی دارد ولی  می تواند به راحتی به شما آسیب برساند. این حیوان کمی شبیه به موش کور است، ولی نباید گول ظاهر آنها را بخورید، زیرا به راحتی می توانند انسان ها را بکشند.

فیل

فیل‌ها یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین حیوانات خشکی هستند. با اینکه رفتارهای دوستانه ای با انسان ها دارند ولی می توانند به راحتی به ما آسیب برساند. شاید به همین دلیل است که در سال‌های اخیر شاهد افزایش وقوع حوادث مرگباری توسط فیل‌ها بوده‌ایم.

ماهی بادکنکی

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند
این نوع ماهی ها، بسیار زیبا و بانمک هستند؛ اما بعد از مرگشان، بسیار خطرناک می شوند. اگر به ژاپن سفر کرده باشید، حتما اسم غذای فوگو را شنیده اید. اگر ماهی به‌خوبی تمیز و آماده نشده باشد، فوگو به غذایی مرگبار تبدیل خواهد شد. در واقع این ماهی برای محافطت از خودش، سمی تولید می کند که می تواند بسیار خطرناک و کشنده باشد.

 قورباغه نیزه سمی

ممکن است که ظاهر این قورباغه، زیبا به نظر برسد، اما بسیار سمی هستند. در واقع خطرناک‌ترین قورباغه‌ی سمی شناخته شده، قورباغه‌ی نیزه (تیر) سمی طلایی است. این قورباغه به‌ راحتی می‌تواند ۱۰ انسان بالغ را بکشد. با  لمس پوست این قورباغه، سم وارد بدن شده و فرد دچار مرگ می شود.

 دلفین

یکی از حیواناتی که می توانند به راحتی انسان ها را بکشند، دلفین‌های پوزه‌بطری می باشند. دلفین‌ها هوش بالایی دارند و متأسفانه آن‌قدرها هم بی‌آزار نیستند. پیشنهاد می کنیم زیاد به دلفین ها نزدیک نشوید.

 چشم‌گرد تنبل یا اسلولوریس (Slow loris)

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند
 با دیدن این حیوان، مطمئنا نمی توانید به چشم های گرد و با نمک آن خیره نشوید. این جانور بانمک، سمی‌ترین پستاندار جهان است. سعی کنید این حیوان را عصبی نکنید، زیرا اگر شما را گاز بگیرد، ممکن است که دچار شوک آنافیلاکسی یا شرایط خطرناک دیگری شوید.

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عجیب ترین حیوانات جهان

لاک‌پشت دریایی درخشان

عجیب ترین حیوانات جهان

جالب است بدانید غواصان در جزایر سلیمان (Solomon Islands) در اقیانوس آرام، لاک‌پشت دریایی درخشان (Glowing sea turtle) را کشف کردند. در واقع این لاک پشت، اولین مورد ثبت‌شده از «خزنده» درخشان در حیات‌وحش است. این لاک پشت دریایی، به دورنگ قرمز و سبز می‌درخشد، البته ممکن است رنگ قرمز به‌خاطر جلبک‌های زیست‌تاب باشد. محققان احتمال می دهند که لاک پشت ها از طریق این نورها با هم ارتباط برقرار می کنند یا برای اینکه با تپه‌های دریایی که آنها هم زیست‌تاب هستند یک‌شکل شوند، این نور را از خود ساطع می کنند.

پانگولین یکی از عجیب ترین حیوانات جهان

نتیجه آمیزش مورچه‌خوار و آرمادیلو با هم، می تواند بچه ای شبیه به پانگولین باشد. زیستگاه پانگولین یا پولک‌پوست، آسیا و آفریقا است. این حیوان دارای زبانی دراز برای خوردن مورچه‌ها و موریانه‌ها و پوسته‌ای کراتینی برای محافظت از خود می باشد. متأسفانه، پانگولین در معرض خطر انقراض است؛ زیرا به دلیل گوشت و پوسته‌ی محافظش طرفداران زیادی دارد.

قورباغه‌ شیشه‌ای

قورباغه‌های شیشه‌ای انواع بسیار مختلفی دارند، اما قورباغه‌ی شیشه‌ای دایان دارای ویژگی منحصر به فردی است. در واقع قلب این قورباغه را می توان در زیر پوست شفافش مشاهده کرد. این قورباغه به خاطر پوست شفافی که دارد، توجه افراد زیادی را به سمت خودش جلب کرده است. برای اینکه بتوانید اندام های داخلی این قورباغه را مشاهده کنید، فقط کافی است که حسابی چشم‌تان را تیز کنید.

اکسولوتل

عجیب ترین حیوانات جهان

اکسولوتل (Axolotl) یا سمندر مکزیکی یا ماهی راه‌رونده‌ی مکزیکی، در دریاچه‌های اطراف مکزیکوسیتی یافت می‌شود. درحال‌ حاضر، این حیوان هم در فهرست گونه‌های درمعرض خطر قرار گرفته است. دلیلی که باعث شده این دوزیست مورد توجه قرار بگیرد این است که می‌تواند اندام‌هایش را بازسازی کند. هم چنین این سمندر، چشم‌هایش پلک ندارند و ممکن است سیاه یا زال باشد.

خورشید ماهی

عجیب ترین حیوانات جهان
خورشیدماهی (Sun fish) سنگین‌ترین ماهی استخوانی جهان محسوب می شود. زیستگاه این موجود عجیب‌ و غریب، در آب‌های معتدل و گرمسیری سرتاسر دنیا است. هم چنین در کشورهایی مانند ژاپن، کره و تایوان، غذای لذیذی محسوب می‌شود.

سایگا (کَل ساکایی)

کَل ساکایی (Saiga antelope) در روسیه، قزاقستان و ازبکستان زندگی می‌کند. این حیوان به دلیل بینی بزرگی که دارد در این لیست قرار گرفته است. در واقع بینی بسیار بزرگ این بز کوهی به او کمک می‌کند جلوی ورود گرد و غبار به بدنش را بگیرد و دمای خونش را هم تنظیم کند. متاسفانه در سال ۱۳۹۴ خورشیدی،  بیش از ۱۲۰ هزار کل ساکایی مُردند، دلیل آن بیماری واگیردار ناشناخته بود.

عنکبوت گِردباف شاخ دراز

یکی از عجیب ترین موجودات این فهرست، عنکبوت گردباف شاخ‌دراز است. شاید تماشای این عنکبوت فقط از دور خوشایند باشد. این عنکبوت دارای هشت چشم و ستون فقرات شاخ‌مانند درازی می باشد که از شکمش بیرون زده است. عنکبوت گردباف شاخ‌دراز در جنگل‌ها و مزارع آسیا زندگی می‌کند.

گریال، یکی از عجیب ترین حیوانات

عجیب ترین حیوانات جهان

گریال، یک تمساح معمولی نیست. این تمساح به دلیل داشتن پوزه‌ی بلند که دارای ۱۱۰ دندان می باشد، در فهرست عجیب ترین حیوانات دنیا قرار گرفته است. این تمساح به دلیل ویژگی های ظاهری منحصر به فردی که دارد، به یک شکارچی ماهی قهاری تبدیل شده است. طبق آمار گرفته شده فقط ۲۳۵ گریال در طبیعت باقی مانده است.

خفاش ماهی لب قرمز

یکی از عجیب ترین حیوانات دنیا، خفاش‌ماهی لب‌قرمز (Red-lipped batfish) می باشد که در نزدیکی جزایر گالاپاگوس (Galápagos Islands) زندگی می‌کند. از ویژگی های منحصر به فرد این ماهی این است که علاوه‌ بر چروک‌های روشنش، شاخ هم دارد و معمولا به‌جای شنا، در کف اقیانوس راه می‌رود.

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چگونه در طبيعت صابون بسازيم؟

شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در حين سفرهاي خود فراموش کنيد صابون يا مايع ظرف شويي براي خود برداريد و با مشکل آلودگي ظروف و دست هاي خود روبرو شويد. حتي ممکن است در محلي باشيد که تهيه مواد شوينده براي شما غير ممکن باشد. در چنين شرايطي يکي از بهترين راه حل ها استفاده از مواد طبيعي و گاها خوراکي است که اغلب در کوله پشتي هايمان پيدا مي شود. جالب است بدانيد، مي توان از اين شوينده هاي طبيعي براي شستن دست و صورت، ظروف کثيف و حتي لباس نيز استفاده کرد؛ همانطور که پيشينيان ما نيز از مواد طبيعي براي شستشو استفاده مي کردند و با اين انتخاب ها، محيط زيست خود را نيز از مواد شيميايي و ناسالم حفظ مي کردند. اگر شما هم به طبيعت گردي و حفظ محيط زيست خود علاقه منديد، اين مطلب را تا پايان مطالعه کنيد تا پي به خواص بي نظير مواد طبيعي که هر روزه با آنها سروکار داريد ببريد.

1- خاکسترچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

مطمئنا براي شما هم جالب است اگر بدانيد، خاکستر ذغال چوب يکي از بهترين شوينده هاي طبيعي است که به راحتي در دسترس همه مي تواند باشد. خاکستر داراي ماده اي قليايي است که از ترکيب آن با آب، خاصيت شويندگي حاصل مي گردد. اين ترکيب همانند شوينده هاي شيميايي به راحتي چربي ها را از ظروف و هر آنچه چرب باشد، مي زدايد و علاوه بر اين خاصيت ضدعفوني کنندگي نيز دارد.

براي شستن ظروف چرب خود در طبيعت، مقداري خاکستر ذغال را در مقداري آب حل کرده و سپس به عنوان مايع ظرف شويي از آن استفاده نماييد. همچنين مي توان براي راحتي بيشتر، پس از خيس کردن ظروف، خاکستر را بر روي آن پاشيده و پس از چند دقيقه بشوييد.

2- جوش شيرينچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

بسياري از افراد از خواص بي نظير جوش شيرين آگاه نيستند و فقط تصور مي کنند جوش شيرين در تهيه نان يا شيريني کاربرد دارد.

اما جالب است بدانيد، جوش شيرين يکي از بهترين مواد طبيعي براي از بين بردن بوي نامطبوع عرق بدن و پاهاست. بسياري از ورزشکاران به ويژه کوهنوردان از اين خاصيت جوش شيرين براي از بين بردن بوي بد پاهاي خود استفاده مي کنند و به همين دليل هميشه مقداري جوش شيرين در کوله هاي آنها يافت مي شود.

علاوه بر موارد گفته شده، از ترکيب جوش شيرين با مقدار کمي آب، شوينده اي طبيعي و پرقدرت براي شستن ظروف و حتي لباس ها حاصل مي شود.

3- خاکچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

شما در هر جايي از طبيعت که قدم بگذاريد، خاک وجود دارد. خاک انواع مختلفي دارد که هر يک خواصي ويژه اي براي خود دارند. اما يکي از جالب ترين خواص همه خاک ها، پاک کنندگي آنهاست.

اگر از ساييدن کتري يا قابلمه دوده گرفته خود به ستوه آمده ايد، بد نيست از خاک کنار رود يا جوي آبي براي اين منظور استفاده کنيد و قدرت پاک کنندگي خاک را با چشم خود ببينيد.

همچنين از ترکيب خاک، خاکستر ذغال و کمي جوش شيرين شوينده اي حاصل مي شود که حتي براي شستن دست هاي الوده نيز موثر است.

4- گياهانچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

بسياري از گياهان نيز داراي خواص پاک کنندگي هستند که در اين ميان سدر و گل ختمي از معروف ترين آنها به شمار مي روند.

شايد براي شما هم پيش آمده باشد که پس از چيدن ميوه هايي مانند شاه توت يا گردو، دستتان رنگي شده باشد و هر چه با مواد شوينده شسته ايد رنگ آنها پاک نشده است. در چنين شرايطي بهترين گزينه استفاده از برگ همان درخت به عنوان پاک کننده است و مطمئن باشيد رنگ دست هايتان به راحتي پاک مي شود و هيچ اثري از آن باقي نمي ماند.

اگر اهل کوير گردي هستيد، حتما گياه اشنان را مي شناسيد. خاکستر اين گياه نيز مي تواند به عنوان شوينده اي طبيعي مورد استفاده قرار گيرد. همچنين از ترکيب اين خاکستر با مقدار چربي حيواني مي توان صابوني پرقدرت و موثر تهيه نماييد.

5- سرکه و آبليموچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

همانطور که مي دانيد، سرکه و آبليمو هر دو ماده اي اسيدي هستند. بيشتر طبيعت گردان هميشه براي مزه دار کردن غذاهاي خود ليمو ترش يا سرکه به همراه خود دارند. بد نيست بدانيد، آبليموی ترش و سرکه يکي از بهترين مواد طبيعي براي شستن دست ها و ظروف کثيف هستند.

6- چايچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

يکي از عادات ما ايرانيان خوردن چاي در همه جا و همه وقت است. بد نيست بدانيد همين چاي و تفاله حاصل از آن که بيشتر ما آن را به عنوان زباله دور مي ريزيم، يکي از بهترين شوينده هاي طبيعي است که با خواص ضدعفوني کنندگي خود، حتي براي شستن پوست نيز بسيار مفيد و موثر است.

7- نمک طعامچگونه در طبیعت صابون بسازیم؟

نمک طعام يکي از بهترين مواد طبيعي براي ضدعفوني کردن ظروف و حتي دهان و دندان مي باشد. اگر در موقعيتي به آب سالم دسترسي نداريد و از آب چاه يا نظاير آن براي شستن ظروف استفاده مي کنيد، بهتر است پس از شستشو، براي ضدعفوني کردن ظروف خود از مقداري نمک استفاده نماييد.

نحوه تهيه کاغذ صابوني

هر چند صابون يکي از مواد ضروري در هر سفر و گردشي است اما به همراه داشتن آن مشکلاتي نيز به همراه دارد. براي اغلب ما پيش آمده است که صابون در کوله پشتي با مواد ديگر تماس پيدا کرده و يا بوي آن به خوراکي هايمان سرايت کرده و يا پس از استفاده وقتي براي خشک شدن صابون نداشته ايم و به همين دليل حمل صابون مشکلات عديده اي به همراه دارد.

به اين دلايل و هزاران دليل ديگر بهتر است، در سفرهاي خود صابون هاي کاغذي به همراه داشته باشيم تا از مشکلات گفته شده در امان باشيم.

استفاده از کاغذهاي صابوني بسيار آسان است و تنها کافي است در هر بار يکي از آنها را استفاده کنيم.

براي اين منظور مقداري صابون را در آب حل کرده و سپس تکه هاي کاغذ را درون آن قرار داده و در محلي بگذاريد تا کاملا خشک شوند. سپس کاغذها را درون ظرف دربسته اي قرار داده و در کوله پشتي خود قرار دهيد.

کلیک ها: 9
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

با پیشرفت فناوری انسان توانسته است به بیشترین آرزوهای خود دست یابد. هوش مصنوعی یکی از این آرزوهای بشر می باشد. مهندسان توانسته است با این فناوری به بسیاری از اهداف خود مانند: تشخیص بیماری، امداد و نجات، امنیت سایبری و... دست یافت. با گذشت زمان این فناوری توانسته است جای خود را در بین مردم باز کند.

تا حالا فکر کرده اید یک کنتور هوشمند معمولی می تواند چه چیزی را در اختیار شرکت های تامین کننده انرژی قرار دهد؟ این کنتور های میتوانند مصرف روزانه یا ساعتی یا حتی دقیقه ای انرژی را انتقال دهند و این اطلاعات کمک می کنند تا شرکت های حامل بتوانند این اطلاعات را مدیریت کرده و میزان مصرف و تقاضا را متوجه شوند و آن ها را تامین کنند یا حتی می توانند با گذاشتن طرح های تشویقی مردم را به کم مصرف کردن سوق بدهند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

سیستم های یادگیری ماشینی یا همان هوش مصنوعی می توانند با قدرت خود اطلاعات دیگری در مورد میزان مصرف شما در اختیارتان قرار دهند.

آنها می توانند تشخیص دهند شما کی خانه هستید یا نیستید! این همان چیز است که محققان دانشگاه بزرگ کالیفرنیا به آن دست پیدا کرده اند و می گویند که این اطلاعات از آن لحاظ برای شرکت ها مفید است که میتواند خدمات بهتری برای مشتریان خود با فهمیدن زمان دقیق سکونت شما در منزل بدهند و کار های خود مثل تعمیر یا نگهداری را در آن ساعات ها انجام دهند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

اما تاحالا فکر کرده اید که کنتور های هوشمند در خانه های شما به چه چیز شما دسترسی دارند؟!

اما تنها این کنتور ها نیستند که به این اطلاعات دسترسی دارند چون این اطلاعات به صورت بی سیم منتقل میشود و در مسیر خود کد گذاری نمیشود.محققان در این باره میگویند: اگر یک شرکت تبلیغاتی بداند شما چه زمانی در خانه هستید می تواند برای برقراری تماس خود برای تبلیغ محصول خود از آن استفاده کنند یا حتی آدم های خلافکار هم با فهمیدن زمان سکونت شما در منزل می توانند برای اهداف پلید خود برنامه ریزی کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

محققان می گویند: سیستم های یادگیری ماشینی میتوانند بدون هیچ اطلاعات اولیه ای تشخصی دهند که شما در خانه هستید یا نه و این از نقاط قوت این ماشین هاست و شما تنها به یک کنتور ماشینی نیاز دارید و به یک فرضه اوله که الگوی حضور را درساختمان مشخص کنند. مثلا ساختمان های تجاری روز ها شلوغ هستند و شب ها خلوت و ساختمان های مسکونی روز ها خلوت هستند و شب ها شلوغ و با دادن این اطلاعات به ربات می توان کارایی آن را بیشتر کرده و آن می تواند انرژی را بهتر مدیریت کند.

مرحله بعدی این تحقیق در مورد کنتور های هوشمند این است که چطور میتوان این اطلاعات را هم از از دست افراد سودجو و خراب کار حفظ کرد هم اینکه آنها را به شرکت های توزیع برق داد.

محققان می گویند: در حال حاضر این کنتور می تواند داده های دقیقی از میزان مصرف انرژی شما ارسال کند البته میتوان برای محافظت از این داده های در مقابل افراد سودجو نوعی نویز ایجاد کرد که این اطلاعات را از دست ادم های خلافکار دور نگه داشت. ما در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستیم که بتوانیم اندازه نویز مورد نظر را تشخیص دهیم که هم به نحوه ارسال به شرکت برق مشکلی ایجاد نکند و هم اینکه از دست افراد سودجو در امان بماند.

در ضمن محققان می گویند این کنتور ها را میتوان در صنایع آبی و شرکت آب هم استفاده کرد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

هوش مصنوعی و دزدان برق:

امروزه جلوگیری از میزان بسیار زیادی از هدر رفت ها در شرکت گوگل توسط هوش مصنوعی انجام می شود که این کار را ساده تر کرده و با الگوریتم های آن جلوی این هدررفت هارا می گیرد. استفاده از این قابلیت در دیگر صنایع و دیگر جاها نیز میتواند بسیار مفید باشد. مثلا سارقانی وجود دارند که سالانه 96 میلیارد در صنعت دزدی میکند  و در صورت استفاه از این ماشین های یادگیری میتوان این جلوی این سرقت هارا گرفت و سارقان را شناسایی کرد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

تیم بسیار حرفه و بزرگی در دانشگاه لوکزامبورگ با هم روی ایده ای کار می کنند و آن را طراحی کرده اند که میتواند استقاده غیر معمول و غیر قانونی از برق را شناسایی کند و به سرور بفرستد. آنها این الگوریتم را با تحلیل داده تقریبا 3.5 میلیون خانواده برزیلی و طی مدت 5 سال جم آوری کرده اند. این کار با کمک دانشمندان حرفه ای و بررسی 200میلیون بازخانی داده در ماه صورت گرفته که نتیجه این کار این است که این الگوریتم می تواند در بیشتر از 65 درصد مواقع مشکلات سیستمات برقی را شناسایی کند.

طراحان و دانشمندان این تحیقی معتقد اند که این نرم افزار از مورد های مشابه و رقیبانشان بسیار بهتر بوده و می خواهند تجاری سازی آن را در آمریکای لاتین شروع کنند. برزیل در درجه اول خسارات فنی و غیر فنی و سرقت انرژی و خطاهای صورت حساب مواجه است. در این برزیل با مشکل تقلب و دیگر مشکلات از دست رفتن در آمد دست و پنجه نرم میکند.در این کشور درصد زیادی از برق که 22درصد از تسوط سارقان دزدیده شده و در اعمال بد صرف می شود یا آنها را ذخیره می کند که این مشکل می تواند مشکل بزرگی برای جامعه و دولت برزیل باشد.

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک

کشور های بسیار زیادی با مشکلاتی همچون این مشکل دست و پنجه نرم می کنند که از بین آنها کشور بریتانیا بیشتر به چشم می خورد که هدر رت 596 ملیون دلاری در آمد آن سم آن را در لیست پر رنگ تر می کند. همچنین از کشور های دیگر مثلا از هند در پر جمعیت و پر فرهنگ ترین شهر آن ینی اوتار پرداش حدود 30 درصد برق تولیدی آن در سال 2016 را از دست داد با جلوگیری از دزدیده شدن انرژی توسط هوش مصنوعی میتوان سالانه میلیون ها دلار در آمد کشور ها و جامعه ها را حفظ کرد و از هدر رفت منابعی که باعث تولید این انرژی شده است نیز جلوگیری کرد.

 

کلیک ها: 45
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

در حالت عادی راننده ها به دلیل تمرکز برای رانندگی خودرو نمی توانند کار های روز مره خود را انجام دهند و کار هایی مثل وب گردی یا روزنامه خوانی را باید فراموش کنند ولی با معرفی خودروهای هوشمند بدون سرنشین این کار را انجام دهند. فرض کنید موقعی که شرکت بزرگ گوگل برای اولین بار اعلام کرد که در حال کار روی خودرویی است که بدون راننده است مردم چگونه تعجب کردند! این ایده که برای اولین بار مطرح می شد فکر همه را به چالش کشیده بود که چطور یک خودرو می تواند بدون راننده حرکت کند و به مسیر خود ادامه دهد. این ایده در مرحله کاغذی طرفداران زیادی را به خود جذب کرد چون امکاناتی داشت که سبب می شود تمام اشتباهات انسانی را کنار بگذارد و یک راننده قانونمند باشد این خودرو ها دچار پرتی حواس نمی شوند.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

خستگی برای آنها معنی ندارد و ساعتها می توانند در جاده به راحتی حرکت کنند بدون اینکه به کسی ضرر برسانند. این خودروها نسل جدید فناوری های هوشمند هستند که به شما در زندگی آسان و بی دردسر کمک می کنند. این خودرو ها می توانند هر راه با هر مسافتی که شما می‌خواهید را طی کنند بدون اینکه ذره ای اشتباه کنند و در تمام این راه در حال محاسبه باشند تا امنیت مسافران درون خود رو را تضمین کنند. اولین شرکت پیشنهاد دهنده این ایده شرکت برگ گوگل بود که بعد از پرورش این ایده این ماشین را تولید کرد. ماشین های هوشمند با محاسبات زیاد قادر به رانندگی دقیق هستند و حتی شما می توانید کامل به آنها اعتماد کنید. البته درست است که هر ماشینی کامل نمی باشد ولی ما روی بحثمان در مورد درصد بالای دقت این ماشین ها است.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

جالب است سری به آمار بزنیم و ببینیم که کار ما انسان ها واقعا در رانندگی خوب نیست و خسارات زیادی را برای خود و دیگر سرنشینان و خانواده خود و دیگران بوجود می آوریم. در رانندگی اولین اشتباه ممکن است آخرین اشتباه شما باشد و یک عمر حسرت و پشیمانی را به بار می آورد پس در رانندگی شما باید حرفه ای باشید و سریع فکر کنید و بدانید که می توانید به سلامت سر نشینان را به مقصد برسانید. بر اساس آماری از یکی  از مدیران شرکت حمل و نقلی در آمریکا انسان ها اصلا در رانندگی خوب عمل نمی کنند و باعث می شوند که سالانه صد ها هزار نفر جان خود را در سوانح رانندگی در دنیا از دست بدهند. این آمار در آمریکا به 30 هزار نفر می رسد که واقعا آمار بزرگ و خطر ناکی است. وقتی درباره کنترل خودرو یا رانندگی صحبت می کنیم باید بدانیم که کنترل خودرو چیز ساده ای نیست و باید اطلاعات بسیار زیادی در مورد آن داشت. و همانطور که می دانید طرز و نوع و زمان فکر کردن ماشین ها خیلی بهتر از انسان ها هستند و همین باعث می شود که قدرت آنها به شدت افزایش یافته و یکی از قدرتمند ترین فناوری های جهانی باشند.

همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

ماشین ها در هنگام رانندگی تلفن صحبت نمی کنند یا پیامک نمی دهند یا چیزی نمی‌نوشند و چیزی نمی خورند و همین باعث می شود قدرت ادراک آنها بالا رفته و بتوانند به راحتی مسیر زیاد را با دقت زیاد رانندگی کنند و سرنوشت سرنشینان خود را در صحیح به مقصد برسانند. پس می توانید به ماشین ها در رانندگی بهتر از انسان ها اعتماد کرد آنها با محاسبات بسیار زیاد در هر ثانیه موانع طبیعی و موانع مصنوعی را شناسایی می کنند و برای حل این مسئله که چطور با آنها کنار بیایند با خودشان تصمیم گیری می کنند و هر راه حلی که در آن زمان مناسب بود را انجام می دهد.

و اما سوال اصلی در اینجا این است که خودروهای شرکت گوگل چه مزیت هایی نسبت به خودروهای انسانی دارند. باید بگوییم که قدرت این خودروها فراتر از انسان ها است و با ضریب خطای کمتری نسبت به انسان ها در این آزمون بین انسان و ماشین موفق شده اند و این ماشین ها با محاسباتی که انجام می دهند راه خود را برای ادامه مسیر پیدا کرده و سعی در بهتر رانندگی کردن می کند. یک آمار جالب این است که این خودرو ها در مسافت بسیار طولانی مانند 700 هزار مایل تنها دوبار تصادف کرده اند و جالب تر از آن این است که در هر دو تصادف این خودرو مقصر نبوده است و دوباره عوامل انسانی باعث این قضیه شده اند که یک دفعه بر اساس خاموش کردن خودرو توسط انسان رخ داده است و بار دیگری که این اتفاق به اشتباه  رخ داده است عاملش دوباره یک انسان بود که وظیفه راندن آن خود رو را در آن زمان داشت یعنی اصلا ماشین هوشمند نبوده و دستی کنترل است.

 همه چیز در مورد خودروهای بدون راننده گوگل

کلیک ها: 6