عوارض بعد از یائسگی

عوارض بعد از یائسگی
مشکلات ادرای:
عفونت ادراری: در دوره یائسگی احتمال عفونت ادراری بیشتر می شود. عفونت ادراری معمولا با سوزش هنگام ادرار کردن همراه است. اما گاهی بدون علامت می باشد. عفونت ادراری به راحتی با انجام آزمایش ساده ادرار قابل تشخیص است. مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، نوشیدن آب و ادرار کردن زود به زود باعث بهبود آن می شود.
بی اختیاری ادرار: پس از یائسگی و با افزایش سن، تغییراتی در مجاری ادراری به وجود می آید که موجب بروز بی اختیاری ادرار می گردد. علت دیگر بی اختیاری ادرار ضعیف بودن و شل شدن عضلات کف لگن است. عضلات کف لگن، رحم و مثانه را نگه می دارند، بنابراین شل شدن آن ها موجب افتادگی رحم و مثانه می شود و به دنبال بی اختیاری ادرار ایجاد می شود.
کم شدن ترشحات زنانه:

عوارض بعد از یائسگی
در دوره یائسگی به طور طبیعی ترشحات زنانه کم می شود. به همین دلیل خارش و سوزش ایجاد شده و نزدیکی دردناک می شود. این موضوع را جدی بگیرید، زیرا می تواند بر روابط زناشویی تاثیر بگذارد. با مراجعه به پزشک، این مشکل به راحتی برطرف می شود. پزشک داروهایی می دهد که با استفاده آنها مهبل مرطوب شده و خارش، سوزش و درد از بین می رود. ادامه روابط زناشویی نیز به رفع این مشکل کمک می کند. زنانی که همسر ندارند نیز باید برای درمان خارش و سوزش به پزشک مراجعه کنند
تغییرات پستان
بعد از یائسگی و با افزایش سن، به طور طبیعی پستان ها کوچک و شل می شوند. از آنجا که با افزایش سن خطر سرطان پستان زیاد می شود، لازم است برای اطمینان از سلامت پستان ها توسط پزشک معاینه شوید. در صورت وجود توده در پستان یا زیر بغل، فرورفتگی نوک پستان، تو رفتگی سایر قسمت های پستان، خروج خون یا هر نوع ترشح از نوک پستان، زخم پستان، تغییر شکل، اندازه یا رنگ پستان و درد پستان ها باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.
نکته:

عوارض بعد از یائسگی
•    در صورت هر نوع لکه بینی یا خون ریزی زنانگی به پزشک مراجعه کنید.
•    اگر متوجه هر نوع توده یا برجستگی در ناحیه تناسلی شدید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.
•    سرطان گردن رحم یک بیماری خطرناک است. اما اگر زود تشخیص داده شود می توان جلوی پیشرفت آن را گرفت. این بیماری با یک آزماش ساده به نام پاپ اسمیر قابل تشخیص است. بنابراین برای انجام این آزمایش به ماما یا پزشک مراجعه کنید.
کاهش هورمون مردانه با افزایش سن
به طور طبیعی در مردان با افزایش سن، هورمون مردانه به تدریج کم می شود. به دنبال آن در بعضی از مردان کاهش میل و قدرت جنسی، خستگی، بی قراری، کم شدن عضلات و پوکی استخوان نیز ممکن است، دیده شود. این علائم به کندی  ایجاد می شوند و در همه مردان نیز به یک شدت نیستند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر