عوارض جراحی زیبایی  بینی (1)

عوارض جراحی زیبایی  بینی
کاهش حس بویایی
یکی از مشکلاتی که افراد بعد از  عمل بینی دارند، کاهش حس بویایی است. جراحی زیبایی بینی خارج از قلمرو و اعصاب بویایی انجام شده، بنابراین هیچ صدمه‌ای هم به آنها وارد نمی‌شود. کاهش حس بویایی یک مشکل موقت می باشد و ناشی از ورم پوشش داخل بینی است و این تورم مانع از رسیدن مولکول‌ها به پایانه‌های اعصاب بویایی می‌شود ولی بعد از مدتی حس بویایی دوباره بر می گردد.
خونریزی

عوارض جراحی زیبایی  بینی
این احتمال وجود دارد که بیمار حین عمل یا بعد از آن دچار خونریزی شدید شود. حتی گاهی برای رفع خون ریزی مجبور هستند به پزشک مراجعه کنند.  افرادی که دچار این مشکل می شوند معمولا دچار اختلال‌های انعقادی هستند، آسپیرین استفاده می‌کنند (مصرف داروهای ضدالتهاب و آسپیرین باید از 10 روز قبل عمل قطع شود) فشار خون بالا دارند یا ویتامین E و سیر مصرف کرده‌اند. اما معمولاً هنگامی که جراح برای کنترل خونریزی، داخل حفره بینی را شستشو می‌دهد، دلیل محکمی برای علت ایجاد خونریزی پیدا نمی‌کند نوع دیگر خونریزی نیز داخل بافتی است و وقتی اتفاق می‌افتد که جراح استخوان بینی را می شکند. در این مسیر عروق ریز فراوانی وجود دارند و پارگی عروق باعث خونریزی زیر جلدی می شود که اگر شدید باشد از اطراف بینی فراتر می‌رود و به زیر چشم و گونه‌ها هم نفوذ می‌کند.
سوراخ شدن تیغه بینی

عوارض جراحی زیبایی  بینی
هنگامی که فرد علاوه بر زیبایی بینی، اصلاح انحراف بینی را جراحی می کند، ممکن است که جراحی منجر به ایجاد سوراخی در تیغه بینی شود. بیمار ممکن است بعد عمل مشکل خاصی نداشته باشد و فقط به علت آبریزی بینی و تنفس سوت مانند به پزشک مراجعه ‌کند. اگرچه پیدایش سوراخ نادر است اما در صورت ایجاد، جراحی دیگری برای بستن سوراخ نیاز است. البته گاهی این مشکل رفع نمی شود.
کرختی پوست
احتمال بروز بی‌حسی یا کاهش حس دائمی در پوست بینی وجود دارد و ایجاد آن قابل پیش‌بینی نیست.
مرگ در اثر ماده بیهوشی
در همه جراحی ها، احتمال عوارض، صدمه و حتی مرگ در تمام انواع بی‌حسی جراحی چه بی‌حسی موضعی و چه بیهوشی عمومی یا تسکین بخشی با دارو، وجود دارد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

زیبایی با بابونه

قصه های من و خواهرم (1)

تاثیر روغن آرگان در زیبایی و سلامت پوست و مو

سارا و مهمان کوچک (1)

نزدیک بینی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر