عوارض جراحی زیبایی بینی(2)

عوارض جراحی زیبایی بینی(2)
عدم تقارن
یکی از مشکلات عمل بینی عدم تقارن سوراخ های بینی می باشد. صورت انسان‌ها در حالت طبیعی کمی نامتقارن است. برای پیشگیری از این مشکل جراحان باید قبل از عمل با دقت اندازه گیری کنند ولی گاهی با اینکه دقت زیادی صرف عدم تقارن می شود ولی باز این مشکل به وجود می آید. گرچه شاید ایجاد غیرقرینگی به علت تورم باشد و با کاهش تورم این اختلاف نیز از بین برود ولی عدم تقارن زیاد ناشی از خطای جراح است.
عفونت
معمولا عفونت پس از جراحی شایع نیست ولی در صورتی که  فرد دچار این مشکل شود، باید آنتی‌بیوتیک‌ مصرف کند. گاهی این عفونت ها به دلیل، عدم شستشوی حفره بینی است. باقی ماندن ترشحات به تجمع میکروب‌ها کمک می‌کند و باعث ایجاد عفونت می شود. اگر این نوع عفونت درمان نشود باعث چسبندگی نیز خواهد شد. پس حتما بعد از عمل بینی، روزانه آن را شستشو دهید تا دچار این مشکل نشوید.
آسیب به بافت‌های عمقی

عوارض جراحی زیبایی بینی(2)
ساختارهای عمقی‌تر مثل اعصاب، مجاری اشکی و عضلات ممکن است حین جراحی صدمه بینند. البته صدمه به بافت‌ها‌ی عمیق تر می‌تواند موقت یا دائم باشند.
افزایش تنفس دهانی

عوارض جراحی زیبایی بینی(2)
یکی از مشکلات جراحی بینی تنفس دهانی است. تعدادی از بیماران ممکن است تا مدت‌ها بعد از عمل جراحی مجبور شوند از راه دهان تنفس کنند. به دلیل تورم مخاط بعد از عمل بینی، افراد سالم ممکن است دچار حساسیت شوند. البته گاهی افرادی که قبل از عمل دچار آلرژی بودند، بعد از عمل آلرژی‌شان به مراتب بدتر خواهد شد. جراحی گاهی منجر به اختلال در عملکرد می شود یعنی عروق بینی در حالت معمولی تنگ است و حین جراحی و دستکاری اعصاب آورنده تنگ‌کننده عروق، دچار آسیب و فلج می‌شوند، در نتیجه عروق مخاط گشاد و متورم شده و فضا یا همان راهروی بینی کوچک‌تر می شود و جریان هوا را نیز دشوارتر می‌کنند.
تنفس از راه دهان، عارضه ای جدی است و روی کیفیت زندگی تاثیر می‌گذارد زیرا فردی که با دهان تنفس می‌کند دچار خشکی مخاط دهان می شود و خشکی دهان در دراز مدت به خرابی دندان‌ها کمک می‌کند و کم خوابی یا بدخوابی، ناشی از آن باعث کسالت یا عصبانیت شخص خواهد شد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

زیبایی با بابونه

تاثیر روغن آرگان در زیبایی و سلامت پوست و مو

آیا برای جدا شدگی شبکیه جراحی لازم دارم؟

عوارض بیماری دیابت چیست

زیبایی های جنگل گیسوم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر