عواملی که باعث می شوند پا ورم کند

دلایلی که موجب ورم پا شده اغلب مواردی است که بیشتر مردم آن را نادیده می گیرند و البته بعضی از ورم های پا به علت وجود نوعی بیماری خود را بروز می دهد که باید فورا به پزشک معالج مراجعه شود.

 

عواملی که باعث می شوند پا ورم کند
عوامل ایجاد کننده ورم پا
ایستادن های طولانی مدت به خصوص در شاغلین باجه ها یکی از عوامل اصلی ورم پا بوده زیرا در اثر زیاد ایستادن و کم تحرکی عضلات مجال انقباض را پیدا نمی کنند. و گردش خون نیز به کندی پیش می رود. و در نتیجه پا ورم می کند.
خوردن نمک زیاد به ویژه در بزرگسالان عامل ایجاد ورم پا است . به گفته محققان سدیم موجود در نمک ارتباط مستقیمی با حفظ آب در بدن دارد و چنانچه نمک زیادی توسط فرد مصرف گردد شخص دچار تورم پا می شود.

 

عواملی که باعث می شوند پا ورم کند
ورم پا ممکن است که بر اثر بارداری در زنان پیش بیایدف به طوریکه رگهای سمت لگن و ران فشار آمده و کار دستگاه خون کند می گردد. و هرچه به زمان زایمان نزدیکتر باشد، تورم نیز شدیدتر می گردد. و این امر طبیعی است.

 

عواملی که باعث می شوند پا ورم کند
ممکن است ورم پا بر اثر اضافه وزن پیش بیاید، که باز در اینجا نیز جریان خون به کندی پیش رفته و چربیها به مانند شیلنگی که روی آن را منگنه کرده باشد. مانع گردش و جریان خون و بالا آمدن آن شده و ورم پا ایجاد می گردد.
آسیب های ناشی از فعالیتهای ورزشی نیز یکی از دلایل اصلی ورم پا بوده، به طوریکه آن قسمت از پا که اسیب دیده خون پمپاژ کرده و سلولها مایعات را جذب می کنند تا آن قسمت التهاب دیده را ترمیم کنن و در نتیجه پا ورم می کند.
نوسانات هورمونی عامل دیگر ورم پا هستند. به خصوص در خانمها در هنگام قاعدگی علاوه بر نفخ معده و در رحم، ورم پا نیز ایجاد شده که در اثر تخمک گذاری و تغییرات هورمونی به وجود می آید.

 

عواملی که باعث می شوند پا ورم کند
داروهای هورمونی و یا ضد باردرایو همینطور قرصهای ضد قند خون نیز حاوی مواد ضد سدیمی هستند که باعث به وجود آمدن ورم در بدن از جمله پا می شوند.
افراد دیابتی و یا افرادی که دچار عفونت هستند نیز به خاطر سلولیتی شدن باکتریای موجود در موضع عفونی دچار ورم پا می شوند.
ورم پا ممکن است بر اثر بیماری لنفدوم که بر اثر آسیب دیدگی گره های لنفاوی درخون است پیش بیاید. در این حالت ممکن است سلولهای لنفاوی آسیب دیده به خوبی مایعات را جذب نکرده و فرد دچار ورم پا شود.
چنانچه قلب به اندازه کافی و خوب پمپاژ نکند فرد دچار ورم پا گردد. که این نشانه رد نارسایی قلبی را در فرد نشان می دهد.
ورم پا بر اثر لخته در بدن ایجادمی شود. این لخته که به ترومپوس وریدی شناخته می شود، چنانچه فرد در طولانی مدت نشسته باشد باعث انسداد شده و مایعات با فشار در یک جا تمجع می باد. البته وجود لخته به عواملی چون بارداری، کشیدن سیگار، و بیماری دیابت و غیره نیز بستگی دارد.
ورم پا ایجاد شده توسط نارسایی کلیه ها پیش می آید. که چنانچه تنظیم سیستم دفع در هریک از کلیه ها از حالت تعادل خارج شود، ورم پا ایجاد می گردد.

 

عواملی که باعث می شوند پا ورم کند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر