غذاهایی که باعث کاهش اضطراب می شوند

غذاهایی که باعث کاهش اضطراب می شوند
غذاها به چند روش استرس را از بین می برند. غذاهای آرامش بخش، سطح سروتونین را در بدن بالا می برد. سروتونین، یک ماده شیمیایی آرامش بخش است. غذاهای دیگر سطح کورتیزول و آدرنالین را کاهش می دهند که هورمون های استرسی هستند و به مرور زمان به بدن آسیب می رسانند.
آجیل برزیلی
این آجیل حاوی مقادیر زیادی سلینوم است. سلینوم با کاهش التهاب باعث بهبود خلق و خوی می شود. در موارد اضطراب، التهاب در بدن افزایش می یابد. سلنیوم آنتی اکسیدان است و مانع از آسیب رسیدن به سلول  ها می شود.
ماهی های چرب

غذاهایی که باعث کاهش اضطراب می شوند
ماهی های چرب مانند سالمون، ساردین، حاوی امگا 3 هستند. امگا 3،  اسید چربی است که بر روی سلامتی ذهنی و روحی تاثیر زیادی دارد. البته مصرف نوع دیگری از اسید های چرب به نام اسیدهای چرب امگا 3، باعث تغییر خلق و خوی و افزایش اضطراب می شود. برای تامین دائمی و خوب امگا 3، حداقل دوبار در هفته 84 گرم ماهی چرب بخورید.
ویتامین د
کمبود ویتامین د باعث اختلالات خلق و خوی مثل اضطراب و افسردگی می شود. ویتامین د به طور موثر باعث رفع افسردگی می شود.
تخم مرغ
تخم مرغ منبع غنی ویتامین د و پروتئین است. تخم مرغ حاوی پروتئین های کامل است، یعنی شامل اسید آمینه های ضروری بدن برای رشد و نمو است. تخم مرغ حاوی تریپتوفان است که نوعی  اسید آمینه برای  ایجاد سرو تونین است. سروتونین نوعی انتقال دهنده شیمیایی  است که در تنظیم خلق و خوی، خواب، حافظه و رفتار کمک می کند.
شکلات تلخ

غذاهایی که باعث کاهش اضطراب می شوند
شکلات تلخ و کاکائو باعث خوش خلقی می شود. اگر چه هنوز علت و چگونگی عملکرد شکلات تلخ بر روی  روحیه و خلق و خوی ناشناخته است. شکلات حاوی تریپتوفان است که همان طور که قبلا توضیح داده شده، تریپتوفان از طریق سروتونین به تنظیم  خلق و خوی  می پردازد. شکلات تلخ بالای 70 درصد انتخاب کنید و بیش تر از  3 گرم  شکلات مصرف نکنید.
اسفناج
وجود منیزیم در اسفناج باعث کاهش استرس می شود. مقدار بسیار کمی منیزیم، سردرد و خستگی را رفع می کند که ترکیبی از اثرات استرس هستند. یک کاسه کوچک اسفناج، منیزیم مورد نیاز بدن را تامین می کند. مقداری سویای پخته یا یک فیله ماهی قزل آلا نیز مقدار زیادی منیزیم دارد. سبزیجات با برگ های سبز نیز غنی از منیزیم هستند.
آوکادو

غذاهایی که باعث کاهش اضطراب می شوند
یکی از بهترین راه های کاهش فشار خون بالا و استرس، دریافت میزان کافی پتاسیم در بدن است و نصف آوکادو بیش از یک موز متوسط پتاسیم دارد. زمانی که استرس شما با مصرف زیاد چربی درمان می شود، گوکامولی که از آوکادو ساخته می شود، جایگزین سالمی خواهد بود.
شیر
ماده دیگری که در زمان خواب باعث کاهش استرس می شود، یک لیوان شیر گرم است. طبق تحقیقات انجام شده، کلسیم، استرس و نوسانات روحی مربوط به قاعدگی را کاهش می دهد. متخصصان، شیر بدون چربی یا کم چرب را پیشنهاد می دهند.
چای سیاه
نوشیدن چای سیاه به بهبودی سریع تر در برابر استرس کمک می کند. در یک آزمایش، افرادی که در شش هفته، روزانه چهار لیوان چای می نوشیدند را با افرادی مقایسه کردند که نوشیدنی دیگری مصرف می کردند. کسانی که چای می نوشیدند، احساس آرام تری داشتند و بعد از شرایط پراسترس  نیز ، سطح هورمون کورتیزول در بدن آنها پایین بود. هنگام استرس کافئین قهوه، هورمون های استرس و فشار خون را افزایش می دهد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد