ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

غذاهایی که شما را بداخلاق تر می کنند

غذاهایی که شما را بداخلاق تر می کنند
•    مصرف غذاهایی با چربی اشباع شده را کاهش دهید: زیرا چربی های اشباع شده خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را افزایش و در بدتر شدن خلق و خوی تاثیر زیادی دارد.
•    بیش از حد کافئین مصرف نکنید: کافئین به شیوه های مختلف کج خلقی شما را بد تر می کند. اگر مواد غذایی حاوی کافئین مانند چای، قهوه، نوشابه های حاوی کافئین و غیره را در ساعات پایانی روز مصرف کنید، این عادت روی خواب شبانه شما تاثیر می گذارد و باعث می شود دیر به خواب بروید و شاید تا نزدیکی طلوع خورشید بیدار بمانید. در نتیجه کج خلقی و خستگی بیش از حد در طول روز شما را همراهی می کند و این حالت تا وقتی ادامه داردد که یک استراحت شبانه خوب را به خودتان اختصاص ندهید. مصرف کافئین انرژی تان را افزایش می دهد که این موضوع بیشتر اوقات، فعالیت شما را در طول روز زیادتر می کند و خستگی در پایان روز و در نتیجه بد اخلاقی را به همراه دارد.
•    آجیل‌های شور: آجیل‌های شور حاوی مقادیر زیادی سدیم و افزودنی‌های ناسالمی مانند مونو سدیم گلوتامات (MSG) است. مصرف این نوع آجیل‌ها عوارض جانبی مانند تغییرات خلق و خو، اضطراب و سردرد را در افرادی که به این افزودنی‌ها حساس هستند، درپی دارد.
•    سفیده تخم‌مرغ:  بسیاری از افراد در تلاش برای مصرف مواد سالم‌تر، سفیده تخم‌مرغ را به تنهایی و بدون زرده آن مصرف می‌کنند. اما این ماده غذایی مغذی برای مغز، بدون زرده آن بخش زیادی از ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد. پروتئین موجود در زرده تخم‌مرغ ماده موثر در تقویت خلق و خو است و حذف آن به معنای از دست دادن این مزایا خواهد بود.
•    سیب‌زمینی سرخ کرده:

غذاهایی که شما را بداخلاق تر می کنند

کمتر کسی است که از مضرات این ماده غذایی خوشمزه برای سلامت اطلاعی نداشته باشد. اما شاید بسیاری از ما ندانیم که چیپس یا سیب‌زمینی سرخ کرده علاوه بر تاثیرات جسمی منفی می‌تواند بر خلق و خوی ما نیز تاثیر منفی داشته باشد. چیپس‌ها معمولا در روغن‌هایی با امگا3 فراوان سرخ می‌شوند. این اسید چرب، برعکس اسیدهای چرب امگا3 که اثرات تقویت‌کنندگی روحیه دارد می‌تواند از سطح شادی شما بکاهد و اختلالات عصبی مانند افسردگی و اضطراب را درپی داشته باشد.
•    مارگارین:

غذاهایی که شما را بداخلاق تر می کنند

به خاطر خلق و خویتان هم که شده از مصرف مارگارین اجتناب کنید. مارگارین از چربی‌هایی تشکیل شده است که می‌تواند باعث ایجاد التهاب یا تشدید آن شود. این ماده غذایی حاوی مقادیر زیادی اسید چرب امگا 6 است که از تاثیرات مثبت امگا 3 بر خلق و خو جلوگیری می‌کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد