غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟ - 2.0 out of 5 based on 1 vote

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟

از قدیم گلاب به عنوان یک اسانس خوشبو برای معطر کردن غذاها و خوراکهایی چون شله زرد و انواع غذاهای ما ایرانیان به کار می رفته است، و  به عنوان آرامش بخش و تسکین دهنده اعصاب نیز از آن استفاده دارویی می کردند.

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟
اما امروزه کاربردهای دیگری نیز برای گلاب کشف شده که بسیار شگفت انگیز است. استشمام و عطر آگین کردن خود با گلاب علاوه بر تسکین اعصاب، استرس را نیز کاهش می دهد. و برای رفع خستگی چشم گلاب بهترین داروست. به طوریکه اگر چند قطره از گلاب را روی پنبه ریخته و چشمان خود را ببندید و سپس پنبه آغشته به گلاب را بر روی پلکهای خود قرار دهید، مدت زمانی نمی گذرد که چشمان شما آرام شده و خستگی آن از بین می رود.

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟
همچنین گلاب می تواند به عنوان یک تسکین دهنده پوست شما را از تنش ها رها کند. بنابراین در هر ماسکی که از آن برای پوستتان استفاده می کنید، می توانید کمی گلاب به داخل آن بریزید.همانطور که می دانید یکی از عوامل اصلی در ایجاد چین و چروک و پیری زود رس استرس و تنش می باشد، که می توانید با این روش پوست صورتتان را آرام و شاداب نگه دارید.

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟

خاصیت های غرغره گلاب در دهان

اما یکی از مهمترین کاربردهایی که امروزه برای گلاب شناخته شده، خاصیت ضد عفونی و تمیز کنندگی آن است. بسیاری از باکتری های دهان در قسمت دندان ها و لثه فعالیت می کنند، که می توانند باعث ایجاد بیماری شوند. اما می توان با راهکارهای ساده این مشکل را حل نموده و بدن خود را از این گونه بیماری ها مصون داشت.

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟
طی تحقیقاتی که امروزه در مورد گلاب انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند، که بسیاری از مشکلات دهان و لثه و حتی بیماری های مربوط به این قسمت  از بدن با غرغره گلاب رفع می شود. که در این حیطه تقویت دندان ها، تسکین درد لثه، کمک به درمان برفک، و رفع آفت دهان نیز از تاثیرات شستشو و غرغره کردن با گلاب است.

غرغره کردن گلاب در دهان چه فوایدی دارد؟
همچنین با غرغره گلاب می توانید همواره از بوی خوش دهان برخوردار شوید. زیرا یکی از علت های اصلی بوی بد دهان وجود باکتری هایی هستند که بیشتر در قسمت دندان و لثه ها وجود دارند که با ازبین رفتن یا کم شدن آنها می توان همواره دهان و دندانی تمیز و سالم داشت.

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر