غمز و دلک چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

غمز و دلک چیست؟

در طول تاریخ و از ابتدای تولد بشر، شیوه های درمانی در طب برای آسودگی و آرامش ذهنن و بدن وجود داشته است که به وسیله آن انسان می تواند به دفع درد و درمان ناراحتی ها با اصول و روش های ساده و راحت بپردازد. غمز و دلک که همان ماساژ به روش اصولی امروز است در دیدگاه پزشکی و طب قدیم شرق از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به طوریکه برای تن آسایی و رفع انواع دردها و حتی درمان بیماری ها از روش های ماساژ درمانی برای کمک به بیماران استفاده می کردند.

غمز و دلک چیست؟

واژه غمز ( فشردن با دست) و دلک ( مالیدن، نرم و تابان گرداندن ) در علم طب قدیم بسیار پرکاربرد بوده و امروز نیز با توجه به فنون زیاد برای استفاده و بهبود هر چه بیشتر در بسیاری از مطب های سنتی و حتی پزشکی نوین تجویز می شود.

این روش می تواند باعث درمان بسیاری از بیماری ها باشد، به طوریکه روز به روز طرفداران بیشتری را نیز پیدا کرده است. در واقع ماساژ درمانی همان مشت و مال قدیم در حمام است که به شیوه های مدرن تغییر شکل یافته و اساس یک طب فشاری بر پایه های اصول درمانی کهن را تشکیل می دهد.
ماساژ درمانی در حقیقت زیر مجموعه غمز و دلک می باشد که تکنیک های آن از سال ها قبل در طب بومی مشرق پایه گذاری د شده بود. در ادامه این مطلب شما را با مهمترین خواص غمزو دلک آشنا می کنیم.

غمز و دلک چیست؟

خواص و کاریردهای غمز و دلک

غمز و دلک در واقع یک ورزش درمانی بر پایه های علمی بوده که می تواند برای همگان حتی کودکان نیز مفید و کاربرد داشته باشد از جمه فواید مهم غمز و دلک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غمز و دلک باعث نگه داشتن رطوبت در بدن می گردد.
  • ماساژ طبی و یا همان غمز و دلک به از بین رفتن مواد زاید ک در عضله و یا عضوی تجمع یافته اند کمک می کند.
  • چنانچه ماده غلیظ و یا لزجی در عضوی از بدن گیر کند به کمک غمز و دلک می توان آن را برطرف نمود.
  • خون رسانی به مغز و سایر اعضای بدن را تسریع می کند، همینطور باعث می شود چنانچه عضوی دچار لاغری و یا کوچکی شده با ماساژ و خون رسانی به آن قسمت از عضو آن را برطرف کند.

غمزو دلک چیست؟

  • غمز و دلک باعث جذب بهتر مواد غذایی و گوارش بهتر در بدن می گردد.
  • این روش همچنین باعث آسودگی عضلات خسته می گردد. همینطور غمز و دلک به عنوان یک مسکن برای رفع ناراحتی ها و کوفتگی ها به کار می رود.
  • تمامی خواص غمزو دلک موجب می گردد تا خروج ادرار، جذب و انتقال مواد از محلی به محل دیگر بدن راحتتر انجام گیرد. همینطور درمان بسیاری از بیماری های عصبی ( فلج، رعشه، تشنج ) نارسایی های کبدی، اسهال، قولنج، و بسیاری دیگر درمان می شود.

غمز و دلک چیست؟

  • غمز و دلک باعث کنترل خونریزی و افزایش خونرسانی و بهبود تغذیه به اعضا که به نوعی با سلامت ما در ارتباط هستند می گردد. همچنین سایر مواردی که مانع اکسیژن رسانی صحیح و عملکرد درست هر یک از اعضا است با غمز و دلک بهبود می بخشد.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد