مطالعه

با نگاهی به سرانه مطالعه کشورهای مختلف و مقایسه آن با سرانه ایران، آماری عجیب را مشاهده میکنیم. ایران عزیزمان با این همه قدمت فرهنگی در عرصه مطالعه و رقابت با کشورهای دیگر بسیار عقب است. باید کم کاری خودمان را در این زمینه بپذیریم و با عزم جدی و برای توسعه فرهنگی جامعه و کشور به میزان مطالعه کتاب خود بیفزاییم. طبق آمارهای جهانی کشورهای فنلاند و ژاپن با بیش از 50 دقیقه زمان مطالعه برای هر نفر صدر نشین هستند و متاسفانه کشورمان با سهل انگاری ما مردم، چیزی در حدود 14 دقیقه است.

 

مطالعه

به رفتارها و کارهای روزانه مان که نگاهی بیندازیم، اوقاتمان در تلویزیون و گوشی موبایل خلاصه میشود. به راحتی میتوانیم در بسیاری زمانهای روزانه به مطالعه بپردازیم اما با بی توجهی به این موضوع به سادگی از آن میگذریم. کتاب های صوتی، PDF، کتاب های جیبی و ... کار ما را برای استفاده از کتاب و آشتی با دوست و یار قدیمی راحت کرده اند. 

 

مطالعه

هنگامی که در مترو یا اتوبوس هستیم، قبل از خواب و یا اوقات بیکاری دیگر، زمان بسیار مناسبی برای همنشینی با کتاب و کتاب خوانی است. توسعه و همه گیر شدن یک فرهنگ یاری تک تک افراد جامعه را میطلبد؛ باید مطالعه روزانه، حتی چند صفحه کوتاه را در خود جای بیندازیم و مطمئن باشیم مطالعه فرهنگ عمومی را در سطح جامعه افزایش خواهد داد. مطالعه و کتاب خوانی را از کودکی به فرزندان خود بیاموزیم، بهترین آموزش نیز بدون شک مطالعه خود ما در مقابل آنهاست.

 

مطالعه

فرزندانمان باید انس والدین خود را با کتاب ببینند و حس کنند؛ اولین الگوی هر کودکی پدر و مادر او هستند. فرزند اگر از کودکی والدین خود را مانوس با کتاب و مطالعه ببیند بدون شک در آنها تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. سقراط در مورد کتاب و تاثیر آن در جامعه میگوید: جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می یابد که مطالعه، کار روزانه اش باشد. توسعه فرهنگ و سعادت جامعه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد اما مهم ترین و تاثیرگذارترین راه برای رسیدن به آن، انس با کتاب و کتابخوانی است. 

 

مطالعه

کتاب را خوراک روزانه مان قرار دهیم و داشتن وعده های مطالعه را برای خودمان تجویز کنیم؛ شاید در بسیاری موارد متوجه کمبود کتاب نشویم، برای همین است که بعضی هایمان عید به عید فقط گرد و خاک کتاب ها را میگیریم و بیشتر برای تزیین منزل استفاده میکنیم تا تزیین مغزمان. برای زندگی خود ارزش قائل شویم و زندگی تکراری را سر لوحه کارمان قرار ندهیم، کتاب به ما می آموزد که از تمام ظرفیت های فکری استفاده کنیم و استعداد فطری بالقوه درونی مان را به بالفعل تبدیل نماییم.

 

مطالعه

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

هر سال، مجمع جهانی اقتصاد، گزارش جهانی خود را در مورد وضعیت اقتصاد جهان منتشر می کند. کشورها بر اساس "12 رکن رقابت" رتبه بندی شدند که شامل محیط اقتصادی کلان، زیرساخت ها، بهداشت و آموزش ابتدایی و راندمان بازار کار است. ما به داده های تحصیلی وارد شده ایم تا ببینیم کدام کشورها بهترین سیستم های آموزشی را دارند. نه ایالات متحده و نه انگلیس توانسته اند رتبه های بالا را به خود اختصاص دهند.

 

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای پیشرفته سوادآموزی، علم و ریاضی در گروه OECD است. دانش آموزان شش سال مدرسه ابتدایی، سه ساله اول دبیرستان و سه سال دبیرستان را می گذرانندقبل ازاینکه تصمیم گیری کنند در مورد اینکه آیا می خواهند به دانشگاه بروند یا نه. دبیرستان اجباری نیست اما ثبت نام نزدیک به 98٪ است.

باربادوس

دولت باربادوس در زمینه آموزش سرمایه گذاری سنگینی کرده است و نتیجه آن میزان سواد 98 درصدی است و یکی از بالاترینها در جهان است. ابتدایی از 4 تا 11 سالگی و راهنمایی از 11 تا 18 سالگی اجرا می شود. اکثر مدارس در هر دو سطح دولتی هستند و زیر نظر دولت اداره می شوند.

نیوزلند

تحصیلات ابتدایی و متوسطه در نیوزیلند از 5 سالگی تا 19 سالگی شروع می شود و مدارس اجباری بین 6 تا 16 سال دارند. در نیوزیلند سه نوع مدرسه راهنمایی وجود دارد: مدارس دولتی که حدود 85 درصد از دانش آموزان تحصیل می کنند، مدارس ادغام شده دولتی، مدارس خصوصی که با دولتی ادغام شده اند اما ساختار خاص خود را حفظ می کنند که 12٪ تحصیل می کنند و مدارس خصوصی که 3٪ تحصیل می کنند.

استونی

با توجه به آمارهای سال 2015، استونی در حدود 4 درصد تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش کرده است . قانون آموزش و پرورش کشور در سال 1992 می گوید که اهداف آموزش "ایجاد شرایط مطلوب برای توسعه شخصیت، خانواده و ملت استونی است؛ ترویج توسعه اقلیت های قومی، زندگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در استونی و حفاظت از طبیعت در زمینه اقتصادی و فرهنگی جهانی؛ تدریس ارزشهای شهروندی؛ و ایجاد شرایط لازم برای ایجاد سنت آموزش مادام العمر در سراسر کشور ". 

 

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

ایرلند

اکثریت مدارس متوسطه در ایرلند خصوصی هستند و مدیریت می شوند، اما از طرف دولت تامین هزینه می شوند، همچنین مدارس دولتی و مدارس فنی وحرفه ای وجود دارند. با این حال، گزارش اخیر نشان می دهد که هزینه های ایرلند در زمینه آموزش در طول بحران مالی سال های 2008 تا 2013، 15 درصد کاهش یافته است و این امر نشان می دهد که سیستم آموزش و پرورش در آینده می تواند صدمه ببیند.

قطر

بی بی سی در سال 2012 گزارش داد که قطر غنی از نفت، "تبدیل شده است به یکی از مهمترین بازیکنان در زمینه نوآوری آموزشی، حمایت از بسیاری از پروژه های اساسی از طریق تخقیقات دانشگاهی." این کشور به شدت در بهبود استانداردهای آموزشی به عنوان بخشی از برنامه چشم انداز 2030 خود به منظور خودکفایی کشور سرمایه گذاری می کند. مدارس با تأمین مالی دولتی آموزش های رایگان ارائه می دهند، اما فقط به شهروندان قطری و اکثر خارجی ها تمایل دارند فرزندان خود را به مدارس خصوصی ارسال کنند.

هلند

در مطالعه یونیسف در سال 2013، کودکان هلندی شادتر از همه در جهان بودند، که منجر به ایجاد رفاه آموزشی در سطح جهانی در میان دیگران شده است. مدارس به طور معمول تا سطح راهنمایی تکالیف زیادی را انجام نمی دهند و دانش آموزان فشار و استرس کمتری را گزارش می دهند. مدارس به مدارس مذهبی و مدارس دولتی "عادی" و تعداد کمی از مدارس خصوصی تقسیم می شوند.

سنگاپور

نمرات سنگاپور در آزمون PISA(برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی) فوق العاده است که هدف آن اندازه گیری و مقایسه عملکرد دانش آموزان در کشورهای مختلف است. با این حال، سیستم مدرسه همچنین به تحت فشار گذاشتن دانش اموزان و قرار دادن آنها در بسیاری از استرس ها در سن جوانی مشهور است. 

 

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

بلژیک

بلژیک دارای چهار مدل مختلف از مدارس راهنمایی، با نام مدارس راهنمایی عمومی، مدارس راهنمایی فنی، مدارس آموزش راهنمایی حرفه ای و موسسات آموزش راهنمایی هنر است. کمیسیون فلوبرتی در ایالات متحده که مبادلات دانشجویی را با بلژیک و لوکزامبورگ سازماندهی می کند می گوید: "آموزش و پرورش دارای اولویت های مهم و بزرگترین سهم بودجه سالانه دولت های منطقه ای در بلژیک است. سیستم های مدارس دولتی و خصوصی برای همه کودکان بین سنین 4 تا 18 ساله، با هزینه کم و یا بدون هزینه است.

سوئیس

فقط 5٪ از کودکان در مدارس خصوصی در سوئیس شرکت می کنند. درسها به زبانهای مختلفی بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنند در سوئیس تدریس میشوند . زبانهای رایج، زبانهای آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی زبان های رایج کشور هستند. از مقطع راهنمایی دانش آموزان از نظر توانایی جدا می شوند.

فنلاند

فنلاند به طور مرتب دررتبه بندی سیستم های آموزشی جهانی بالاترین رتبه را دارد و به دلیل نداشتن سیستم های محدود معروف است همه دانش آموزان، بدون در نظر گرفتن توانایی آنها، در یک کلاس تدریس می شوند. در نتیجه، شکاف بین ضعیف ترین و قوی ترین دانش آموزان در جهان کمترین است. مدارس فنلاند نیز تکالیف کمی به دانش آموزان می دهند و تنها یک آزمون اجباری در سن 16 سالگی دارند.

 

۲۰ روش برای تامین هزینه های جانبی بازنشستگی

افراد بازنشسته به طور فزاینده ای متوجه می شوند که پس از اتمام کار اصلی خود، نیاز دارند درآمد بیشتری کسب کنند. بعضی از این فرصت ها استفاده از تجربه کاری فعلی شما است و برخی در زمینه های جدید است، که متخصصان می گویند باعث می شود مغز شما را تحریک کند و ممکن است به زندگی طولانی تر کمک کند. در حالی که برای بازنشستگان بسیار سخت است که کار حرفه ای تمام وقت خود را کنار بگذارند ولی درعین حال زمان آن است که از ثمره آن بهره ببرند. هنگامی که شما بازنشسته می شوید، هنوز هم می توانید درآمد محدودی ایجاد کنید، و به شما این امکان را می دهد که در فعالیت های جدید در حالی که درآمد کسب می کنید فعالیت داشته باشید.

در اینجا برخی از 20 روش برای ایجاد درآمد جانبی به عنوان یک بازنشسته وجود دارد:

 

۲۰ روش برای تامین هزینه های جانبی بازنشستگی

خانه خود را اجاره کنید یا به اشتراک بگذارید

با ظهور جوامع آنلاین و خدمات مانند AirBnB.com، اجاره یا به اشتراک گذاری خانه شما راحت تر از همیشه شده است. اگر شما بیش از یک خانه دارید یا اگر مایل به اجاره یک اتاق از منزل فعلی خود هستید، این کار با انتخاب سرویس مورد نظر خود و به اشتراک گذاشتن آن برای شروع کار امکان پذیر است.

کار داوطلبانه انجام دهید

با مشارکت در جوامع و حلقه های محلی شروع کنید. ممکن است فرصت های زیادی برای داوطلب شدن پیدا کنید. ابتدا مهارت های خود را پیدا کنید.

تهیه غذای خانگی و محصولات پخته

اگر دوست دارید غذای خانگی درست کنید و محصولات پخته شده را در تمام طول سال تهیه کنید، فرصت را برای فروش محصولات خود از دست ندهید. سرویس های آنلاین زیادی برای ارائه وعده های غذایی خانگی آماده در دسترس هستند. 

 

۲۰ روش برای تامین هزینه های جانبی بازنشستگی

پرستار کودک

نگهداری از کودکان یکی دیگر از راه های عالی برای صرف زمان با دیگران است در حالی که درآمددهم دارید. از دوستان و اعضای خانواده در مورد نگهداری از کودکان بخواهید. می توانید از سایت های مختلف و رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

باغبانی

باغبانی اغلب سرگرمی برای اکثر مردم است، اگر چه ممکن است برای کسب درآمد نیز باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد باشگاه های باغبانی و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد باشگاه های باغبانی در کشور خود، به سایت های محلی خود مراجعه کنید

راهنمای تور

کار کردن به عنوان یک راهنمای تورحتی در هنگام بازنشستگی اگر شما ماجراجویی را دوست دارید و از صرف وقت با مردم لذت می برید ایده ال است. اگر که شما در یک شهر بزرگ یا منطقه ای زندگی می کنید که گردشگران زیادی را جذب می کند، به یک شغل پاره وقت به عنوان راهنمای تور به آن نگاه کنید.

فروشکاه تجارت الکترونیک

در نظر داشته باشید که می توانید یک فروشگاه تجارت الکترونیک را با استفاده از پلتفورم هایی نظیر Shopify یا Etsy برای فروش کالاهای دست ساز و صنایع دستی دایر کنید. 

 

۲۰ روش برای تامین هزینه های جانبی بازنشستگی

معلم خصوصی

کار به عنوان یک معلم برای کمک به کودکان و نوجوانان در مورد موضوعات مختلفی که با آنها آشنا هستید و یا مدرک دانشگاهی دارید.

نویسندگی و ویراستاری

اگر علاقه به نوشتن و دستور زبان دارید، نوشتن و کار کردن به عنوان یک ویراستار ممکن است.

طراح

اگر علاقمند به طراحی هستید، یک طراح گرافیک آزاد، طراح وب یا تصویرگر ممکن است برای شما مناسب باشد.

بلاگر

راه اندازی وبلاگ آنلاین و استفاده از تبلیغات و یا فروش محصولات راه دیگری برای کار در خانه است در حالی که درآمد جانبی نیز دارید

 

۱۰ مورد از بهترین کشورها برای آغاز یک کسب و کار تازه

راه اندازی یک شرکت به خودی خود کار ساده ای نیست. فرصت ها در همه جا وجود دارند. بسته به اهداف شرکت شما، مخاطبان مورد نظر، قوانین مالیاتی و سایر عوامل مهم ایجاد کسب و کار در زمینه های مختلف در سرتاسر جهان، می تواند مزایای قابل توجهی را به همراه داشته باشد. به ده تا ازبهترین کشورها برای شروع کار نگاهی می اندازیم.

ایالات متحده

ایالات متحده با داشتن نیروی کار متنوع و ماهر همراه با مجموعه ای گسترده از شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و سرمایه گذاران برای تأمین مالی، می تواند یک رویا برای افرادی باشد که به دنبال ایجاد یک شرکت هستند. نیویورک در مرکز این اقدام است و به دنبال آن شهرهای دیگر و همچون میامی، مینیاپولیس و سیاتل هستند. بر اساس گزارش های آمار incfile.com، ۳۸ میلیون کسب و کار خانگی در ایالات متحده وجود دارد.

 

۱۰ مورد از بهترین کشورها برای آغاز یک کسب و کار تازه

سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از بهترین مکان ها در جهان از دیدگاه بین المللی برای استارت آپ ها شناخته می شود. این کشور می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد زیرا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود و مالیات بر درآمد ندارد. علاوه بر این، سنگاپور دارای ثبات سیاسی است که سایر نقاط جهان ممکن است آن را نداشته باشد.

نیوزلند

از دیدگاه زمان بندی، نیوزیلند دارای توانایی بالایی در ادغام کسب و کارها در یک روز است. طبق نظرسنجی بانک جهانی 2016 که توسط اداره مهاجرت نیوزیلند نوشته شده است، این کشور راحت ترین کشور جهان است که می توان تجارتی در آن کشور انجام داد. هزینه های کارگر به طور قابل توجهی ارزان تر هستند و هیچ لیست حقوق و دستمزد، امنیت اجتماعی یا مالیات بر درآمد سرمایه وجود ندارد.

نروژ

نروژ با داشتن نیروی کار ماهر، به خصوص در فن آوری، مالی و طراحی، گزینه ای عالی برای کسانی است که علاقه مند به ثبات اقتصادی و ارتباطات توسعه یافته دولتی هستند. اگر چه می توانید به سرعت داراییتان را ثبت کنید و و قوانین مالیاتی واضح هستند، مقررات کارگران سفت و سخت هستند. پورتال آمار گزارش می دهد که جمعیت تا 300000 نفر تا سال 2020 افزایش می یابند.

بریتانیا

به طور کلی در اروپا، U.K یکی از راحت ترین مکان ها برای راه اندازی یک شرکت است. به عنوان مثال، ثبت شرکت می تواند در یک ساعت با کمتر از 20 دلار انجام شود. همچنین چندین مزیت مالیاتی برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران وجود دارد. طبق گزارش Financial Times، حدود 660،000 شرکت در سال 2016 تاسیس شده است و این رقم همچنان افزایش می یابد. 

 

۱۰ مورد از بهترین کشورها برای آغاز یک کسب و کار تازه

سوئد

سوئد همانند نروژ، یک کشور مرفه وسیع است و تحت سرمایه داری بازار آزاد عمل می کند. این ممکن است برای دیگر کشورها مطلوب نباشد، اما شفافیت دولت و همچنین میزان کم جرم و جنایت در آن به چشم می خورد. سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه گزارش می دهد که 20 کسب و کار استارت آپی از هر 1000 کارمند در سوئد ایجاد می شود که در مقایسه با ایالات متحده فقط ۵ کسب و کار است.

دانمارک

دانمارک با سرمایه خود به عنوان قطب صنعتی و مالی است که در فهرست بهترین مکان ها در دنیا برای استارت آپ قراردارد. سطح فساد و نیروی کار ماهر بسیار کم است. تولید ناخالص داخلی در حد متوسط است و تقریبا کمتر از 46،000 دلار است. شرکت ها می توانند به سرعت با کمترین هزینه تاسیس شوند و بر اساس گزارش U.S. News Best Countries، نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها 24.5 درصد است. 

لوکزانبورگ

اگر چه طبیعت کوچکی دارد، این کشور در اروپای غربی، علاوه بر اقتصاد توسعه یافته خود، یکی از رقابتی ترین مشوق های مالی در جهان است. مزایای مالیاتی قابل توجهی برای افرادی که از کشورهای دیگر به آنجا می روند، وجود دارد.Expatica اظهار داشت که پایه های مالیاتی شرکت به میزان 30.36 درصد کاهش می یابد که شامل 22 درصد مالیات بر درآمد، 5 درصد صندوق بیکاری و 7.5 درصد مالیات تجارت شهری است.

پاناما

اگر نگرانی شما نسبت به فساد کم است اما انگیزه های مالیاتی زیادی دارید، پاناما ممکن است انتخاب شما باشد! در حالی که کاستاریکا و آمریکای جنوبی را متصل می کند، یکی از کشورهای بین المللی پیشرو در آمریکای مرکزی برای راه اندازی یک شرکت است. به عنوان شماره 39 در لیست کسب و کار 2018 برای شروع یک کسب و کار به حساب می آید.

اندونزی

ایجاد یک شرکت در اندونزی به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر در این لیست زمان بر تر است، اما یک جای امن برای افزایش کارآفرینان است. موسسه مالی بین المللی با دولت همکاری می کند تا راه اندازی شرکت را آموزش دهند و شرکت های محلی را ارتقا دهند. ارزش تجارت الکترونیکی تخمین زده شده در سال 2015 بر اساس techinasia.com ۱۸میلیارد دلار بود که پیش بینی می شود در طول دو سال آینده به 130 میلیارد دلار افزایش یابد

 

۱۰ مورد از بهترین کشورها برای آغاز یک کسب و کار تازه

۱۰ کشور با بدترین سیستم آموزشی

بچه ها دوست دارند از رفتن به مدرسه شکایت کنند، تکالیف زیادی دارند ویا معلم خود را دوست ندارند. اما در بسیاری از نقاط جهان، بچه ها به یک کلاس درس با یک معلم که مراقب آینده اشان باشد در یک ساختمان مناسب با کتاب و امکانات فراوان دسترسی ندارند. آنها به دلایل مختلف جنگ، فقر، نابرابری جنسیتی، بسیاری از بچه ها در سراسر جهان این فرصت را ندارند. در واقع 61 میلیون کودک مدرسه رو امروز در مدرسه نیستند.

 

۱۰ کشور با بدترین سیستم آموزشی

دسترسی به مدارس با کیفیت یک مشکل است که در آفریقا سخت تر می باشد. در سال ۲۰۰۰، ۹ تا از ۱۰ کشور با بالاترین درصد کودکان که هرگز در مدرسه حضور نیافته بودند در آفریقا بودند. و امروز، ۱۰ کشوربا کمترین رتبه در فهرست شاخص تحصیلی گزارش توسعه انسانی سازمان ملل نیز آفریقایی هستند. در حالی که سال های اخیر شاهد ثبت نام مدارس منطقه بوده ایم، هنوز کشورهای فقیر با چالش های جدی روبرو هستند که از جمله آن دسترسی به آموزش، نگهداری بچه ها در مدرسه و تقویت یادگیری است. تصویری که از این کشورها به چشم می خورد، زیبا نیست، اما داستان های این کشورها نشان می دهد که همیشه بهبود، کمک و امید وجود دارد. آموزش می تواند زمینه ای را ایجاد کند که مردم یک زندگی پر بار داشته باشند. با این حال، سیستم آموزش در مقایسه با سطح بین المللی بسیار نابرابر است.

در بسیاری از نقاط جهان، کودکان به دلیل عوامل متعددی مانند جنگ و فقر نمیتوانند تجربه یادگیری عالی بدست آورند. با یک دیدگاه جهانی، در اینجا نگاهی به کشورهای پیشرو با سیستم های آموزشی ضعیف می اندازیم. با فهرستی از کشورهای با پایین ترین استانداردهای آموزشی شروع می کنیم.

بورکینافاسو

سازمان ملل متحد اعلام کرده که بسیاری از کودکان تنها تا کلاس 6 یا 7ام در مدرسه می مانند. بورکینافاسو نسبت معلم به دانش آموزان بالایی دارد و کمتر از 50 درصد بزرگسالان سواد دارند. با تشکر از حمایت دولت، بورکینا فاسو شروع به نشانه یابی برخی از این مسائل کرده است.

جمهوری افریقای مرکزی

دولت منابع زیادی را به نظام آموزشی اختصاص نداده است، که منجر به تعطیلی مدارس شده است، دانش آموزان فاقد امکانات اولیه مانند کتاب هستند و معلمان دستمزد خود را دریافت نمی کنند. نرخ حضور در مدرسه بسیارپایین است. 

 

۱۰ کشور با بدترین سیستم آموزشی

سیرالئون

بیش از نیمی از کودکان در نهایت قبل از سن بلوغ مدرسه را رها می کنند. متوسط فرزندان در سیرالئون تنها 3 سال را در مدرسه صرف می کنند. به دلیل تعداد زیاد ترک تحصیلان، سیرالئون نرخ بیسوادی بالایی دارد.

برمه

درگیری در برمه منجر به یک سیستم نا کارآمد شده است. نرخ بالای فقر حتی ثب نام در مدرسه را مشکل کرده است. کاهش بودجه اداره شده توسط دولت موجب شده است که هزینه ثبت نام که والدین پرداخت می کنند، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد. برمه دسترسی به تحصیل را برای بسیاری از اقلیت های قومی محدود کرده است. بسیاری از کودکان قبل از رسیدن به کلاس پنجم، ترک تحصیل می کنند.

مالی

احتمال بالایی وجود دارد که یک دانش آموز در مدرسه توسط معلمی آموزش داده شود که حتی تایید نشده است. در سال های اخیر، مالی قدم هایی را برای رفع مشکل نرخ معلمان به دانش آموزان برداشته است.همچنین افزایش ثبت نام در مدارس ابتدایی در حال افزایش است.

چاد

بحران پناهندگان در چاد، کشور را با کمبود منابع برای رسیدگی به نظام آموزشی مواجه کرده است. تقریبا نیمی از دانش آموزان قبل از کلاس چهارم مدرسه را ترک می کنند. مدارس چاد دارای نرخ دانش آموزبه معلم بالایی است و با فقدان معلم آموزش دیده مواجه است.

نیجر

کم سوادترین ملت جهان (فقط کمی بیش از 15 درصد از بزرگسالان می توانند بخوانند و بنویسند)، تنها 5.2 درصد از شهروندان دارای تحصیلات متوسطه و نزدیک به 31 درصد در ابتدایی ترک تحصیل کرده اند. در نیجر (و همچنین در گینه) آمار برای زنان جوان حتی بدتر است. در سال 2012، 70 درصد از فقیرترین دختران در این کشورها هرگز در مدرسه ابتدایی حضور نداشتند. برای کسانی که به مدرسه رفتند، یک کشمکش جدی مالی بود. امکانات و لوازم آموزشی تقریبا به میزان 75 درصد از هزینه های فقیرترین خانوار برای آموزش بود. کودکان نیجر به ندرت دو سال در مدرسه می مانند و کشور نیز به خاطر نرخ بی سوادی بسیار بالا شناخته شده است. برای کودکانی که موفق به ثبت نام شده اند، هزینه های بالای امکانات آموزشی و مدرسه به افزایش تعداد فقر کمک می کند.

گینه

گینه به دلیل هزینه های گران مدرسه شناخته شده است. با توجه به نابرابری درآمد در گینه، بیش از کسری از کودکان که در مدرسه ثبت نام کرده اند در نهایت ترک تحصیل می کنند.

جیبوتی

به طور متوسط، بچه های این کشور آفریقای شرقی تنها تا سن چهار یا پنج سالگی در مدرسه می مانند. مدارس تحت تأثیر ناکارآمدی کتاب های درسی و کمبود معلم هستند.

اریتره

به طور متوسط دانش آموزان تا قبل از اینکه 10 ساله شوند، از مدرسه خارج می شوند. اریتره در سال های اخیر نیز با کمبود معلم مواجه شده است

 

۱۰ کشور با بدترین سیستم آموزشی