امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

با توجه به آمار رسمی سازمان ثبت احوال کشور، در سال 97 به ازای هر 1000 ازدواج 318 طلاق ثبت شده که این آمار بیشترین تعداد طلاق دریک سال را در طول تاریخ ثبت احوال ایران نشان می دهد. 

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

بی رغبتی نسبت به ازدواج و افزایش سن ازدواج از حدود سال 89 رو به افزایش چشم گیری گذاشته و اگر هم از هزاران هزار رابطه ی عاطفی شکل گرفته، تعدادی به ازدواج ختم بشود، درصد زیادی از آن ها پس از مدت نه چندان طولانی به جدایی ختم می شوند.

چیزی حدود یک دهه از پیشرفت این موج ازدواج گریزی در ایران می گذرد. جوانان که در دهه های گذشته عمدتا چیزی از نوجوانی نگذشته میل به تشکیل خانواده نشان می دادند و پذیرای مسئولیت های زندگی مشترک می شدند، جایشان را به جوانانی داده اند که یا به ازدواج در جوانی به عنوان یک حماقت نگاه می کنند و یا اگر به قول خودشان حماقت کنند و تن به ازدواج دهند تلاش زیادی برای نگه داشتن زندگی مشترک نخواهند داشت، چرا که آزادی و ها و امتیازاتی که در دوران مجردی داشتند را بهتر میبینند. گروه اول کسانی هستند که در میان سالی و فقط برای بقای نسل و یا ترس از تنهایی در پیری پس از سنجش موارد متعدد، ازدواجی استراتژیک را تجربه خواهند کرد.

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

چیزی که در این میان خیلی تفاوت نکرده است، میل درونی و ذاتی دختران جامعه برای ازدواج است. اما به همین دلیل میل یک طرفه و عدم تصمیم پسران برای ازدواج آن ها نیز مورد مورد نظر خود را نمی یابند و با عبور از مرز سنی خاصی میل دختران نیز کم خواهد شد.

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

واقعیت آن است که خیلی از ازدواج هایی که در این فضا رخ می دهد با پیگیری و امتیاز دادن دختران به وقوع می پیوندد که این خود عاملی برای بروز اختلافات در زندگی و احساس زدگی و پشیمانی در آن ها می گردد. پسران که در گذشته برای به دست آوردن یک دختر زمین و زمان را به هم می دوختند و چیزی نگذشته از ازدواج، از حال و هوای عاشقانه بیرون می آمدند، چه برسد به پسران این دوره و زمان که خود را فریفته و به اصطلاح تور شده توسط همسران می پندارند و با سطح توقعات بسیار بالا وارد زندگی مشترک می شوند. دختران هم که گاه تنها ذوق و شوق پوشیدن لباس عروسی و رویای استقلال آن ها را تشویق به ازدواج می کرد پس از مدتی با دیدن جایگاه ناقص مرد و زن در زندگی و توقعات بالا و عدم کشش و علاقه نشان دادن همسر به زندگی و زن، در زمان بروز اختلافات، و همچنین عدم آموزش و مهارت خودشان برای زندگی مشترک، از انتخابشان پشیمان می شوند و دلشان برای روزهای خوش مجردی پر می کشد.

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

برایند این وقایع، رسیدن به تصمیم طلاق است. دختران و پسران می پندارند با پایان دادن به زندگی مشترکشان می توانند دوباره به آزادی و آرامش دوران مجردی بازگردند. اما چیزی که نمی دانند، شرایط متفاوت پس از طلاق با قبل از ازدواج است.

دختر یا پسر طلاق گرفته، هرچند هم که از همسرش اظهار تنفر کند و عیوب او را بازگو نماید و طلاقش را توجیه، تا مدت های زیادی از آسیب روحی ناشی از عدم توانایی در حفظ زندگی، تنهایی یا شروع روابط سطحی که آسیب زننده تر هستند، رنج خواهد برد. در برخی خانواده ها هم که برای زنان مطلقه هنوز هم که هنوز است جایگاه پذیرفته و آرامی وجود ندارد و افراد خانواده سعی در سر و سامان دادن به زندگی فرد مطلقه دارند که در واقع تلاش در دور کردن سایه ی طلاق از نام دخترشان است.

امتیاز دادن دختران قبل از ازدواج، یکی از عوامل طلاق

دختر مطلقه که حالا مدتی زندگی و خانه مستقل را تجربه کرده به سختی می تواند شرایط جدید را بپذیرد. همچنین در جامعه و محیط کار و کسب درآمد نیز ممکن است با نا امنی هایی مواجه شود که حتی از طلاقش هم پشیمان شود.

البته نمیتوان گفت برای ترس از طبعات طلاق زنان و مردان باید تن به زندگی با هرنوع آدمی با ویژگی های گاه غیر قابل تحمل و غیر انسانی بدهند. بالاخره طلاق هم حلالی از حلال های خداوند است اما منفورترین آن هاست.

با ازدواج هایی به هنگام، با اسکلت بندی سالم که ارزش و جایگاه دختر قبل از آن به خوبی حفظ شود، و آموزش و مهارت لازم نیز به هر دو طرف داده شود، شاید بسیاری از طلاق ها اتفاق نیفتد.

کلیک ها: 3
در رمان های ایرانی چه می گذرد؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در رمان های ایرانی چه می گذرد؟
خیلی از ما، به خصوص خانم ها دوره ای را گذرانده ایم که طرفدار پر و پا قرص رمان های فارسی بودیم. دست دختران راهنمایی و دبیرستان رمان های پریچهر، گندم، بامداد خمار، شب سراب، یاسمین، الهه شرقی و ... را دیده ایم. از همان موقع و با خواندن آن عشق های رویایی خودمان را یکی از دختران زیبای کتاب ها می دیدیم و منتظر عشقی شور انگیز شبیه آن قصه ها در زندگی خود بودیم. اما الحق که جان و معنای همین  کتاب هایی که ذکر شد با آن که نمی توان گفت فاخرند، اما خیلی بهتر و آموزنده تر از رمان هایی است که دیگر سال هاست در سایت های مختلف پیدا می شوند، دختران جوان که  خود پریچهر و گندم خواندند حالا با آگاهی نصفه و نیمه و گاه سنین خیلی پایین برای مخاطب می نویسند و می نویسند. عده ای مثل خودشان یا کم سن و سال تر از خودشان هم می خوانند و در رویا های بی هویت و دست نیافتنی آنان فرو می روند.  

در رمان های ایرانی چه می گذرد؟
چیزی که زیاد پیدا می شود در این شبه کتاب ها، مردان ثروتمند جذاب با موهای جو گندمی،بی عیب و نقص ،که گاه تا سی و چند سالگی تنها و مجرد مانده اند و فقط دختر قصه توانسته دل از آن ها برباید، و گاه زن باره و عیاشند و با دیدن شخصیت اول داستان که دختری کم سن و سال و زیبا و مغرور و در اکثر مواقع با وضع اقتصادی ضعیف، است دل می بازد و دست از کارهای بدش بر می دارد و همه ی دختران زیبا و بد و حسود اطرافش را می تاراند. دختر که اکثرا یا کلفت اوست، یا منشی اش  و پرستار خانه اش، می شود ملکه ی قصه.

در رمان های ایرانی چه می گذرد؟
دختر نوجوان این ها را می خواند و اشک در چشمانش حلقه می زند و مطمئن است که یکی از همین مردان جذاب پولدار و عاشق پیشه هم سر راه او قرار می گیرند.
وقتی در دنیای واقعی با مردی روبه رو می شود، که در ظاهر شبیه آرزوهایش است، با اولین توجه و محبت از سوی او وارد روابطی می شود که نتیجه ای جز فروپاشی عاطفی و شخصیتی برایش ندارد.
آن مرد را اصلا شبیه قصه ها عاشق پیشه و دیوانه ی خود نمی بیند. بلکه زمانی می فهمد که دنیای واقعی با قصه تفاوت های بسیار دارد که دیگر خیلی چیز ها را از دست داده است.

در رمان های ایرانی چه می گذرد؟
انگار همه چیز برعکس اتفاق می افتد. در دنیای واقعی دختران کم سن زیادی می بینیم که تشنه ی ارتباط و عشق همیشه در حال امتیاز دادن به طرف مقابل اند. اصلا شبیه دختران قصه جرات ناز کردن و پس زدن ندارند چون خوب می دانند که طرف مقابل با اولین رو برگرداندن آن ها رهایشان می کنند. عرضه در دختران به فراوانی یافت می شود و برخی پسران و مردان جامعه که می بینند حتی بدون تلاش زیادی برای تقاضا به اهداف خود می رسند به راحتی هر چه تمام تر همه چیز را به نفع خود تمام می کنند. جامعه پر شده از روابط عاشقانه ی معلول و ناقص با شکست های عاطفی فراوان برای دخترانی که روزی ملکه ی قصه ها بودند.
کاش دختران جوان  اگر هم این کتاب ها را برای سرگرمی می خوانند حداقل توجه کنند که دختران جوان قصه ها، مغرورند و بی نیاز و به راحتی تن به هر رابطه ای نمی دهند.

در رمان های ایرانی چه می گذرد؟
شاید اگر دختران دخترانگی کنند، عرضه را کم کنند و کمتر تشنه ی رابطه ی عاشقانه باشند، پسران جامعه هم انتخاب های بهتر و درست تری داشته باشند و رابطه های کامل تری شکل دهند. اما وقتی همه چیز در اختیارشان است و حتی تلاشی برای داشتن یک دختر که نمی کنند هیچ، گاه و بی گاه پسش هم می زنند و او همچنان سر جایش می ماند، نتیجه می شود همین عدم تعادل عاطفی که در جامعه موج می زند.
کتاب های خوب بخوانیم، و خوب کتاب ها را بخوانیم.

کلیک ها: 3
فروشنده مترو - 5.0 out of 5 based on 2 votes
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فروشنده مترو

فروشنده مترو
از مصاحبه کاری بر می گشتم. احساس خوبی داشتم. شرکت معروف شیک و خاصی بود. یادم نمی آمد چه موقع رزومه ام را برایشان فرستاده بودم اما چند روز پیش تماس گرفتند و گفتند برای مصاحبه بروم.
با اعتماد به نفس خاصی رفتم. گرچه سابقه کاری زیادی نداشتم اما به توانمندی خودم ایمان داشتم.
کارهای قبلی ام را خودم برای درس خواندن رها کرده بودم. اما حالا هم از لحاظ روحی هم مالی نیاز به شغل داشتم. همه چیز عالی پیش رفته بود.

فروشنده مترو
داخل مترو، خانمی که رو به رویش ایستاده بودم در ایستگاه پیاده شد و من سرجایش نشستم. چون آدرس شرکت را نمی دانستم خیلی پیاده روی کرده بودم و حسابی خسته بودم. نفس عمیقی کشیدم و سرم را به عقب تکیه دادم. چند دقیقه که گذشت صدای زن فروشنده مترو باعث شد لحظه ای چشم باز کنم. اما دوباره چشم هایم را بستم.  لوازم آشپزخانه ارزان مثل پوست کن و اسکاج و رسوب گیر و البته دونات می فروخت. ناگهان صدای خش دار کودکی مانع تبلیغ زن فروشنده شد. زن سعی کرد باز هم ادامه دهد اما کودک دوباره با صدای خش دارش مانع شد و تقریبا جیغ می زد:
-    نگو، نگو مامااان، نمیذارم.
کنجکاو شدم و چشم باز کردم تا ببینم قضیه از چه قرار است.
زن بسیار ریزنقش و با چهره ای مظلوم بود. مانتو نسبتا گشادی تنش بود و از اختلالی که پسربچه در کارش به وجود آورده بود ابروهایش با درماندگی در هم بود.
می  خواست مانع فروشندگی مادرش شود. زنی که گویا دلش سوخته بود جلو رفت تا خرید کند اما پسر بچه جیغ کشید و اجازه نمی داد.
می گفت: نمیخوام،نمیذارم بخری. برو.
و زن خریدار را تقریبا هول می داد.
در چهره اش تخسی خاصی پیدا بود. پوست سفید و سرخ، با کک های قهوه ای و موی کمی روشن. شبیه زن ریز نقش نبود.
زن درمانده شده بود. یک نفر دیگر هم خواست به او پولی بدهد و چیزی بخرد اما پسر بچه شلوغش کرده بود. مادر هم دیگر نمی خواست ادامه دهد.

فروشنده مترو
رسیدیم به ایستگاه آخر. همه انگار نه انگار که تا الان تماشاگر این صحنه بودند با عجله کیف هایشان را بغل کردند و از قطار بیرون رفتند تا زودتر سوار پله برقی شوند.
من همیشه آرام تر می رفتم تا همه رد شوند و بعد از خلوت تر شدن می رفتم. چون فوبیای پله برقی داشتم و در شلوغی هول می شدم. کمی که خلوت تر شد دیدم زن فروشنده رو به دیوار دست روی صورتش گذاشته. لحظه ای بعد دستش را روی دهانش گذاشت و محکم فشار داد تا صدای گریه اش بلند نشود. پسر بدون آنکه حال مادرش برایش اهمیت داشته باشد دوناتی باز کرده بود و در حال خوردن بود. حرصم در آمده بود می خواستم کتک مفصلی به او بزنم. ندیده از پدر این بچه بدم آمده بود. حتما او هم چهره ای تخس  با کک های قهوه ای داشت.
دلم برای زن سوخت. کار بچه آزاردهنده بود اما دلم برای او هم سوخت. می خواست نگذارد مادرش فروشندگی کند. با آن سن کم غرورش چه سرکش بود.
چهره ی مظلوم زن تا مدتی از جلوی چشمم دور نمی شد. بعد ها پسرش را که دیگر 11-10 ساله شده بود در حال فروشندگی دیدم. هنوز هم تخس بود. حتما حالا بیشتر هم برای مادرش غیرت به خرج می داد.

کلیک ها: 6
تاکسی‌های تهران مستلزم توجه بیشتر - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تاکسی‌های تهران مستلزم توجه بیشتر

تاکسی­ های هر شهر نخستین المان هایی است که  هویت یک شهر را برای مسافران متجلی می سازد بر این اساس خدمات تاکسی هر چقدر متنوع و مناسب باشد به همان نسبت اثرگذاری مثبت و خوشایندی بر شهروندان و مسافران در معرفی هویت شهری دارند.

تاکسی‌های تهران مستلزم توجه بیشتر

تا سال‌های ۱۳۲۴ و ۱۳۲۵ چند اتومبیل‌ شخصی به‌عنوان کرایه در خیابان‌های تهران به جابه‌جایی مسافران مشغول بودند، ولی این درشکه‌ها بودند که همچنان مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در سال ۱۳۲۵  یک شرکت B. B. TAXI با ۱۰ اتومبیل فیات آغاز به‌کار کرد و با کرایه ۵ قران مسافران را در تهران به مقصد می‌رساند. این تاکسی‌ها را بیشتر جلوی هتل‌ها، سینماها و تئاترها می‌شد پیدا کرد و مانند آژانس‌های امروزی فقط مسافران را به‌صورت تک سرنشین یا احتمالا خانوادگی بدون آنکه مسافر دیگری را در بین راه سوار کنند به مقصد می‌رساندند، استقبال مردم از این تاکسی‌ها باعث شد که بعد از چند ماه بی بی تاکسی بر تعداد ماشین‌های خود اضافه کرده و آن را به ۵۰ دستگاه برساند.

تاریخ پر فراز و نشیب تاکسی‌ها از آن روزگار تا کنون، اهمیت وجود این وسیله نقلیه عمومی را نشان می‌دهد که مستلزم حفظ و نگهداری در شرایطی مناسب است. هم‌اکنون تهران با ۷۷ هزار و ۴۳۶ دستگاه تاکسی در بین شهرهای دیگر بیشترین تعداد را دارا است.

تاکسی‌های تهران مستلزم توجه بیشتر

بروز شدن ناوگان حمل و نقل شهری پایتخت و در راس آن تاکسی راهکاری است که برنامه ریزان مدیریت شهری بر آن تاکید دارند. مدرن‌سازی‌ تاکسیرانان، خصوصی‌سازی‌ ناوگان، کیفی‌سازی‌ تاکسی‌ها و ارتقای جنس خدمات چهار محور اصلی مدرن‌سازی ناوگان و خدمات تاکسیرانی تهران است که وجود آن می‌تواند بهبود چشمگیری در این سازمان ایجاد کند.

همچنین اضافه شدن ناوگان پاک در تهران نیز از دیگر الزامات است تا هم کیفیت هوا بهبود پیدا کند و هم فرهنگسازی‌ استفاده از خودروهای هیبریدی مورد اقبال قرار گیرد.

تاکسی گردشگری

راه اندازی تاکسی گردشگری از دیگر برنامه های است که در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد و توافقات اولیه در این زمینه با ستاد گردشگری شهرداری تهران برای اجرای آن صورت گرفته است. در ۱۰۰ نقطه‌ای که توسط ستاد گردشگری شهرداری تهران شناسایی و به سازمان معرفی شد، ناوگان خودرویی و گشتی تاکسیرانی مستقر و خدمات‌رسانی تاکسیرانی به دنبال اجرایی کردن آن است.

کرایه تاکسی آنلاین

روش های کارت شهروندی، شبکه شتاب و بارکدخوان برای پرداخت غیرنقدی کرایه سه روش پرداخت در تاکسی‌ها هستند این در حالی است که هنوز 78 هزار تاکسی تهران به سامانه پرداخت آنلاین کرایه تاکسی متصل نشده اند.

براساس آمار مرکز مطالعات ترافیک تهران هر روز حدود 4 میلیون سفر شهری با تاکسی‌های پایتخت صورت می‌گیرد.

هر مشکلی در پرداخت کرایه از سوی مسافران و دریافت آن از سوی رانندگان تاکسی به‌وجود ‌آید، مردم و رانندگان تنها نهاد مسئول را تاکسیرانی می‌دانند و به سراغ وی می‌آیند.

از سوی دیگر بانک مرکزی قرار است چارچوب کلی برای شرکت‌های فعال در این حوزه تعریف کند که این موارد نیز باید از سوی شرکت‌ها رعایت شود.

تاکسی‌های تهران مستلزم توجه بیشتر

تاکسی‌های اینترنتی

از زمان ورود تاکسی های اینترنتی به خیابان ها در سرتاسر جهان،‌موجی از نگزانی سیستم تاکسیرانان را در بر گرفت، حتی در یونان و ایتالیا تاکسی‌ها در اعتراض به ورود Uber به اتحادیه اروپا در خیابان‌ها تحصن کردند.

نباید فراموش کرد که علت استقبال مردم از این تاکسی‌ها چه چیزیست. نرخ بالای تاکسی‌ها و بی رقیب بودن آن‌ها در بسیاری از مسیرها باعث شد تا مردم به دنبال گزینه به صرفه‌تری سوق داده شوند. در ایران هم این تاکسی‌ها ورود پر سر و صدا و البته شلوغی داشتند و پس از مدتی کاملا جای خود را در فرهنگ تاکسی سواری مردم باز کردند.

البته باید به خاطر داشت که در ایران برخلاف اروپا، تاکسی رانی با ماشین شخصی‌ (همان سیستمی که برنامه های تاکسی آنلایت از آن استفاده می‌کنند) به عنوان یک شغل به حساب آمده که این، وضعیتی رقابت را در ناوگان حمل‌ونقل عمومی به‌وجود می‌آورد. شلوغی و ترافیک در سطح شهر و ایجاد آلودگی هوا و ورود بیشتر اتومبیل‌های فرسوده به خیابان‌ها از عواقب این عدم تناسب‌هاست.

کلیک ها: 5
بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران

 از زمان ورود اولین اتوبوس به تهران توسط معین‌التجار در اواخر دوره قاجار تا به امروز که تعداد آن به بیش از 6 هزار عدد می‌رسد،‌ این وسیله به‌عنوان عنصر جدایی‌ناپذیر و حیاتی ناوگان حمل نقل پایتخت به‌حساب می‌آید.

بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران

در سال‌های اخیر و با توجه به افزایش جمعیت در تهران،‌ میزان کیفیت اتوبوس‌های شهری و خدمات آن به عموم اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. دو عاملی که به‌شدت به اقتصاد و سیاست کلان کشور بستگی دارند. به همین دلیل است که نوسانات ارزی و فشار تحریمات مستقیماً بر آن اثر گذاشته به شکلی که ریشه تعداد کم اتوبوس‌ها در برخی از خطوط،‌ استفاده از دستگاه‌های فرسوده و از دور خارج‌شده و عدم نوسازی در این ناوگان را می‌توان در همین عوامل جستجو کرد.

لزوم ایجاد تحولات اجتناب‌ناپذیر در سیستم اتوبوسرانی تهران و اتخاذ روش‌های جایگزین برای عبور از محدودیت‌های موجود، باعث می‌شود تا مواردی چون عدم تعهدات بانک تجارت در خصوص تأمین اعتبار برای نوسازی ناوگان، تأثیر افزایش نرخ بلیت و همچنین نقش شرکت واحد در ارتباط با محیط زیست به‌عنوان اصلی‌ترین موضوعات مربوط به شرایط این ناوگان، موردبررسی قرار بگیرد.

بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران

فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که به دلیل نوسانات در قیمت ارز و بالا بودن تعرفه‌های گمرکی باعث شد تا در ورود اتوبوس‌های جدید با مشکلات زیادی روبرو شود. با توجه به ورود دور تازه تحریم‌ها و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و افزایش قیمت ارز شاهد جهش قیمت قطعات یدکی و روان کارها و لاستیک و باطری و هزینه‌های چند برابری نگهداری و تعمیرات اتوبوس‌های جمعی سازمان هستیم.

کارشناسان بر این باورند که افزایش نرخ بلیت‌های شهری می‌تواند در تأمین بودجه این سازمان برای نوسازی ناوگان خود مؤثر باشد، اما آیا این افزایش قیمت می‌تواند معضل کمبود تعداد اتوبوس خصوصاً در ساعات اوج تردد را برطرف کند؟

با توجه به ماهیت و نقش شرکت واحد اتوبوسرانی به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در عرصه خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری و در نظر گرفتن این نکته که نرخ بلیت اتوبوس در تهران مبتنی بر سیاست‌های حمایتی شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران و ارائه یارانه‌های ابلاغی (یک‌سوم سهم پرداختی شهروندان از هزینه‌های جابجایی) است، تصمیم دراین‌باره باید از درگاه‌های مختلفی عبور داده‌شده تا به تصویب برسد.

بنابراین با توجه به میزان و ظرفیت جابجایی هر یک از مدل‌های حمل‌ونقل عمومی تهران و وضعیت ویژه اقتصادی حاکم بر کشور، به نظر می‌رسد که عواید حاصل از فروش بلیت، حتی کفایت هزینه‌های جاری و پرسنلی این شرکت را نمی‌تواند تأمین کند.

بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران

عملکرد خطوط BRT و میزان رضایت مسافران

راه‌اندازی، بهبود و توسعه حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه اتوبوس‌های BRT راه‌حلی مناسب برای کاهش ترافیک کلان‌شهر تهران است. BRT در تهران در بحث کاهش ترافیک و جابجایی مسافران عملکرد مناسبی داشته که استقبال روزافزون شهروندان و افزایش خطوط آن به 10 خط گواه این مدعاست. بی آر تی و تأثیرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن در حمل‌ونقل عمومی در پایتخت ازنظر شهروندان و کارشناسان، مناسب ارزیابی گردیده است. ضمن اینکه این سیستم یک روش یکپارچه مدل اتوبوسی با سرعت تردد بالا بوده که با بهره‌گیری از اتوبوس‌های دو کابین مدرن و دارای سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی سطح رضایتمندی مسافران را از مجموعه حمل‌ونقل عمومی شهرداری تهران افزایش داده است. ازاین‌رو ارائه تسهیلات مناسب به‌منظور ایزوله نمودن لاین‌های ویژه، خرید اتوبوس‌های دوکابین جدید و تأمین قطعات یدکی تأثیر زیادی در بهبود کیفیت و شرایط خدمات‌رسانی خطوط بی آر تی دارد.

کاهش آلودگی، مدیریت در بهینه‌سازی سوخت اتوبوس‌ها

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با همکاری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی میزان کیفیت سوخت اتوبوس‌های تحت نظارت خود را  به زیر 50ppm  کاهش داده (یورو 4) و این شرکت به‌صورت ادواری طی برنامه‌ای مدون میزان کیفیت سوخت توزیعی در جایگاه‌های تحت اختیار را پایش و در صورت افزایش میزان ppm  در سوخت توزیعی سریعاً موضوع از طریق شرکت پخش فراورده‌های نفتی پیگیری می‌شود.

بررسی وضعیت اتوبوس‌های شهری تهران

با توجه به تدابیر اتخاذشده از ابتدای مهرماه سال 1397 تردد کلیه اتوبوس‌های دودزا در سطح شهر تهران ممنوع شده است و اخذ مجوز معاینه فنی جهت کلیه اتوبوس‌های فعال تحت نظارت شرکت واحد اتوبوسرانی اجباری است. شرایط انجام معاینه فنی برای اتوبوس‌های بالای 10 سال (سن فرسودگی) هر 3 ماه یک‌بار و برای اتوبوس‌های زیر 10 سال هر 6 ماه یک‌بار انجام می‌گیرد.

به‌کارگیری سامانه‌های مکانیزه هوشمند نظارتی، عدم صدور حکم فعالیت اتوبوس‌ها در صورت نداشتن معاینه فنی، جلوگیری از تردد اتوبوس‌های فاقد معاینه فنی طی هماهنگی با پلیس راهور تهران، کاهش 11 درصدی در مصرف سوخت با اجرای برنامه زمان‌بندی حرکت اتوبوس‌ها و جلوگیری از تردد بی‌مورد و خارج از برنامه در خطوط و پایش دائم از طریق سیستم AVL از برنامه زمانی اعزام اتوبوس‌ها، ابلاغ دستورالعمل در خصوص خاموش نمودن اتوبوس‌ها در مبادی و مقاصد خطوط در راستای کاهش میزان آلایندگی و مدیریت مصرف سوخت اتوبوس‌ها، مجهز کردن تعداد 700 دستگاه از اتوبوس‌ها به فیلتر جاذب دوده (DPF) و خرید 100 دستگاه فیلتر سایر اقدامات در این راستاست.

کلیک ها: 4