فرهنگ و رسوم مردم کشور اتریش

     هر کشور فرهنگ و آداب رسوم خاص خود را دارد. کشور اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست. فرهنگ مردم این کشور به لیدرهسن و لباس های سنتی دیرندل و آلپس خود معروف است. امروزه تصاویر بین المللی که از فرهنگ مردم اتریش منتشر می شود، یک رویکرد عاشقانه و زیبا از مردم این کشور را نشان می دهد. دین این کشور برای سال ها کاتولیک بوده است. جشن ها و فستیوال های مختلفی هر ساله به مناسبت های مختلف در این کشور برگزار می شود. این آداب و رسوم سنتی به طور معمول بازدید کنندگان و گردشگر های بین المللی را راضی می کند.

فرهنگ و رسوم مردم کشور اتریش

     خارج از وین که پایتخت اتریش است، مناطقی نسبتا روستایی با جوامع سنتی وجود دارند که اغلب در مقابل تغییرات فرهنگی مقاومت می کنند. بنابر این بسیاری از سنت ها و آداب و رسوم باستان در اتریش زنده مانده اند. برخی از این آداب به رومی ها و یا سلتیک باز می گردد. بعضی دیگر نیز توسط مردم باواریا و اسلاوی معرفی شدند. هنگامی که مسیحیت در این کشور به وجود آمد، کلیسا های بیشتری در کشور به وجود آمدند و کلیسا ها آداب و رسوم قدیمی خود را تغییر دادند و مردم کشور حفظ این سنت را تضمین کردند. آن چه امروزه در بسیاری از جشنواره های مذهبی و مقدس وجود دارد، ممکن از ریشه از روایات مذهبی داشته باشد.

فرهنگ و رسوم مردم کشور اتریش

     سال نو در کشور اتریش با نام Neujahrsschieben آغاز می شود. در اول سال مردم در لباس های سنتی خود در شهر حاضر می شوند. برخی از آن ها در ردیف هایی قرار گرفته و با اسلحه هایی قدیمی و بزرگ و شگفت انگیز که شبیه به اسلحه های قرن 17 است، شلیک می کنند. پیشنهاد می شود که تماشای این رسوم را در ماه ژانویه فراموش نکنید. در باشگاه موسیقی وین نیز در آن روز ها، کنسرت های معروف و گسترده ای انجام می شود و مردم زیادی به آن جا می روند.

فرهنگ و رسوم مردم کشور اتریش

     در روز 5 ژانویه مراسمی به نام گلوکر انجام می شود. مردم جوانی با شلوار سفید و لباس های کتان و کلاه های مخصوص زنگ را به صدا در می آورند و شروع به رقصیدن می کنند. این مراسم سنتی که برای روییدن گیاهان در اتریش برگزار می شود، بسیار در این کشور رواج دارد. در 6 ژانویه نیز مراسم دیگری برگزار می شود و در آن مردم بزرگ سال همراه با فرزندان خود در خیابان ها راه می روند و شروع به آواز خواندن می کنند. آن ها این آواز ها را برای عیسی مسیح و تولد او می خوانند تا به قول خودشان عیسی به زندگی آن ها برکت بدهد. جشن ها و رسومات دیگری نیز در مورد کشاورزی و انقلاب این کشور در طول سال انجام می شود که به زیبایی های این کشور اضافه کرده است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر