فلفل دلمه ای (1)

فلفل دلمه ای یکی از سبزیجاتی است که به علت رنگهای گوناگون، شکلهای متفاوت، جنس خاص و طعم خوشمزه ای که دارد، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این گیاه به چهار رنگ نارنجی، قرمز، سبز و زرد در بازار به فروش می رسد. و جالب است بدانید که هریک از آنها خواص ویژه ای دارند.
به عنوان مثال فلفل دلمه ای قرمز لیکوپن بیشتر و نوع سبز رنگ آن کلروفیل بیشتری دارد. رنگ نارنجی معرف بتاکاروتن فراوان و زرد رنگ آن لیتوئین و زاگزاتین در آن می باشد.

فلفل دلمه ای
این سبزی به علت آب میان بافتی زیادی که دارد یکی از کم کالری ترین سبزی ها می باشد. با اینکه رنگ سبز فلفل دلمه ای در میان گونه ها و انواع آن شناخته شده تر است و لی پیگمانهای رنگهای قرمز و نارنجی و زرد خواص بیشتری را دار هستند.
از جمله این خواص می توان به درمان کم خونی، کاهش کلسترول بد، ضد التهابی و ضد سرطان بودن اشاره کرد. همینطور رنگ های مختلف فلفل دلمه ای به سلامت قلب و استخوانها کمک می کنند.  تقویت کننده قوای بینایی هستند. به فشار خون کمک کرده و سیستم ایمنی را نیز تقویت می کنند.

فلفل دلمه ای
از لحاظ طعم فلفل دلمه های زرد و نارنجی و قرمز شیرین تر بوده و به حالت میوه ای بیشتر شباهت دارند. فلفل دلمه ای سرشار از ویتامینهای گروه  ب مانند تیامین ، ریبو فلاوین و B6 است که مولد تبدیل مواد غذایی به انرژی می باشند.
همچنین فلفل دلمه ای سرشار از فیبر، پروتئین و آهن است. و دارای منیزیم می باشد که این عنصر در یادگیری و تقویت حافظه تاثیر به سزایی در مغز می گذارد.

فلفل دلمه ای
مقادیر زیاد منیزیم و ویتامین B6 در فلفل دلمه ای سبز باعث کاهش سندرم درد ناشی از قاعدگی می شود. و وقتی این فلفل دلمه ای رسیده تر باشد به رنگ قرمز تغبیر شکل داده که رسیده تر، شیرین تر و ملایم تر است و ویتامینهای ث و کاروتنئویدها در این حالت بیشتر می باشند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

دریاچه نقره ای پاتایا تایلند

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

فروشگاه زنجیره ای کرفور مالزی

رستوران های زنجیره ای چیلیز مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد