فلفل دلمه ای (2)

به منظور تهیه فلفل دلمه ای قرمز باید دقت کرد که پوست آن سفت  و رنگش روشن باشد. فلفل دلمه هایی که چروکیده هستند به سمت فرایند فساد پیش رفته و مواد مغذی شان به شدت افت می کند. و با اینکه فلفل دلمه ای های سبز و زرد دارای ویتامین ث هستند ولی فلفل دلمه ای قرمز مقادیر بیشتری از اینویتامین را دارا است. به طوریکه دو برابر نیاز ویتامین ث بدن را برآورده می کنند.

فلفل دلمه ای (2)
لیکوپن که مسئول رنگ قرمز در این نوع فلفل دلمه ای است از آنتی اکسیدان قوی برخوردار است که از سرطان پروستات پیشگیری می کند و برای تقویت قوای قلب ضروری است.
لیکوپن ماده ای بوده که  چنانچه پخته شود آزاد می شود. بنابراین بهتر است آن را کمی در ماهیتابه تقت داده و یا کبابی کنید. با اینکه فلفل دلمه ای سبز نوع متدول در بازار است. ولی نوع زرد آن مقادیر بیشتری از ویتامین را دارا می باشد.
مصرف یک فلفل دلمه ای زرد روزانه نیمی از ویتامین ث بدن را تامین می کند. همچنین فلفل های زرد و نارنجی و قرمز منبع بسیار خوبی برای کاراتونوئید ها هستند. که گروهی از مواد شیمیایی گیاهی  بوده که سلامت چشمها را به همراه دارند. و در درمان سرماخوردگی و حفظ ایمنی بدن فوق العاده هستند.

فلفل دلمه ای (2)

کاراتونوئیدهای موجود در  فلفل دلمه ای عبارتند از:
بتا کاراتن ها که مسئول رنگ نارنجی در بعضی از میوه ها و سبزیجات هستند که در سلولهای بینایی تبدیل به ویتامین آ گشته و این ویتامین برای بینایی به خصوص در نور کم کاربرد دارد.
لوتئین و زاگزاتین که رنگ  زرد را در میوهایی چون فلفل دلمه ای زرد رنگ ، زردآلو و غیره به عهده دارند . از عنصرهای اصلی سلول های چشم می باشند و آنها را از آسیبهای دوران پیری حفظ می کنند. در واقع فلفل دلمه ای قرمز و زرد را می توان نوعی عینک آفتابی طبیعی برای چشمها دانست.

فلفل دلمه ای (2)
با تمام خواصی که فلفل دلمه ای برای حفظ سلامتی بدن دارد،  باید گفت فلفل دلمه ای از مواد غذایی آلرژی زا است و افرادی که دچار آلرژی غذایی بوده و بدنشان با بعضی از مواد غذایی جوش زده و واکنش نشان می دهد بهتر است که انواع فلفل دلمه ای را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

دریاچه نقره ای پاتایا تایلند

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

فروشگاه زنجیره ای کرفور مالزی

رستوران های زنجیره ای چیلیز مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد