دریافت کد شامد برای همه سایت ها و مدیران فعال شبکه های اجتماعی الزامی شد

دریافت کد شامد برای همه سایت ها و مدیران فعال شبکه های اجتماعی الزامی شد

کد شامد چیست؟

کد شامد عبارت است از شناسنامه (شناسه) الکترونیکی محتوای دیجیتال.

این تعریف یک خطی معرف تمام و کمال کد شامد است که چندی است به موضوعی جدی تبدیل شده است. طبق این قانون تمامی کانال ها و پیج های شبکه های اجتماعی که دارای حداقل 5 هزار کابر می باشند بایستی برای احراز هویت ادمین به سامانه شامد رجوع کرده و این کد را دریافت نمایند.

البته دریافت این کد برای کانال های تلگرام از اولویت بالاتری برخوردار است چرا که گسترش شبکه اجتماعی تلگرام در بین ما ایرانیان به مراتب بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی است و برای جلوگیری از جرایمی که در فضای مجازی رخ می دهد، دریافت این کد به منزله قانونی بودن فعالیت کانال احراز کننده می باشد.

دریافت کد شامد برای همه سایت ها و مدیران فعال شبکه های اجتماعی الزامی شد

مدیر و مدیران کانال برای دریافت کد شامد بایستی به سامانه samandehi.ir رجوع کرده و نسبت به دریافت کد شامد اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای دریافت کد شامد مراحل شامل تائید هویت مدیر کانال و ثبت نام و عنوان کانال به صورت یکتا می باشد. در واقع روندی شبیه به ثبت یک سند در دفتر اسناد رسمی بایستی طی شود و البته هر مدیری که زودتر اقدام به ثبت نام و عنوانی کند به عنوان مالک آن شناخته می شود و اگر شخص دیگری پس از او اقدام به ثبت همین نام کند پذیرفته نخواهد شد.

همچنین مدیران کانال هایی که دارای حداقل 5 هزار عضو هستند و اقدام به دریافت کد شامد نمی کنند مرتکب تخلف می شوند.

دریافت کد شامد برای همه سایت ها و مدیران فعال شبکه های اجتماعی الزامی شد

اهداف طرح سازماندهی کانال های تلگرام دارای اهداف زیر است:

1- دریافت کد شامد برای یک کانال به منزله دریافت هولوگرام برای محصولات چندرسانه و یا نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت هاست. بنابراین اعتماد کاربران به کانال مورد و محتوای آن بیشتر خواهد شد و این موضوع یعنی افزایش فروش و سودآوری بیشتر برای مدیران کانال.

2- زمانی که یک کانال کد شامد را دریافت می کند، مسئولیت تمام و کمال محتوای منتشر شده در کانال خود را برعهده می گیرد و در نتیجه از پخش و یا تولید محتوای ضد ارزش جلوگیری می شود.

3- همچنین خاطر نشان میشود کد شامد به صورت انحصاری بوده و برای کلیه فعالیت ها در فضای مجازی اعطا می گردد.

کلیک ها: 2

آپدیت نسخه دسکتاپ گوگل مپآپدیت نسخه دسکتاپ گوگل مپ

گوگل مپ محصولی از شرکت گوگل است که در حتا حاضر به صورت وب در دسترس می باشد. در واقع این محصول شامل نقشه های هوایی از کلیه مناطق جهان است که با دانلود آنها می توان به صورت آفلاین و در قالب یک اپلیکیشن به آنها دسترسی داشت.

گوگل مپ دارای امکانات بسیاری است و به همین خاطر کار کردن با آن بسیار ساده و دقیق است. گوگل مپ نقشه ها را در دسته های گوناگون طبقه بندی کرده و به همین جهت دسترسی به آنها دقیق و منظم است و از طرفی با داشتن ابزاری برای نشانه گذاری بر روی نقشه ها کار با آنها را ساده می کند.

یکی از مهمترین ویژگی های گوگل مپ هوشمند در عین سادگی ظاهری آن است. برای تست این برنامه می توان با تایپ نام محل مورد نظر و یا حتی وارد کردن مختصات طول و عرض جغرافیایی محل مورد نظر را بر روی نقشه پیدا کنید.

آپدیت نسخه دسکتاپ گوگل مپ

اگر می خواهید همه اطلاعاتی را که در مورد یک محله خاص وجود دارد مشاهده کنید می توان با زوم بر روی نقشه آن اطلاعات را به دست آورید. حتی می توانید با تایپ یک * و سپس زدن دکمه Enter به کلیه اطلاعات ثبت شده بر روی نقشه دست یابید.

امکان فوق العاده دیگری که گوگل مپ دارد مسیریابی است. می توان با مشخص کردن نقاط ابتدایی و انتهایی سفر مسیرهای گوناگونی را که گوگل مپ پیشنهاد می کند را به دست آورد.

آپدیت نسخه دسکتاپ گوگل مپ

برای ذخیره نقشه هایی که مد نظر است تنها کافی است با وارد کردن عبارت Ok Maps در کادر جستجو، آن را به صورت آفلاین در گوشی خود ذخیره کرده تا در صورت بروز مشکل در اینترنت و یا عدم دسترسی به آن به نقشه مورد نظر دسترسی داشته باشید.

نقشه هایی که گوگل به این طریق در اختیار کاربران قرار می دهد نقشه هایی مسطح هستند.

اما اکنون با آپدیت جدید نسخه دسکتاپ گوگل مپ نقشه های جهان در قالب کره زمین و به صورت سه بعدی قابل دستیابی و مشاهده اند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر تغییرات جدید گوگل مپ تنها روی نسخه دسکتاپ اعمال شده است و اپلیکیشن موبایلی آن همچنان جهان را به صورت مسطح و دو بعدی نشان می دهد.

کلیک ها: 2

معرفی اپلیکیشن های مفید برای اندروید

امروزه گوشی های هوشمند بخش مهمی از زندگی هر یک از ما شده اند و در واقع تصور زندگی بدون گوشی هوشمند غیرممکن است. اما آیا گوشی های هوشمند خود به تنهایی عامل این همه وابستگی بو ده اند و یا دلایل دیگری دارد؟

شاید بتوان یکی از مهمترین دلایل وابستگی به گوشی های هوشمند را نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربردی دانست که انجام بسیاری از کارها را سریع تر و راحت تر اط قبل کرده اند.

امروزه برنامه های ویرایش عکس، پیام رسان ها، همراه بانک ها، بازی ها و بسیاری از برنامه های دیگر در دسترس عموم هستند و هر کس بسته به نیاز خود از آنها استفاده می کند. بنابراین خالی از لطف نیست که با برخی از این اپلیکیشن های کاربردی بیشتر آشنا شویم.

1- اپلیکیشن ویرایش تصویر PicArt Photo Studio

معرفی اپلیکیشن های مفید برای اندروید

این اپ یکی از پرطرفدارترین اپ ها در میان اپلیکیشن های ویرایش تصویر است. این اپ با محیط کاربری ساده و امکانات گسترده خود (در این برنامه قابلیت های ساده تا حرفه ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند) یکی از حرفه ای ترین برنامه های ویرایش می باشد. در برنامه شما می توانید به راحتی عکس خود را برش دهید، کپی کنید، متن روی آن بنویسید، جلوه های ویژه برای ان انتخاب کنید و... و امکاناتی که به صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می دهد.

2- اپلیکیشن مدیریت برنامه ها Greenify

معرفی اپلیکیشن های مفید برای اندروید

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است پس از مدتی که از گوشی خود استفاده می کنیم، گوشی کند شده و مانند قبل سرعت ندارد. دلیل این اتفاق واضح است چرا که پس از مدتی تعداد برنامه هایی که در بک گراند گوشی در حال اجرا باقی می مانند بیشتر و بیشتر می شوند و همین مسئله موجب به هدر رفتن منابع گوشی مانند رم و cpu می شود.

در این میان برای حل این مشکل برنامه هایی وارد بازار شده اند که این برنامه های همیشه در حال اجرا را شناسایی کرده و با بستن آنها منابع گوشی را آزاد کنند. از جمله این برنامه های سودمند می توان به اپ Greenify اشاره کرد که تاثیر زیادی نیز بر عمر باتری و دوام شارژ آن دارد.
تفاوت اپ Greenify با سایر برنامه های مشابه در این است که این اپ بر روی برنامه های سیستمی اندروید نیز نظارت دارد. برای دانلود این برنامه سودمند می توانید به گوگل پلی سر بزنید.

3- برنامه گرفتن نسخه پشتیبان از اظلاعات گوشی Go Backup

معرفی اپلیکیشن های مفید برای اندروید

این نرم افزار برای تمام افرادی که اطلاعات مهم روی گوشی خود نگهداری می کنند لازم و ضروری است. Go Backup قادر است از همه اطلاعات (پیام ها، شماره های تماس، تمامی عکس ها و فیلم ها و حتی نرم افزارهای نصب شده) گوشی نسخه پشتیبان تهیه کرده و می توانید در صورت نیاز به بازگردانی همه اطلاعات خود را دوباره به دست آورید.

4- Pushbullet برنامه اتصال گوشی به کامپیوتر

معرفی اپلیکیشن های مفید برای اندروید

شما به راحتی می توانید توسط بلوتوث اطلاعات گوشی و لپ تاپ خود را رد و بدل کنید. اما اگر بلوتوث نباشد چگونه می توان این دو را با هم ارتباط داد؟
یکی از برنامه های مفید برای اتصال گوشی هوشمند و کامپیوتر شخصی برنامه Pushbullet است. این برنامه با بهره گیری از قابلیت ابری امکان به اشتراک گذاری اطلاعات را فراهم می آورد. Pushbullet رابط کاربری بسیار ساده ای نیز دارد و امکان اشتراک گذاری پیامک ها، ایمیل ها، لیست تماس ها و ...از گوشی هوشمند به کامپیوتر را فراهم می کند.

کلیک ها: 5

پد جدید سامسونگ با قابلیت شارژ همزمان دو دستگاه

پد جدید سامسونگ با قابلیت شارژ همزمان دو دستگاه

به تازگی شرکت سامسونگ پد شارژر بی سیمی طراحی کرده است که قابلیت شارژ یک گوشی هوشمند قدرتمند (Galaxy S9) و یک ساعت هوشمند را به طور همزمان دارد.
چندی پیش نیز شرکت اپل پد شارژر بی سیم خود را معرفی کرد هر چند هنوز عرضه نگشته است و اپل نیز تاریخ دقیقی برای عرضه آن اعلام نمی کند.

نسلهای قبلی این پدهای شارژر بی سیم تنها قادر به شارژ یک دستگاه در آن واحد بودند. علاوه بر این احتمالا پدهای جدید نسبت به نسل های قبلی خود سرعت بیشتری نیز دارند هر چند مدیران شرکت سامسونگ هنوز در این باره نظری اعلام نکرده اند، اما به نظر می رسد از آنجایی که این دستگاه برای شارژ همزمان دو دستگاه ساخته شده است و به جریان ورودی بیشتری نیاز دارد نمی توان از افزایش سرعت شارژ توسط این پد مطمئن بود همچنین برای کاهش گرمای حاصله در زیر پد یک فن تعبیه شده است.

پد جدید سامسونگ با قابلیت شارژ همزمان دو دستگاه

از نظر فنی پد شارژر بی سیم گوشی هوشمند جدید گلکسی اس 9 و گلکسی اس9 پلاس از دو کویل برخوردارند و میدان مغناطیسی ایجاد شده بین این دو موجب شارژ دستگاه می شود. ولتاژ شارژ در این حالت 9 ولت و شدت جریانی برابر با 1.67 آمپر گزارش شده است. البته برای شارژ دو گوشی به صورت همزمان بایستی یکی از آنها به صورت افقی و دیگری در حالت عمودی قرار گیرند.

طبق برآوردهای شرکت کره ای سامسونگ این پدهای شارژر بی سیم در انگلیس به قیمت 55 پوند عرضه خواهند شد. لازم به ذکر است نسل قبلی پد شارژر با قابلیت شارژ یک دستگاه در ایالات متحده حدود 40 دلار به فروش رسیده است و احتمالا پدهای جدید نیز قیمتی مشابه خواهند داشت.

احتمالا رونمایی از پد شارژر بی سیم جدید سامسونگ همزمان خواهد بود با رونمایی شرکت سامسونگ از آخرین سری گوشی های هوشمند این شرکت یعنی گلکسی اس 9.

پد جدید سامسونگ با قابلیت شارژ همزمان دو دستگاه

به گفته برخی از افراد عرضه این پد شارژر به همراه سری جدید گلکسی اس 9 به صورت رایگان بوده و همراه با گوشی نام برده عرضه خواهد شد.

اطلاعات در مورد عرضه پد بی سیم سامسونگ توسط فرد افشاگری در صفحه توییتر منتشر شده است.

کلیک ها: 2

بازگشت گوگل به چین

بازگشت گوگل به چین

کشور چین از جمله کشورهایی است که برای استفاده از خدمات اینترنت و استفاده از شبکه های اجتماعی قوانین سختگیرانه ای را وضع کرده است.
در سال 2010 گوگل اعلام کرد به دلیل قوانین دست و پا گیر کشور چین دیگر با این کشور همکاری نکرده و به همین دلیل اکثر سرویس های خود را از دسترس مردم این کشور خارج کرد.

دلیل گوگل برای خروج از چین اقداماتی بود که کشور چین در خصوص خدمات گوگل انجام می داد. به گفته شرکت گوگل دولت چین با سانسور اینترنت و حمله سایبری به اطلاعات کاربران جیمیل و فیلتر جیمیل موجب این تصمیم گوگل در مورد خود عنوان شده بود. البته ناگفته نماند که برخی از خدمات گوگل مانند نقشه ها و برخی از اپلیکیشن های آن در دسترس شهروندان چینی قرار داشت.

بازگشت گوگل به چین

اما اکنون بعد از گذشت تقزیبا 8 سال گوگل اعلام کرده که قصد دارد برخی از سرویس های خود را دوباره به کشور چین ارائه دهد. گفته می شود گوگل از سال 2017 قصد ورود دوباره به چین را داشته است و در همین راستا نسخه محدود شده ای از موتور جستجوی خود را به صورت اپلیکیشن اندروید طراحی کرده تا در اختیار کاربران چینی قرار دهد. شرکت گوگل برای بهره بردن از بازار بزرگ چین در صدد است تا به هر نحوی راه خود را دوباره باز کند. طبق ایرادات شرکت گوگل هم اکنون نیز برنامه مخصوص ترجمه را وارد چین کرده است که بسیار مورد استقبال برنامه نویسان این کشور قرار گرفته است همچنین شرکت گوگل در برخی از شرکت های حوزه تجارت الکترونیک چین نیز سرمایه گذاری کرده است.

در این نسخه جدید از موتور جستجو شرکت گوگل برخی از امکانات را برای گرفتن موافقت مقامات چینی به صورت پیش فرض فیلتر کرده است. (ناگفته نماند که شرکت گوگل در این سالها برای ورود دوباره به چین تلاش های بسیاری کرده و سعی در مدارا با این کشور را داشته است.)

بازگشت گوگل به چین

این پروژه به نام Dragonfly می باشد و گزارش های آن توسط روزنامه نیویورک تایمز و وال استریت پخش شده است. اما شرکت گوگل هنوز در این باره سخنی نگفته است. البته طبق اتفاقات سیاسی در حال وقوع بین کشور چین و امریکا به نظر می رسد بازگشت گوگل به چین با مشکل مواجه شود.

کلیک ها: 2