ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

استارت آپ چیست؟
استارت آپ چیست؟

استارت آپ ها شرکت هایی نوبنیان می باشند که معمولا سعی می کنند با روش های خلاقانه کارها و خدمات موجود در جامعه و فضاهای کاری را با شیوه هایی جدید و البته با استفاده از تکنولوژی های روز انجام دهند.

امروزه استارت آپ های زیادی در گوشه و کنار جهان شکل گرفته اند که لزوما همه آنها به موفقیت های چشمگیری دست نیافته اند. در واقع می توان گفت، به کارگیری روش ها و شیوه های جدید و خلاقانه برای انجام مسائل موجود، تضمین کننده موفقیت یک استارت آپ نیست؛ هر چند برخی از ایده پردازان، استارت آپ ها را نوعی فرهنگ برای نمایش اندیشه ها و خلاقیت های افراد می دانند که هدف آنها برطرف کردن کاستی های روش های موجود است.

برخی از صاحب نظران معتقدند استارت آپ ها، کسب و کارهای جدیدی هستند که پیش از این، نمونه مشابه آنها وجود نداشته باشد.

امروزه افراد بسیاری سعی دارند کسب و کارهای خود را با ایده های نو پیاده سازی کنند و در واقع به دنبال ایجاد نوعی استارت آپ برای خود هستند. اما جالب است بدانید طبق آمارهای جهانی، 90 درصد استارت آپ ها شکست می خورند و 10 درصد باقی مانده نیز پیشرفت و موفقیت چشمگیری نخواهند داشت. در واقع می توان گفت از 100 درصد استارت آپ های موجود در حال حاضر، تنها 1 درصد از استارت آپ ها به موفقیت های بزرگ دست می یابند.

استارت آپ چیست؟

در اغلب موارد استارت آپ ها به دلیل عدم علاقه، عدم هیجان و عدم تمایل به کسب موفقیت بیشتر در صاحبان کسب و کارها، در هیچ زمانی نمی‌ توانند مشتریان زیادی را جذب کنند؛ و همه اینها دست به دست هم داده و موجب ایجاد شکست در استارت آپ مربوطه خواهد شد.

در کشور ما ایران استارت آپ ها به کسب و کارهایی اطلاق می شود که کارهای و خدمات موجود و نیازهای افراد جامعه را بر اساس فناوری های جدید پاسخ می دهند. به دلیل آن که اغلب استارت آپ های شکل گرفته در کشور ما از تکنولوژی های جدید برای انجام خدمات خود استفاده می کنند، اکثر مردم تصور می کنند، که استارت اپ به معنای کسب و کار اینترنتی است. اما در واقع چنین نیست و استارت اپ هایی نیز وجود دارند که به دور از فضای اینترنت و در شرایط کاملا سنتی شکل گرفته اند. اما به هر حال استفاده از امکانات فضای مجازی می تواند در موفقیت یک استارت اپ تاثیرگذار باشد.

افرادی که به دنبال ایجاد یک استارت اپ برای خود و کسب و کارشان هستند بایستی نکات زیادی را در نظر بگیرند. یکی از مهمترین و اساسی ترین این نکات این است که استارت اپ خود را به گونه ای طراحی کنند که قابل کپی کردن نباشد. در این صورت رقبای کمتری خواهد داشت و احتمال موفقیت آن بیشتر خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی یک استارت اپ باید مدنظر قرار گیرد، مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری به رشد کسب و کار نسبت به هزینه های آن گفته می شود که این رشد به صورت کاملا نامتناسب است. تفاوت استارت آپ ها با دیگر کسب و کارها نیز در این است که استارت آپ ها مقیاس پذیر هستند و پتانسیل این را دارند که بدون صرف هزینه های اضافی، رشد بسیار سریع و چشمگیری داشته باشند. البته فناوری های جدید کمک بسیار زیادی به مقیاس پذیری استارت آپ ها می کنند.

استارت آپ چیست؟

به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که فروشگاه صنایع دستی دارد. اگر این فرد برای گسترش کسب و کار خود اقدام به راه اندازی چندین شعبه متعدد در سطح شهر نماید، بدون شک هزینه های زیادی را که شامل هزینه خرید یا اجاره مکان، هزینه استخدام کارمندان جدید و... متحمل خواهد شد. اما اگر همین فرد یک سایت اینترنتی راه اندازی کند و سپس صنایع دستی خود را در آن قرار دهد و امکان فروش اینترنتی نیز به سایت خود اضافه نماید، می تواند مشتریان زیادی نه تنها در شهر خود که در کل کشور (و حتی جهان) برای محصولات خود پیدا کند.

به طور کلی طبق گفته استیو بلنک، پروفسور دانشگاه استنفورد، استارت اپ یک سازمان است که برای پیدا کردن یک مدل کسب و کار مقیاس پذیر و همچنین تکرار پذیر راه اندازی می شود.

از آنجایی که معمولا استارت اپ ها برای راه اندازی نیاز به سرمایه اولیه دارند، افراد بایستی به طرق مختلف سرمایه گذارانی را برای پیاده سازی ایده های خود پیدا نمایند. اما همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، لزوما همه استارت اپ های شکل گرفته به موفقیت نخواهند رسید.

استارت آپ چیست؟

بنابراین به نظر می رسد بهترین راه این است که حساب شده و با پایین ترین ریسک استارت آپ خود را راه اندازی کرده و نیازی نیست از همان ابتدای کار شرکت تاسیس کنید و به دنبال سرمایه گذار باشید! به جای این کارها بهتر است روی مدل کسب و کار خود متمرکز شوید و همه تمرکز و فکر خود را به خدمات یا محصولی که قصد دارید عرضه کنید، اختصاص دهید. پس از آن خدمات یا محصول خود را در اختیار تعداد اندکی از مشتریان قرار داده تا متوجه شوید که چقدر مورد رضایت آنها قرار گرفته است. در این زمان با توجه به بازخوردهایی که از طرف مشتریان دریافت کرده اید، نواقص و کاستی های استارت اپ خود را از جنبه های گوناگون ارزیابی کرده و در نهایت سعی کنید استارت اپ خود را تکمیل نمایید.

چگونه یک استارت اپ موفق راه اندازی کنیم؟

استارت آپ چیست؟

برای راه اندازی یک استارت اپ موفق، اولین قدم داشتن یک ایده ناب و خوب است. اما این مرحله همه کار نیست و در واقع هیچ سرمایه گذاری حاضر نمی شود تنها بر روی یک ایده خام بدون داشتن طرح های توجیهی سرمایه گذاری کند.

بنابراین با بررسی همه جانبه ایده های خود و طرح هایی برای اجرایی کردن آنها می توانید، سرمایه گذارانی را به خود جذب کنید که البته این سرمایه گذاران با در اختیار گرفتن درصدی از مالکیت استارت اپ شما، سرمایه و هزینه های مورد نیاز را در اختیارتان قرار خواهند داد.

مراحل اجرای یک استارت اپ موفق به صورت اجمالی به شرح زیر است:

استارت آپ چیست؟

1- شناخت نیازهای اساسی جامعه و خلق ایده های ناب برای برطرف کردن آنها

2- ساخت نمونه اولیه و دمو شده از استارت اپ مورد نظر

3- ارائه نمونه اولیه به مشتریان واقعی و ارزیابی بازخورد آنها نسبت به کار خود

4- جذب سرمایه گذار

5- ثبت ایده و برند تازه تاسیس خود

6- راه اندازی نمونه کامل ارائه محصول یا خدمات

7- تلاش برای جذب مشتریان بیشتر و احترام به نظرات و خواسته های آنها

8- برطرف کردن نواقص و کاستی های استارت اپ و راه اندازی مجدد آن

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

مواردي وجود دارد که اکانت اينستاگرام شما به دلايلي غير فعال يا حذف مي شود و پس از آن، با وجود تلاش هاي بسيار شما، اجازه دسترسي و ورود به حساب کاربريتان به شما داده نمي شود. اين دلايل عبارتند از:

1- نقض قوانين و مقررات اينستاگرام توسط کاربر: اگر کاربري قوانين مورد نظر اينستاگرام را رعايت نکند و يا آنها را نقض کند؛ اينستاگرام حساب کاربري او را غير فعال خواهد کرد. اين قوانين عبارتند از:

1-1- مالک اکانت بايستي حداقل 13 سال تمام داشته باشد.

1-2- تصاوير و ويديوهايي که منتشر مي کنيد، بايستي متعلق به خودتان باشد. در صورتي که گزارشي مبني بر نقض اين قانون توسط شما از سوي ديگر کاربران براي اينستاگرام ارسال شود، اکانت شما به سرعت غير فعال خواهد شد.

1-3- اينستاگرام اجازه انتشار تصاوير و ويديوهاي مبتذل را نمي دهد. بنابراين با انتشار اين گونه تصاوير و ويديوها با نقض قوانين اينستاگرام موجب مسدود شدن حساب کاربري خود خواهيد شد.

1-4- اينستاگرام نسبت به انتشار تصاوير و ويديوهاي آزاردهنده مانند خودآزاري، ديگرآزاري، وارد کردن آسيب به حيوانات، خونريزي و... بسيار سختگير است و در صورت نقض اين قانون، سريعا اکانت مربوطه حذف يا غيرفعال خواهد شد.

1-5- ايجاد مزاحمت توسط شما براي ديگر کاربران اين شبکه اجتماعي و ارسال گزارش تخلف بر عليه شما، موجب حذف سريع اکانت شما خواهد شد.

1-6- اينستاگرام اجازه ساخت ربات را به هيچ کاربري نمي دهد. در صورت نقض اين قانون اکانت شما بلافاصله حذف خواهد شد.

2- هک شدن اکانت شما توسط فردي ديگر و سپس اقدام وي براي غيرفعال کردن حساب کاربري شما

3- حذف برنامه اينستاگرام از روي دستگاه شما

4- حذف اتوماتيک اکانت شما توسط اينستاگرام

متاسفانه پس از حذف يا غيرفعال شدن اکانت اينستاگرام، تمام تصاوير، ويديوها، کامنت ها و هر آنچه مربوط به اکانت شماست، از دسترس خارج خواهد شد.

روش هاي بازيابي اکانت غيرفعال اينستاگرام

1- اگر از عدم نقض قوانين اينستاگرام اطمينان داريد، اما نمي توانيد وارد حساب کاري خود شويد، احتمال دارد بتوانيد با استفاده از دستگاهي ديگر اکانت خود را بازيابي نماييد.

2- اگر در اثر بروزرساني سيستم عامل گوشي يا مواردي همچون فلش کردن دستگاه و نصب مجدد اينستاگرام، قادر به وارد شدن به اکانت خود نمي باشيد، سعي کنيد با استفاده از کامپيوتر فرآيند ورود را امتحان نماييد. اين روش در بيشتر موارد عملي است و توسط آن مي توانيد به اکانت خود دسترسي پيدا کنيد.

3- در صورتي که با وجود امتحان کردن روش (2) باز هم نمي توانيد به حساب کاربري خود وارد شويد، با استفاده از گزينه Reset Using Facebook به منظور ريست کردن اطلاعات خود و تلاش براي وارد شدن، استفاده نماييد. البته اين امکان در صورتي براي شما قابل استفاده است که حساب کاربري اينستاگرام و فيس بوک شما در ارتباط باشند. در غير اين صورت امکان استفاده از اين روش وجود ندارد.

براي بازيابي اکانت اينستاگرام توسط حساب فيس بوک، مراحل زير را به ترتيب انجام دهيد:

3-1- در صفحه ورود اکانت اينستاگرام گزينه Forget Password را انتخاب نماييد.

فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

3-2- در صفحه جديد گزينه، Reset Using Facebook را بزنيد و وارد اکانت فيس بوک خود شويد.

فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

3-3- در نهايت رمز عبور حساب اينستاگرام خود را ريست نماييد و با رمز عبور جديد به حساب کاربريتان وارد شويد.

4- اگر حساب کاربري اينستاگرام و فيس بوک شما در ارتباط نيستند؛ براي بازيابي اکانت اينستاگرام خود، مراحل زير را دنبال نماييد:

4-1- در صفحه ورود اکانت اينستاگرام گزينه Forget Password را انتخاب نماييد.

4-2- در صفحه جديد گزينه، Username Or Email را انتخاب کرده و با وارد کردن ايميل يا نام کاربري که قبلا اکانت اينستاگرام خود را توسط آنها ساخته بوديد، اقدام به بازيابي رمز عبور جديد براي خود نماييد.فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

4-3- سپس گزينه Send a Password Reset Email را انتخاب نماييد.

4-4- پس از انتخاب اين گزينه، ايميلي از طرف اينستاگرام براي شما ارسال مي شود که حاوي لينکي براي بازيابي رمز عبور جديد براي دسترسي به اکانت شماست. البته دقت داشته باشيد که اين ايميل داراي محدوديت زماني است و در صورتي که در زمان مقرر از آن استفاده نشود، قابل استفاده نبوده و بايستي تمام مراحل بازيابي رمز عبور جديد، مجددا از ابتدا انجام گيرد.

تذکر 1: اگر پس از درخواست ارسال ايميل بازيابي رمز عبور، ايميل مربوطه در Inbox نبود حتما قسمت Spam را نيز بررسي کنيد.

فعال کردن اکانت غيرفعال يا حذف شده اينستاگرام

تذکر 2: اگر با وجود درخواست بازيابي رمز عبور جديد توسط ايميل، ايميلي از طرف اينستاگرام براي شما ارسال نشد، احتمال دارد با ايميل ديگري در اينستاگرام ثبت نام کرده باشيد. به همين دليل تمام ايميل هايي که احتمال مي دهيد ممکن است توسط آنها اکانت اينستاگرام خود را ساخته ايد را امتحان نماييد.

کلیک ها: 11
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

حذف موقت حساب کاربري اينستاگرام
حذف موقت حساب کاربری اینستاگرام

در برخي موارد کاربران شبکه هاي اجتماعي به دلايل گوناگون ترجيح مي دهند، اکانت هاي خود را حذف نمايند. اينستاگرام نيز از اين قاعده کلي مستثني نيست و همانطور که روز به روز بر تعداد کاربران اين شبکه اجتماعي محبوب افزوده مي شود، هر روزه نيز تعدادي از کاربران حساب کاربري خود را از اين شبکه اجتماعي حذف مي کنند و در واقع خروج کاربران از هر شبکه اجتماعي امري طبيعي و غير قابل اجتناب است.

اما حذف اکانت اينستاگرام خود به دو روش امکان پذير است؛ يکي روش حذف دائمي اکانت و ديگري روش حذف موقت حساب کاربري مي باشد.

استفاده از هر يک از اين دو روش حذف هر دو موجب مي شود، پروفايل کاربر درخواست دهنده حذف گردد، اما در عمل تفاوت هايي نيز با يکديگر دارند.

در روش حذف دائمي حساب کاربري اينستاگرام که در اصطلاح Delete Account گفته مي شود، کليه اطلاعات کاربر از ديتابيس اينستاگرام حذف شده و ديگر قابل بازيابي نيست.

اما در روش حذف موقت اکانت که در اصطلاح Disable Account ناميده مي شود و در واقع حذف اکانت نيست و فقط براي مدت زماني که کاربر مي خواهد اکانت وي غير فعال مي شود؛ اطلاعات کاربر شامل: تصاوير، ويديوها، کامنت ها و... از ديتابيس اينستاگرام حذف نمي شوند و هر زمان که کاربر مايل باشد، مي تواند مجددا اکانت خود را بازيابي کرده و به اطلاعات خود دسترسي يابد.

در اين مطلب روش غير فعال کردن اکانت اينستاگرام را بيان خواهيم نمود.

چگونه اکانت اينستاگرام خود را غير فعال نماييم؟

1- وارد سايت اينستاگرام شويد و با وارد کردن نام کاربري و رمز عبور خود به اکانت خود دسترسي يابيد.

حذف موقت حساب کاربری اینستاگرام

2- پس از ورود به حساب کاربري خود، بر روي قسمت مشخص شده کليک نماييد.

3- گزينه Edite profile را به منظور انجام تغييرات مورد نظر انتخاب نماييد.

حذف موقت حساب کاربری اینستاگرام

4- در مرحله بعدي، گزينه "Temporarily disable my account"را به منظور غير فعال کردن حساب کاربري خود، انتخاب کنيد.

5- پس از طي کردن مرحله قبل، دو سوال از طرف اينستاگرام مشخص شده است که دليل شما را براي غير فعال کردن حساب کاريتان جويا مي شود. بايستي براي نيل به هدف خود آنها را پاسخ دهيد. اين سوالات عبارتند از:

1-5- Why are you disabling your account: اينستاگرام با طرح اين سوال دليل غير فعال نمودن اکانت شما را جويا مي شود.

2-5- Re-enter your password: براي ادامه کار حتما بايستي بار ديگر رمز عبور خود را وارد نماييد.

3-5- براي خاتمه کار و حذف موقت اکانت، کليد Temporarily Disable Account را کليک نماييد.

حذف موقت حساب کاربری اینستاگرام

4-5- البته در اين مرحله، اينستاگرام بار ديگر با طرح پرسشي ديگر اطمينان کاربر را در اين مورد بررسي مي کند. در صورتي که از غير فعال کردن اکانت خود اطمينان داريد، دکمه OK را کليک نماييد. از اين زمان به بعد پروفايل شما براي هيچ کس قابل دسترس نخواهد بود.

حذف موقت حساب کاربری اینستاگرام

البته در صورتي که به هر دليلي در همين مرحله از انجام کار خود پشيمان شديد، با انتخاب دکمه Cancel فرآيند حذف موقت اکانت لغو خواهد شد.

تذکر: حذف موقت اکانت اينستاگرام قابل برگشت است و هر زمان که کاربر بخواهد مي تواند با وارد کردن نام کاربري و رمز عبور خود، حساب کاربري خود را فعال نمايد.

همچنين براي حذف اکانت اينستاگرام چه به صورت دائم و چه به صورت موقت، بايستي از سايت اينستاگرام اين کار را انجام داد و توسط نسخه موبايل اين اپليکيشن انجام نمي گيرد.

کلیک ها: 7
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چگونه استوري هاي خود را فقط براي دوستان نزديک مان منتشر کنيم؟

چگونه استوري هاي خود را فقط براي دوستان نزديک مان منتشر کنيم؟

اشتراک گذاري عکس و ويديو، قابليتي است که بسياري از شبکه هاي اجتماعي آن را دارا هستند. اما در ميان همه شبکه هاي اجتماعي، اينستاگرام از محبوبيت ويژه اي در اين زمينه برخوردار است. البته اينستاگرام نيز با رعايت احترام به کاربران خود همواره در صدد انجام تغييراتي است تا امکانات بيشتري را به اپليکيشن جذاب خود اضافه نمايد.

در همين راستا، اينستاگرام مدتي است که با انجام طراحي مجدد، ليست دوستان و فالوورها را به گونه اي تغيير داده تا اشتراک گذاري تصاوير و ويديوها به صورت خصوصي تري قابل انجام باشد.

اينستاگرام اين قابليت را "دوستان نزديک" نام گذاري کرده است و توسط آن انتشار استوري به شکل برنامه ريزي شده اي قابل دسترسي خواهد بود.

البته متاسفانه اين روش اشتراک گذاري تصاوير و ويديوها، در حال حاضر فقط مختص بخش استوري مي باشد و نمي توان پست هايي با اين ويژگي را منتشر نمود.

تذکر: در گذشته افراد براي انتشار استوري هاي خصوصي خود براي دوستان مورد نظرشان، مجبور بودند اکانت جداگانه اي داشته باشند تا توسط آن استوري هاي خصوصي خود را فقط براي افراد مورد نظرشان ارسال کنند. اما با بروزرساني جديد اينستاگرام اين ويژگي به راحتي در دسترس کليه کاربران اين شبکه اجتماعي قرار گرفته است.

شيوه نمايش استوري اينستاگرام براي دوستان نزديک

1- براي استفاده از اين قابليت ابتدا بايستي اينستاگرام خود را بروزرساني کنيد و آخرين نسخه آن را بر روي دستگاه خود نصب نماييد.

2- براي استفاده از اين ويژگي، وارد بخش استوري اکانت خود شده و توسط دوربين گوشي خود يک عکس يا ويديو بگيريد.

پس از اين کار دايره سبز رنگي که بر روي آن يک علامت ستاره وجود دارد، قابل مشاهده است. آن را انتخاب کنيد. با اين انتخاب ليست فالوورها و دوستانتان براي شما نمايش داده مي شود که مي توانيد هر يک را که مايل بوديد از اين ليست انتخاب نماييد.

چگونه استوري هاي خود را فقط براي دوستان نزديک مان منتشر کنيم؟

البته در صورتي که فالووري را به اشتباه انتخاب نموديد، اصلا نگران نباشيد. در کنار تصوير هر يک از فالوورها يک دکمه Remove نيز وجود دارد که در صورت انتخاب اشتباه، قابل برگشت و خارج کردن از ليست دوستان نزديک مي باشد.

چگونه استوري هاي خود را فقط براي دوستان نزديک مان منتشر کنيم؟

با انجام اين کار، استوري شما فقط براي گروهي که انتخاب کرده ايد، ارسال مي شود و ساير فالوورها از ارسال اين استوري آگاه نمي شوند.

نکته جالب توجه در مورد ارسال استوري براي دوستان نزديک، آن است که افرادي که در ليست دوستان نزديک شما قرار گرفته اند، پس از ارسال استوري شما، در اطراف تصوير پروفايلتان يک دايره سبز رنگ را مشاهده خواهند نمود که نشانه قرارگيري اين افراد در ليست دوستان نزديک شماست.

تذکر: افرادي که در ليست دوستان نزديک قرار مي گيرند، هيچ گونه اعلاني مبني بر قرارگيري يا اخراج از اين گروه دريافت نمي کنند. بنابراين در صورتي که در دفعات بعدي ارسال استوري، تمايل نداشتيد برخي از دوستان را انتخاب کنيد، بدون هيچ گونه نگراني آن شخص را از ليست دوستان نزديک خود خارج نماييد. گروه دوستان نزديک، هيچ اعلاني دريافت نمي کنند و متوجه عملکرد شما در اين رابطه نخواهند شد.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

در برخي موارد کاربران شبکه هاي اجتماعي به دلايل گوناگون ترجيح مي دهند، اکانت هاي خود را حذف نمايند. اينستاگرام نيز از اين قاعده کلي مستثني نيست و همانطور که روز به روز بر تعداد کاربران اين شبکه اجتماعي محبوب افزوده مي شود، هر روزه نيز تعدادي از کاربران حساب کاربري خود را از اين شبکه اجتماعي حذف مي کنند و در واقع خروج کاربران از هر شبکه اجتماعي امري طبيعي و غير قابل اجتناب است.

اما حذف اکانت اينستاگرام خود به دو روش امکان پذير است؛ يکي روش حذف دائمي اکانت و ديگري روش حذف موقت حساب کاربري مي باشد.

استفاده از هر يک از اين دو روش حذف هر دو موجب مي شود، پروفايل کاربر درخواست دهنده حذف گردد، اما در عمل تفاوت هايي نيز با يکديگر دارند.

در روش حذف دائمي حساب کاربري اينستاگرام که در اصطلاح Delete Account گفته مي شود، کليه اطلاعات کاربر از ديتابيس اينستاگرام حذف شده و ديگر قابل بازيابي نيست.

اما در روش حذف موقت اکانت، اطلاعات کاربر شامل: تصاوير، ويديوها، کامنت ها و... از ديتابيس اينستاگرام حذف نمي شوند و در صورتي که کاربر پس از گذشت مدتي تمايل داشته باشد، مي تواند مجددا اکانت خود را بازيابي کرده و به اطلاعات خود دسترسي يابد.

در اين مطلب روش حذف دائمي اکانت اينستاگرام را بيان خواهيم نمود.

شيوه حذف دائمي اکانت اينستاگرام

براي حذف دائمي و هميشگي حساب کاربري اينستاگرام خود مراحل زير را دنبال نماييد:

1- وارد صفحه اصلي ورود به حساب کاربري شده و با وارد کردن نام کاربري و رمز عبور خود، وارد حساب کاربري خود شويد.

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

2- در صفحه باز شده، از قسمت Why are you deleting your account? دليل حذف حساب کاربري خود را مشخص نماييد. در اين مرحله اينستاگرام سعي مي کند با دادن راهکارهايي شما را از تصميمتان منصرف کند. اما اگر تصميم شما براي حذف، جدي است، مي توان براي راحتي کار عبارت Someting else را انتخاب نماييد.

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

3- در همين صفحه از قسمت To continue, please re-enter your password براي ادامه کار بايستي رمز عبور خود را با ديگر وارد نماييد.

4- سپس دکمه Permanently delete my account را از پايين همين صفحه انتخاب نماييد.

5- پس از طي کردن اين مرحله، اينستاگرام بار ديگر، تصميم شما را از حذف دائمي اکانتتان جويا مي شود. با انتخاب کليد OK حذف انجام مي گيرد.

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

البته اگر به هر دليلي در اين مرحله از حذف دائمي حساب کاربري خود منصرف شديد با انتخاب کليد Cancel انصراف خود را اعلام نماييد.

6- پس از اين مرحله، پيامي با عنوان your account has been removed, Were sorry to see you go! نمايش داده مي شود که نشانه موفقيت شما در حذف دائمي اکانتتان مي باشد و از اين پس اجازه دسترسي به آن را نخواهيد داشت. همچنين کليه اطلاعاتتان نيز به زودي حذف خواهند شد.

چگونه حساب کاربري اينستاگرام خود را براي هميشه حذف کنيم؟

نکنه جالب توجه در مورد حذف دائمي اکانت اينستاگرام اين است که، نام کاربري اکانت حذف شده شما، ديگر براي هيچ کس قابل استفاده نخواهد بود و به عبارتي ساده تر، هيچ فردي ديگري نمي تواند نام کاربري حساب حذف شده شما را براي خود انتخاب نمايد.

تذکر: تمام کارهاي لازم براي حذف اکانت اينستاگرام (موقت و دائم) تنها از طريق سايت اينستاگرام امکان پذير است و شما قادر به حذف اکانت اينستاگرام خود با استفاده از اپ نسخه موبايل نيستيد.

کلیک ها: 5