فواید بالا نگه داشتن پاها - 3.0 out of 5 based on 2 votes

فواید بالا نگه داشتن پاها

بسیاری  مردم به علت مشغله های روزانه کار و زندگی فرصتی پیدا نمی کنند تا ورزش را به طور جدی انجام دهند. بنابراین یکی از راهکارهایی که می تواند همانند ورزش به شما نیرو و انرژی از دست رفته را بازگرداند بالا نگه داشتن روزانه پاهاست، که فوایدی برای شما به همراه خواهد داشت که بدنتان را سالم تر می کند.

فواید بالا نگه داشتن پاها
برای انجام این کار باید از یک بالش استفاده کنید و در حالی که پاهایتان را در امتداد دیوار بلند کرده اید، بالش را در زیر پشتتان قرار دهید و لباس مناسب و راحتی به تن داشته باشید تا هنگام انجام تمرین معذب نباشید. از یک بالش نرم با ارتفاع کم نیز برای زیر سر و گردنتان استفاده کنید، تا در موقعیت آرام قرار گیرید.
به مدت 15 الی 20 دقیقه پاهیتان را همینطور بالا نگه دارید، این تمرین همانند یوگا باعث می شود تا تمدد اعصاب پیدا کنید و آرام باشید.
چنانچه این کار را به درستی انجام ندهید ممکن است دچار ضایعات گردن درد و یا کمر د رد شوید که عامل آن ممکن است به دلیل نادرست قرار دادن بالش بر زیر سرتان و یا دور بودن پاهایتان از دیوار باشد.

فواید بالا نگه داشتن پاها

بالا نگه داشتن پاها چه فوایدی دارد؟

1.چنانچه شما روزانه پاهیتان را به همین نحو بالا نگه دارید، باعث بهبود گردش خون در بدنتان می شود. بسیاری از بیماری های قلبی، تغذیه نامناسب، چاقی، و اضافه وزن و این قبیل ناراحتی ها باعث می شوند تا پاها متورم گردند. انجام این کار در روز به دلیل آنکه سیستم گردش خون را بهبود می بخشد، باعث رفع تورم پاها می شود و نیز به درمان عارضه های قلبی و فشار خون ناشی از آن نیز کمک می گردد.

2.احساس سنگینی در پاها با بالا نگه داشتن آنها ناپدید می شود. ممکن است پوشیدن کفش نامناسب و یا کارهای سرپایی زیاد علت کوفتگی و خستگی در پاها شده باشد و پاها گرفته شود که این کار کمک می کند تا خستگی و کوفتگی در پاها از بین برود.

فواید بالا نگه داشتن پاها

3.پوشیدن کفش های پاشنه دار برای خانم ها ضررهایی را به همراه دارد، که یکی از آن توزیع نامناسب وزن در پاها است. ولی چنانچه علاقه  به پوشیدن کفش پاشنه دار آن هم از نوع نوک تیز دارید، می توانید با انجام تکنیک بالا نگه داشتن پاها، آنها را از عوارضی که بعدها با پوشیدن کفش پاشنه دار به سراغ تان می آید ایمن کرده و به حفظ تعادل در بدنتان نیز کمک کنید. بعد از انجام این تکنیک ماساژ و حمام آب گرم نیز کمک می کند تا خستگی از پاهیتان دربیاید.

فواید بالا نگه داشتن پاها

4.بالا نگه داشتن پاها سیستم هاضمه شما را بهبود می دهد. وقتی سیستم گردش خون بتواند به راحتی جریان یابد می تواند روی دستگاه های داخلی شما از جمله سیستم هاضمه نیز تاثیر بگذارد و آن را بهبود بخشد. همچنین عضلاتی مثل معده و روده ها با بالا نگه داشتن پاها تقویت می شوند. چنانچه این تمرین را به طور مداوم انجام دهید کمک بسیار زیادی می کند تا مواد غذایی با سرعت بیشتری نیز جذب بدنتان شوند.

فواید بالا نگه داشتن پاها

5.سیستم عصبی شما با بالا نگه داشتن پاها نیز تقویت می شود،  زیرا که عمل اکسیژن رسانی به خون بهبود می یابد و مغزتان تحریک نمی شود و سیستم عصبی شما نیز ریلاکس می گردد. بالا نگهداشتن پاها همینطور تنش عضلانی را در اطراف گردن و معده شما کاهش می دهد.

فواید بالا نگه داشتن پاها

6.یکی از دلایل بی خوابی سوزش و تورم پاهست که بر اثر خستگی نمی گذارد شما بخوابید. بالا نگه داشتن پاها باعث می شود تا مغز اکسیژن بیشتری را از طریق جریان خون بهبود یافته و تنفس بهترجذب کند و به آرامش شما در شب برای خوابیدن کمک نماید. همچنین انجام نگه داشتن پاها در بالا به مانند مدیتیشن است که به ذهن شما آرامش می دهد و به شما کمک می کند تا از درگیری و تنش های ذهنی که احتمالا در شب با آن دست و پنجه نرم می کنید خلاص شوید.

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

مطالب مشابه

فواید یک صبحانه سالم

آشنایی با خواص و فواید خربزه

فواید استفاده از بلوط

فواید مصرف ذغال اخته

بررسی مزیت ها و فواید کیوی

خواص و فواید گواوا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد