ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فواید و نحوه استفاده از پوست پیاز (2)

اگر چنانچه نمی خواهید تا از پوست پیاز به عنوان خوراکی در خورش و یا سالادها استفاده کرده روشهای دیگری وجود دارد تا بتوانیم از پوست پیاز به روش موضعی نیز بهره ببریم.
پوست پیاز به عنوان اسپری، رنگ کننده و سایر موارد می تواند کاربرد داشته باشد. اما قبل از استفاده از روشهای کاربردی برای پوست پیاز چه به روش خوراکی وچه موضعی از سالم و ارگانیک بودن پوست پیاز اطمینان حاصل کنید. زیرا که در پوست پیاز حاصل از کودهای شیمیای بسیاری از مواد شیمایی و آلوده هستند که می توانند عامل بیماری در بدن باشند.

 

فواید و نحوه استفاده از پوست پیاز (2)
کاربردها و روش استفاده از پوست پیاز به صورت موضعی
برای از بین بردن التهاب ناشی از حشرات می توانید پوست پیاز را کاملا شسته و روی گزدگی به تعداد دو الی سه بار در روز انجام داده تا التهاب را از بین ببرد.و یا اینکه پوست پیاز را در آب جوشانده و آن را آبکش کرده و قسمتهای گزیدگی را با آب آن شستشو دهید.
یک قاشق غذاخوری پوست پیاز را به همراه یک قاشق آرد نخود چی و یک قاشق چایخوری ماست مخلوط کرده و به پوست بزنید. این ماسک را به مدت ده دقیقه نگه داشته و سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک به طور مرتب روزانه می تواند پوست شما را قوی و جوانتر کند.

 

فواید و نحوه استفاده از پوست پیاز (2)
پمادی از روغن زیتون و پوست پیاز هر یک به مقدار مساوی می تواند ضماد خوبی برای جای جوش و کورک و رفع مشکلات پوستی درجه دو باشد. و یا برای رفع گال و بیماریهای پوستی درجه سه و حادتر نیز می توان از همین پماد به جای روغن زیتون از روغن نارگیل استفاده کرده و به مدت پنج دقیقه و روزی دوباربر روی پوست مالیده و اثرات شگفت انگیز آ را مشاهده کنید.
پوست پیاز می تواند به عنوان یک ضد آلرژی عمل کند، برای این منظور می توانید در خمیر نان مقداری پودر پوست پیاز بریزید و با نان پخت کنید.تکرار مداوم این کار هر گونه حساسیت و آلرژی را در بدن شما از بین می برد.

 

فواید و نحوه استفاده از پوست پیاز (2)
همچنین در قدیم از پوست پیاز به عنوان یک رنگ کننده طبیعی برای پارچه ها، کامواها و غیره استفاده می کردند به این صورت که پارچه را به مدت یک شب در آب خیسانده تا از اطمینان حاصل شود که رنگ نمی دهد. سپس پارچه را با پوست پیاز مدتی گذاشته تا رنگ بگیرد. همچنین برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین نیز می توان از پوست پیاز با این روش استفاده کرد.

 

فواید و نحوه استفاده از پوست پیاز (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه دریافت ارز مسافرتی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد