قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

شاید باورتان نشود ولی جت های لوکسی طراحی شده اند که با یک اتاق‌خواب مدرن در هتل 5 ستاره برابری می کنند. هواپیمای جت مدل اِیرباس توسط شرکت سوئیسی کاملاکس طراحی شده و گام جدیدی را در ساخت جت ها ایجاد کرده است. امروزه این جت های لوکس بسیار پرطرفدار هستند و به همین دلیل با اندازه و شکل های متنوع وارد بازار می شوند. در این مطلب قصد داریم به این سیستم حمل و نقل لوکس بپردازیم.

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

یک بازار خیلی خاص

شرکت بوئینگ مجموعه بوئینگ بیزینِس جِت و رقیب اروپایی‌اش مجموعه اِیرباس کورپورِت جِت  را دارند و تولیدات آنها شامل انواع مختلف Airbus A320 و Boeing 737 می باشد. این دو شرکت دپارتمان‌هایی را مختص پاسخگویی به مطالبات این مشتری‌های خاص افتتاح کرده‌اند. آقای ریچارد گائونا مدیریت کل شرکت کاملاکس، می‌گوید: منطقی است که شرکت‌هایی مانند اِیرباس و بوئینگ  دپارتمان جداگانه‌ای را برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان VIP تشکیل دهند؛ زیرا فضای این بازار احساسی است. بعید نیست مشتری‌تان نیمه‌شب به شما زنگ بزند و درباره جزئیات دکور هواپیمایش چیزی بپرسد. هم اکنون نزدیک 300 هواپیمای وی آی پی در جهان وجود دارد و برخی از آنها برای جابه جایی سران کشورها استفاده می شود.

اجاره لوکس

صاحبان این هواپیماهای لوکس کارهایی مانند تأمین خدمه، نگهداری و کارهای اداری هواپیماهایشان را به شرکت‌هایی مانند کاملاکس می‌سپارند. البته گاهی هم این جت ها را اجاره می دهند تا بتوانند درآمدی کسب کنند. آقای گائونا می‌گوید: «ما از یکی از نقاط جهان درخواستی دریافت می‌کنیم و سپس آن را جهت تأیید با صاحب هواپیما در میان می‌گذاریم. البته تمام افراد پیشنهادهای ما را قبول نمی کنند و فقط برخی هستند که ترجیح می دهند کمی تجارت کنند. 

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

استفاده از جت‌های خصوصی با هر هزینه‌ای

شرکت‌های هواپیمایی بیشتر به مسائل اقتصادی هواپیما و بازدهی عملکرد آن می پردازنند، اما مشتریان خصوصی به عملکرد خام اهمیت می‌دهند. دیوید ویلوپیلای رئیس بخش بازاریابی شرکت ایرباس کورپورت جتز می‌گوید: مشتریان ما برایشان مهم است که بتوانند بدون توقف به کشورهای دوردست پرواز کنند. او در مورد جابه جایی هیئت دولت نیز می گوید: «هنگام برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، برخی دولت‌ها برای پرواز به‌سوی نیویورک به ما مراجعه می‌کنند. ممکن است اینکار پرخرج به نظر برسد؛ اما نسبت به بقیه راه حل ها مقرون به صرفه تر می باشد. البته علاوه بر دولت، گروه‌های موسیقی، دست‌اندرکاران صنعت فیلم و تیم‌های ورزشی و... نیز هواپیما اجاره می کنند.  

طراحی داخلی قصر گونه

تولیدکنندگان معمولا روی طرح‌های استانداردشان تعدادی گزینه‌ی اضافی در نظر می‌گیرند، اما صاحبان این قصرهای پرنده حاضر هستند چندین میلیون دلار هرینه کنند تا طراحی داخلی آن به سبک شخصی خودشان دربیاید. البته طراحی داخلی شخصی کابین‌ها کار بسیار پیچیده‌ای است و باید با مقررات امنیتی و ملزومات ساختاری و عملیاتی هواپیما کاملاً سازگار باشد.

آیا به نظرتان مشتریان جت‌های خصوصی به دنبال سبک خاصی هستند؟

دیوید ویلوپیلای در این مورد می گوید که اکثر صاحبان هواپیماهای خصوصی به دنبال دکورهای ساده هستند. بیشتر هواپیماهای ما یک کاربرد دوگانه خانه/دفتری دارند.

هم چنین ممکن است شما تصور کنید که چگونه یک میز چوبی در جت قرار دارد. اما واقعیت این است این میز از مواد سبک‌تر با رویه نازک چوبی ساخته شده است. البته زرق‌وبرق داخل جت‌ها کاملا واقعی می باشد و معمولا برای تزئینات و دکوراسیون برخی هواپیماهای خصوصی 200 تا 300 کیلوگرم طلا استفاده می گردد. مشتری های این نوع هواپیماها مسایل مالی برایشان مهم نیست و به همین دلیل شرکت‌ها می‌توانند امکانات دیگری مانند سیستم‌های پخش رسانه، اینترنت پرسرعت و سیستم تنظیم رطوبت را در این قصرهای پرنده نصب کنند.

پادشاه جت‌های خصوصی

نسخه وی آی پی  هواپیمای عظیم‌الجثه اِیرباس Airbus A380 که لقب قصر پرنده را به آن نسبت داده‌اند، نمونه ایی از پروازهای لوکس می باشد. شاهزاده الولید ابن طلال در سال 2007 این مدل را سفارش داد، اما پیش از شروع کار طراحی آن را کنسل کرد.

متخصصان شرکت مدیریت پرواز کِسترِل پیش بینی می کنند که مدل های BBJ 787 و A350 ACJ می توانند تحولات عظیمی را در صنعت پرواز ایجاد کنند. این دو مدل فضایی. علاوه بر سایز بزرگ، مسافت پرواز طولانی نیز دارند. البته عواملی همچون تحریک افکار عمومی، افزایش نگرانی‌ها در مورد نشر گاز کربن و همچنین پیامدهای بحران مالی باعث شده که مورد استقبال کشورهای اروپا و آمریکای شمالی قرار نگیرند.  

گائونا بیان می‌کند که احتمالا ما بیشترین رشد اقتصادی‌مان را از آسیا، آفریقا و خاورمیانه کسب کنیم. در ادامه می توانید تصاویری از این قصر های پرنده را مشاهده کنید.

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

قصرهای پرنده‌ای که بر فراز آسمان‌ها پرواز می‌کنند!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

تور مالزی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

تور استانبول ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر