قلعه رودخان گیلان | تلفیقی از تاریخ و طبیعت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

قلعه رودخان گیلان | تلفیقی از تاریخ و طبیعت

قلعه رودخان یکی از زیباترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در غرب گیلان و در شهرستان فومن که هر ساله بازدید کننداگن بسیار یاز آن دیدن می کنند. در ارتفاعات شهرستان فومن یک بنای تاریخی بسیار ارزشمند و با قدمت بالا در میان درختان سربه فلک کشیده منطقه رودخان قرار گرفته است. قلعه رودخان تلفیقی از طبیعت و تاریخ را به نمایش گذاشته است و با معماری بی نطیر خود چشم هر بیننذه ای را به خود خیره می کند. اینجا قلعه رودخان است، بزرگترین قلعه آجری ایران که در ارتفاعات شهرستان فومن و در بین طبیعتی بکر و چشم نواز، جا خوش کرده است. این قلعه دارای 6 بخش مختلف است که در گذشته های دور نقش های امنیتی و حفاظتی داشته اند.

قلعه رودخان گیلان | تلفیقی از تاریخ و طبیعت

قلعه رودخانه مانند سایر قلعه های ایران کاربرد نظامی و دفاعی داشته و جهت اقدامات استراتژیک از آن استفاده می شده است. این بنای تاریخی از سال 1354 در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید. دلیل نامگذاری این قلعه نزدیکی آن به یک رودخانه قدیمی و زیبا به نام رودخان (نام قدیمی رودگان) بوده است. یکی از بخش های لذت بخش بازدید از این بنای تاریخی، عبور از مسیر رسیدن به آن است. برای رسیدن به قلعه رودخان باید از دل طبیعت و از کنار درختان سر به فلک کشیده عبور کنید و پس از گذر از 1000 پله سنگی می توانید خود را به این بنای تاریخی برسید و از نزدیک نظاره گر شکوه و زیبایی آن باشید.

قلعه رودخان گیلان | تلفیقی از تاریخ و طبیعت

قلعه رودخان دارای 6 بخش مختلف است که بازدید از هر کدام از این بخش حدود 1 الی 2 ساعت زمان می برد و برای بازدید از کل این مجموعه تاریخی حدود 6 تا 8 ساعت زمان لازم است. بازدید کننذگان برای رسیدن به این بنای تاریخی می بایست یک مسیر دو ساعته از پای کوه را طی کنند تا به این اثر تاریخی ماندگار تاریخ ایران برسند. قلعه رودخان در جنوب غربی شهرستان فومن و در 25 کیلومتری شهر فومن قرار گرفته است. بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به قلعه رودخان هستند. در فصل زمستان مسیر منتهی به قلعه و پله های سنگی دچار یخ زدگی می شوند و عبور از آن ها بسیار سخت و خطرناک خواهد بود.

قلعه رودخان گیلان | تلفیقی از تاریخ و طبیعت

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد