قوانین استرداد بلیط قطار - 5.0 out of 5 based on 1 vote

قوانین استرداد بلیط قطار

بسیاری افراد برای سفر کردن به نقاط مختلف از قطار استفاده می کنند. در واقع به دلیل راحتی، امکانات عالی و قیمت مناسب بسیار پرطرفدار می باشد. اگر به هر دلیلی، سفر تان کنسل شد، حتما این سوال برایتان پیش می آید که آیا پول شما بازگشت داده خواهد شد یا می توان تاریخ بلیط را تغییر داد یا خیر؟ اگر به دنبال جواب سوال هایتان هستید، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

قوانین استرداد بلیط قطار

قوانین استرداد بلیط قطار

زمانی که بلیط قطار کنسل شد، برای اینکه هم به مسافر و هم شرکت های ارایه دهنده خدمات ضرر کمتری وارد شود، قوانینی وضع شده است. شما برای استرداد بلیط قطارهای مسافربری می توانید به مراکز فروش و ایستگاه راه آهن بروید.

  • اگر تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط برای استرداد آن اقدام کنید، کل بهای بلیط به شما برگشت داده می شود.
  • اگر قبل از ساعت ۱۲روز قبل حرکت قطار، بلیط را کنسل کنید، ۹۰ درصد بهای بلیط پرداخت می گردد.
  • از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت تا سه ساعت پیش از حرکت قطار، برای استرداد بلیط اقدام نمایید، ۷۰ درصد بهای بلیط به شما داده می شود.
  • از سه ساعت مانده به حرکت تا لحظه حرکت قطار مسافر، بلیط خود را کنسل نمایید، می توانید 50 درصد از مبلغ کل بلیط را پس بگیرید.
  • اگر قطار حرکت کرده باشد، هیچ هزینه ای به شما پرداخت نخواهد شد.

البته ممکن است این شرایط برای شرکت های مختلف، متفاوت باشد.

قوانین استرداد بلیط قطار

شرایط دریافت خسارت بلیط قطارهای گردشگری

بسیاری از افراد از طریق قطارهای گردشگری سفری هیجان انگیز را تجربه می کنند. این قطار ها تازه فعالیت هایشان را در ایران آغاز کرده اند و بسیار پرطرفدار هستند. اگر به هر دلیلی مجبور شدید که بلیط خود را کنسل کنید، اینکار را تا ساعت 12 ظهر روز قبل حرکت انجام دهید، در این صورت ۷۰ درصد مبلغ بلیط بازگشت داده خواهد شد. در غیر این صورت هیچ پولی برگشت داده نمی شود.

قوانین استرداد بلیط قطار

قوانین استرداد آنلاین بلیط قطار

امروزه بسیاری از افراد، کارهای خود را از طریق تلفن و اینترنت انجام می دهند؛ اما متاسفانه هنوز سیستم استرداد آنلاین بلیط قطار در کشور راه نیفتاده است. البته بسیاری از مراکز فروش، از طریق یک تماس تلفنی اینکار را انجام می دهند. هم چنین می توانید حضوری به محل تهیه بلیط مراجعه کرده و آن را کنسل نمایید.

امیدواریم همیشه سفرتان طبق برنامه پیش برود و نیازی به بازگشت بلیط نداشته باشید.

قوانین استرداد بلیط قطار

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر