لبنان، نگین درخشان خاورمیانه - 5.0 out of 5 based on 1 vote

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

اکثر افراد تصور می کنند که لبنان مقصد خوبی برای سفر نیست؛ اما این باور کاملا اشتباه است. کشور لبنان جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در این مقاله قصد داریم برترین مکان های گردشگری آن را به شما معرفی کنیم؛ تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. 

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

پاراگلایدر سواری کنید

اگر اهل ماجراجویی و هیجان هستید، حتما در سفر خود به لبنان پاراگلایدر سواری را امتحان نمایید. شما از سمت کوه به ساحل پرواز کرده و در طول این مسیر زیباترین مناظر را مشاهده خواهید کرد. مطمئنا این تفریح به خاطره انگیز ترین تجربه شما در سفر به لبنان تبدیل می شود.

از Jeita Grotto بازدید کنید

این مکان به دلیل موقعیتی که دارد به Jeita Grotto  شهرت یافته که به معنای شهری می باشد که خارج از بیروت واقع شده است. البته در سال 1978 به دلیل جنگ داخلی لبنان دچار آسیب زیادی گردید ولی دوباره در سال 1995 بازگشایی شد. شما در داخل این غار می توانید قایق سواری کرده و از زیبایی های آن لذت ببرید.

ساعات بازدید: سه شنبه- یکشنبه 9 صبح تا 5 بعدازظهر

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

از شمال لبنان دیدن کنید

در نواحی شمالی لبنان می توانید بزرگترین و زیباترین گستره های طبیعت را مشاهده کنید. بسیاری از گردشگران از این مکان زیبا بی خبر  هستند. اگر قصد دارید از این جاذبه بازدید نمایید پیشنهاد می کنیم در این منطقه، ماشینی کرایه کرده و از میان ییلاقات این محل گذر کنید و از زیبایی های بی همتای آن لذت ببرید.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

بازدید از آبشار Baatara Gorge را در برنامه ی خود بگنجانید

آبشار Baatara Gorge  در تنورین واقع شده و یکی از خارق العاده ترین جاذبه های گردشگری لبنان به شمار می رود. این آبشار در سال 1952 توسط Henri Coiffait کشف شده است. زمین شناسان معتقد هستند که قدمت این مکان به میلیون ها سال قبل برمی گردد.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

در امتداد خیابان حمرا راه بروید

این خیابان به شانزالیزه لبنان شهرت دارد و مرکز فرهنگ و دانش بیروت به شمار می رود. در امتداد این خیابان بیشترین تعداد دانشگاه های لبنان واقع شده که به یکی از جاذبه های لبنان تبدیل شده است. پیشنهاد می کنیم در سفر خود به لبنان حتما از این خیابان دیدن نمایید.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

از بازار بیروت دیدن کنید

اگر تمایل دارید از مرکز مد خاورمیانه خرید کنید، حتما به بازار بیروت سر بزنید. در این مکان انواعی از برندهای بین المللی وجود دارند. هم چنین در این بازار رستوران های متعددی واقع شده که می توانید بعد از خرید برای استراحت و خوردن یک وعده غذا به آنجا سر بزنید.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

از منطقه ی Tal در تریپولی بازدید کنید

مطمئنا تماشای ساختمان هایی که در امتداد منطقه tal در تریپولی قرار گرفته اند، شما را شگفت زده خواهند کرد. هم چنین در این مسیر جاذبه های دیدنی دیگری هم وجود دارند که از تماشای آنها لذت می برید.  

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

بازدید از بازارهای قدیمی Jbeil را از دست ندهید

بازارهای قدیمی  Jbeil یکی دیگر از جاذبه های دیدنی لبنان می باشند. این گذرگاه های تاریخی در طول روز به عنوان یک مکان میراث فرهنگی فعال بوده و شب ها به عنوان مکانی برای گذران وقت با دوستان زنده می شوند. در واقع این بازارها در تمام شبانه روز سرزنده هستند و می توانید خاطرات به یادماندنی را آنجا ثبت کنید.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

از بالبک Baalbek دیدن کنید

خرابه های رومی بالبک یکی دیگر از جاذبه های لبنان محسوب می شوند که پیشنهاد می کنیم در سفر خود به این کشور از آن دیدن نمایید. شما در این مکان می توانید از تماشای معماری بینظیر لذت ببرید. هم چنین قدم زدن در میان این خرابه ها شما را به دوران قدیم باز می گرداند. شما در همان مسیرهایی حرکت می کنید که رومی ها زمانی برای عبادت ژوپیتر و ونوس استفاده می کردند. برای تجربه کردن این حس حتما از این مکان تاریخی بازدید نمایید.

لبنان، نگین درخشان خاورمیانه

از حریصا Harissa بازدید کنید

یکی از مکان های مذهبی لبنان حریصا می باشد. در این مکان مجسمه ی بانوی لبنان قرار دارد. شما برای بازدید از این محل می توانید از تله کابین حریصا استفاده نمایید. تماشای این مجسمه انرژی روحانی شگفت انگیزی را در شما ایجاد می کند.

تصویر-10

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر