لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
لیزر موی زاید، حذف طولانی مدت موی زائد با تخریب یا آسیب رساندن به فولیکول مو است.  به دلیل اینکه  موها دوباره رشد می کنند به ویژه اگر در حین پروسه لیزر، فولیکول های مو از بین نرفته باشد و فقط آسیب دیده باشد  به همین خاطر به جای استفاده از لیزر دائمی مو از لیزر مو برای مدت طولانی نام برده می شود.
لیزر مو چگونه کار می کند؟

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
لیزر با استفاده از نور، پیگمان های  مو را مورد هدف قرار داده، نور وارد فولیکول مو می شود. گرمای نور لیزر فولیکول مو را تخریب می کند و دیگر مو نمی تواند رشد کند. مو چرخه منحصر به فردی شامل: استراحت، ریختن و رشد است. مویی که اخیرا زد شده و در مرحله استراحت است برای نور لیزر قابل تشخیص نخواهد بود، پس باید منتظر  رشد آنها برای لیزر باشید. برای اکثر افراد، لیزر مو نیازمند چندین دوره ی درمانی 2الی 3 ماه است.
آیا لیزر مو دائمی است؟
لیزر مو که همراه با تخریب فولیکول مو باشد، دائمی است. اگر چه افرادی که تحت تاثیر قرار می گیرند باید انتظار داشته باشند، بعضی موهای لیزر شده دوباره رشد کنند.

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
 در طول زمان امکان لیزر موهایی که دوباره رشد کرده اند، امکان دارد. در بسیاری موارد حتی امکان از بین رفتن تمام موها نیز هست. اگر چه رشد دوباره موها بستگی به عوامل مختلفی شامل: نوع مویی که لیزر می شود و مهارت تکنسینی که موهایتان را لیزر می کند، دارد.
در بعضی موارد مویی که قرار است لیزر شود خیلی روشن یا کوتاه است و یا در مقابل لیزر مقاومت می کند. در این موارد می توانید روش های حذف موی دیگری را مدنظر قرار دهید.
لیزر موهای زائد چه مدت دوام دارد؟
اگر فولیکول مو تخریب شده باشد، نتیجه دائمی است ولی اگر فولیکول ها تخریب نشده باشد، مو دوباره رشد می کند.
نکاتی که باید برای لیزر مو های زائد رعایت کنید

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
-  از آفتاب دوری کنید
حداقل ۴ هفته قبل از شروع  لیزر موهای زائد نباید در معرض شدید نور آفتاب قرار بگیرید تا پوست شما آسیب نبیند.
- قبل از شروع درمان،  موهای زائد خود را فقط شیو کنید
برای لیزر موهای زائد مانند روش‌های دیگر نیازی نیست که بگذارید موهای بدنتان بلند شوند و فقط باید قبل از درمان بدنتان را با تیغ بتراشید. اگر قصد دارید لیزر کنید به هیچ عنوان از موم یا وکس استفاده نکنید و ۲۴ ساعت قبل از لیزر بدن خود را با تیغ اصلاح کنید.
- نوع پوست و مو در لیزر مهم است
لیزر بر روی پوست و موهای مختلف اثر های مختلفی دارد. رنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر موثر است.
- لیزر موهای زائد در جلسه اول به نتیجه نمی رسد
با یک جلسه لیزر، کار شما تمام نمی شود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، شما حداقل به ۶ جلسه لیزر درمانی نیاز دارید.
 - استفاده از عینک های مخصوص
نور لیزر بسیار برای چشم ها خطرناک است به همین دلیل حتما هنگام لیزر موهای زائد از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می گذارد، استفاده کنید.
- در یک جلسه نمی‌توان کل بدن را لیزر کرد
 به هیچ عنوان در یک جلسه نمی توانید کل بدن را لیزر کنید. بدن شما در هر جلسه میزان محدودی اشعه لیزر را می‌تواند تحمل کند. این پروسه باید طی چند جلسه انجام شود تا پوست و بدن شما آسیب نبیند.
- حتما برای نتیجه بهتر، تمام جلسه های درمان را بروید
فولیکول‌های موی شما در چرخه رشد هستند بهترین فاصله زمانی بین هر جلسه بین ۴ تا ۶ هفته است که در این پروسه زمانی، امکان رشد موهای جدید فراهم می‌شود و موهای مرده می افتند و از بین ‌می‌روند. شما قطعا در جلسات اول به نتایج دلخواه نخواهید رسید. معمولا بعد از گذشت ۳ ماه، شما از  شر موهای زائد خلاص می‌شوید و پس از آن این نتایج روز به روز بیشتر خودشان را به شما نشان می‌دهند
- بعضی پوست و موها به لیزر سخت پاسخ می‌دهند ولی جای نگرانی نیست
موهای تیره به لیزر به بهترین شکل پاسخ می‌دهند و خیلی زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند اما موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، قرمز خیلی سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره نیز نسبت به پوست‌های روشن سخت‌تر نتیجه می‌دهند اما غیرممکن نیستند.

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
- اگر پوست حساس دارید، اگر کرم های بی حسی استفاده کنید
اگر پوست حساس دارید و هنگام لیزر اذیت می شوید، می‌توانید با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی تحمل این درد را برای خود راحت‌تر کنید.
- کرم‌های ضدآفتاب
حتما بعد از جلسات لیزردرمانی بخش‎هایی از بدن را که در معرض نور آفتاب قرار دارند را به کرم ضدآفتاب آغشته کنید چون پوست شما بعد از لیزر بسیار حساس است و اشعه ماورا بنفش خورشید را جذب می‌کند و دچار سوختگی می‌شود.
- هرگز از اپیلاسیون، وکس و روش‌های مشابه استفاده نکنید
قبل از شروع درمان با لیزر و همچنین در طول پروسه درمان به هیچ عنوان از اپیلاسیون و وکس استفاده نکنید زیرا  لیزر به وجود فولیکول مو نیاز دارد و اپیلاسیون با موم و وکس، مو را از ریشه در می‌آورد و فولیکول مو را از بین می‌برد. استفاده از تیغ و شیو کردن در این پروسه هیچ مشکلی ندارد. در پروسه درمان باید ریزش موهای بدنتان به صورت طبیعی اتفاق بیافتد.

لیزر موی زائد چه مدت دوام دارد؟
- از لوازم آرایشی، و حمام داغ پرهیز کنید
۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از درمان لیزر از اسپری، عطر و لوازم آرایشی استفاده نکنید. همچنین تا یک هفته بعد از درمان ازگرفتن دوش با آب داغ خودداری کنید
- اگر مشکل هورمونی دارید، حتما درمان دارویی انجام دهید
این بیماران باید همزمان با لیزر، درمان دارویی برای رفع بیماری هورمونی خود را هم انجام دهند. درمان دارویی از رشد موهای جدید پیشگیری می کند و لیزر هم همزمان، موهای ایجاد شده را از بین می برد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

چشمهای شما چه چیزی راجع به سلامتی تان می گوید

آیا می دانید ریواس چه خواصی دارد؟

خردل چه خواصی دارد؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر