لیستی از کارآفرینان موفق سیلیکون ولی

همه ما اخبار مربوط به دارا خسروشاهی را که در چند روز گذشته مدیر اجرایی Uber شد را، شنیده ایم. اما چه کسی می تواند به عنوان یک کارآفرین موفق در سیلیکون ولی نامگذاری شود؟ در اینجا لیستی از این افراد آورده شده است. ایران در زمان های قدیم مهد علم بوده است که به پزشکی، ریاضیات، علوم و فلسفه کمک شایانی کرده است. در دو دهه گذشته، دولت ایران تلاش کرده است تا دوران طلایی علوم ایرانی را احیا کند. به همین دلیل ایران پیشرفت های بزرگی در بخش های مختلف از جمله هوا فضا، علم هسته ای، توسعه پزشکی، و همچنین تحقیق در زمینه سلول های بنیادی و تحقیقات کلونینگ انجام داده است.

 

لیستی از کارآفرینان موفق سیلیکون ولی

با توجه به تحریم ها و فرصت هایی که برای نسل جوان به ارمغان آمده است، استارت آپ ها و شرکت های فن آوری زیادی به وجود آمده است و شما می توانید بسیاری از نسخه های محلی استارت آپ های بین المللی در کشور را پیدا کنید که بسیار موفق هستند. Snapp معادل Uber، Digikala معادل آمازون، Bamilo معادل eBay، Aparat معادل YouTube، Cafe Bazaar معادل Google Play، NetBarg معادل Groupon و SnappFood که قبلا به ZoodFood شناخته شده بود معادل Foodora است، چند نمونه از این استارت آپ ها هستند.

اکوسیستم استارت آپ ایران چهار تا پنج ساله است و به عنوان هر اکوسیستم استارت آپ جوان دیگری، با شبیه سازی استارت آپ های موفق بین المللی آغاز شده است. شما ممکن است بپرسید چرا اینقدر مطمئن هستیم؟ پاسخ این سوال در دستاوردهای موفق کارآفرینان ایرانی در سیلیکون ولی و دیگر نقاط جهان مانند برلین و لندن است. علیرضا طهماسب، بنیانگذارBlocks (اولین ساعت هوشمند مدولار در جهان)، در صفحه خود، لیستی از کارآفرینان موفق ایرانی - آمریکایی در سیلیکون ولی آورده است. در سال 2015، کارآفرینان فناوری ایرانی که یک جامعه از کارآفرینان فناوری در خارج از ایران هستند، مطلبی با موضوع 100 کارآفرین و نوآور ایرانی اثر گذار در سال 2015 منتشر کرده اند.

این لیست در اصل توسط علیرضا طهماسب منتشر شد. این فهرست تنها شامل ایرانیان در سیلیکون ولی هستند.

دارا خسروشاهی: مدیر عامل شرکت اوبر. و مدیر عامل سابق Expedia. 

علی و هادی پرتویی: علی، شرکت LinkExchange را تاسیس کرد و هادی موسسه Tellme Networks، را تاسیس کرده است. هر دو شرکت تحت مالکیت مایکروسافت هستند. این دو برادر سرمایه گذاران اولیه فیس بوک، Dropbox، Airbnb، Uber، Zappos و بسیاری دیگر از استارت آپ ها هستند. آنها سپس Code.org را، که یک سازمان غیر انتفاعی است که علوم کامپیوتر و برنامه نویسی را به دانش آموزان آموزش می دهد، را ه اندازی کردند. 

 

لیستی از کارآفرینان موفق سیلیکون ولی

امیر خسروشاهی: یکی از موسسان Nervana ( شرکت AI ) است که توسط Intel به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری شده است. نکته: 4 نفر ذکر شده در بالا، و همچنین بعضی از کارآفرینان مهم دیگر، همه خویشاوند هستند.

شروین پیشور: یکی از بنیانگذاران / مدیر اجرایی Hyperloop One ونیز یکی از بنیانگذاران / مدیر عامل Sherpa Capital می باشد. قبلا او مدیر عامل شرکت Menlo Ventures بود جایی که در Uber و Warby Parker سرمایه گذاری کرد. قبل از آن او WebOS را تاسیس کرده بود.

پیر امیدیار: بنیانگذار ای بی.

پژمان نوزاد: یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Pear Ventures که در Dropbox، LendingClub، Gusto، Guardant Health، Philz Coffee، DoorDash و غیره سرمایه گذاری کرده است. پیش از این در PayPal سرمایه گذاری کرده است. او زندگی شگفت انگیزی دارد(که باید یک فیلم هالیوودی ازآن ساخته شود!)

آرش فردوسی: بنیانگذار Dropbox.

امید کردستانی: رئیس اجرایی توییتر و مدیر اجرایی سابق گوگل

باب مینر: یکی از بنیانگذاران اوراکل

کیوان بیک پور: موسس / مدیر عامل شرکت Periscope که توسط توییتر خریداری شده است. 

بابی یزدانی: یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Cota Capital و Signatures Capital که در Google، Dropbox، Uber، Bonobos، Bina، Salesforce و غیره سرمایه گذاری کرده است، پیش از این Saba Software را تاسیس کرده است.

سعید امیدی: موسس / مدیر عامل مرکز تکنولوژی Plug and Play

شان راد: مؤسس Tinder! 

 

لیستی از کارآفرینان موفق سیلیکون ولی

لیلی صرافان: مدیرعامل (Home Care Assistance (HCA با 6500 کارمند و 200 میلیون دلار درآمد سالانه

علی روحانی: مدیر اجرایی شرکت YCombinator Continuity (صندوق سرمایه گذاری YB1B). قبلا مدیر مالی Pixar و CFO بوده و سپس مدیر مالیCOO از توییتر شده است.

کامران الاهیان: رئیس و بنیانگذار شرکت Global Catalyst Partners، که یک شرکت سرمایه گذاری چند مرحله ای بین المللی است. قبلا شرکت Cirrus Logic و بسیاری از شرکت های نیمه هادی دیگر را تاسیس کرده است.

محسن معظمی: مدیر کل شرکای فناوریColumbus Nova. قبل از آن او سیستم های کسب و کار استنفورد را تاسیس کرد که توسط Kurt Salmon Associates خریداری شد.

حسین اسلامبولچی: مدیر عامل پیشین AT & T Labs

علی وهاب زاده: یکی از بنیانگذاران / مدیر عامل شرکت Chariot است که توسط Ford خریداری شده است.

داریان شیرازی: بنیانگذار Radius است، یک پلت فرم بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک است که بیش از 80 میلیون دلار سرمایه دارد.

فرزاد ناظم: مدیر فناوری سابق یاهو بوده است. اکنون او و همسرش نوشین هاشمی، بنیاد Hand و دیگر سازمان های غیر انتفاعی را مدیریت می کنند.

سالار کمانگر: مدیرعامل سابق YouTube و هفتمین کارمندی که به گوگل پیوسته است.

پدرام کیانی: مدیر مهندسی Uber است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید مید ولی مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد