ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ماجراجویی بازیگر زن انگلیسی در ایران

ماجراجویی بازیگر زن انگلیسی در ایران
اگر اهل مطالعه ی داستان‌های تاریخی باشید، حتما نام جاده ابریشم را زیاد به چشم دیده اید. در واقع شهرت و اهمیت این جاده آنقدر مهم است که همیشه در کتاب های تاریخی از آن نام می برند. بعضی از افراد فکر می کنند که شهرت این جاده به دلیل طول آن یا عبور از کشورهای مختلف می باشد، در حالی که دلیل معروفیت آن، قدرت نهفته ای است که دنیای غرب و شرق را در قرون وسطی به هم متصل می‌کرد. به دلیل اهمیت این جاده مستندی به نام Joanna Lumley’s Silk Road Adventure توسط جوانا لاملی  بازیگر و هنرمند معروف بریتانیایی ساخته شد. او برای ساخت  این مستند به چند کشور تاریخی و مهم در این مسیر سفر کرد و سرانجام توانست در 4 قسمت این مستند را بسازد که از شبکه  itvهم پخش شد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای ساخت این مستند زیبا، جوانا لاملی به ایران هم سفر  کرد. در این مقاله به صحبت هایی که جوانا لاملی درباره کشورهایی که به آنها سفر کرده، می پردازیم. جوانا درباره این سفر یک ماهه خود می‌گوید: این یک ماجراجویی شورانگیز بود، من واقعاً عاشقش شدم.

ازبکستان شگفت‌انگیز

ماجراجویی بازیگر زن انگلیسی در ایران
جوانا لاملی در مورد سفر خود به ازبکستان حرف های جالبی می زند. قبل از سفر او همیشه فکر می کرد که ازبکستان دارای بناهای قدیمی، شترها و چیزهای قدیمی می باشد؛ اما با سفر کردن به این کشور، نظرش کاملا تغییر کرد. از نظر او، ازبکستان دارای بلوارها، خیابان‌های درختکاری شده، خانه اپرا، ساختمان‌هایی با معماری عالی می باشد و کاملا پیشرفته است. او ازبکستان را شگفت‌انگیز و زیبا می نامد.

اشتیاق برای ایران
والدین جوانا لاملی بسیار به ایران سفر می کردند، زیرا پدرش  اهل لاهور بود، البته امروزه جزو پاکستان می باشد اما آن زمان متعلق به هند بود. او می گوید حتی پدربزرگ و مادربزرگ مادری هم در آن زمان به ایران سفر کرده بودند. حرف جالبی که جوانا لاملی از مادر بزرگش در مورد ایران شنیده بود، این است که: اگر قرار باشد، جایی برای زندگی انتخاب کنم ایران است. جوانا لاملی در آخر می گوید: با تعریفی که مادر بزرگم در مورد ایران کرده بود، برای دیدن ایران لحظه شماری می کردم.

عشق کردن در گرجستان

ماجراجویی بازیگر زن انگلیسی در ایران
جوانا لاملی در مورد گرجستان می گوید: کوهستان، هوای پاکیزه، خلوتی و ... من را جذب خود کرده بود. من دوست داشتم روزها در بالای کوه ها بمانم، اما سفر ما ادامه داشت و باید به تفلیس می‌رفتیم، البته تفلیس هم طلاست. در آخر  او می گوید: امیدوارم همه به گرجستان سفر کنند تا از نزدیک شاهد زیبایی این سرزمین باشند. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد