مدیریت باشگاهی ایران

شنیده اید که باشگاه های معتبر دنیا در چندین رشته ورزشی تیم داری میکنند و برای همین است که نام باشگاه ورزشی را یدک میکشند. مانند باشگاه هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا در ایران تعداد خیلی کمی باشگاه وجود دارد که علاوه بر رشته اصلی که در آن فعالیت میکنند، در رشته ای دیگر نیز سرمایه گذاری کنند. این امر دلایل متعددی میتواند به همراه داشته باشد.

 

مدیریت باشگاهی ایران

مهم ترین دلیل عدم شایسته سالاری در انتخاب مدیران ورزشی و متخصص و همچنین وابسته به دولت بودن بودن باشگاه هاست. باشگاه هایی که توسط دولت اداره میشوند توانایی مالی اداره تیم های دیگر را ندارند و در یک رشته فعال هستند. اگر هم منابع مالی وجود داشته باشد، عدم وجود مدیران متخصص در این زمینه باشگه ها را تک رشته ای کرده است. گاها دیده ایم که برخی باشگاه ها اقدام به تاسیس رشته ای دیگر میکنند، اما به زودی کنار میروند و منحل میشوند که دلیل آن ابتدا نبود استراتژی مدیریت چند رشته ورزشی و سپس کمبود منابع مالی وجود و اسپانسرینگ در این زمینه هاست. در ایران باشگاه های بسیار کمی وجود دارند که به معنای واقعی کلمه، باشگاه داری میکنند مانند ذوب آهن و سپاهان اصفهان، مس کرمان.

 

مدیریت باشگاهی ایران

این دو دلیل بسیار مهم اگر برطرف شوند راه برای باشگاه داری و توسعه ورزش ایران باز خواهد شد... مجموعه یک باشگاه وقتی عظمت و توسعه آن را میبیند، با تلاش و انگیزه بیشتری برای موفقیت آن تلاش میکند. در واقع موفقیت و گسترش یک باشگاه به موفقیت تک تک مجموعه های موجود در آن وابسته است. منفعت های فردی در باشگاه ها و سازمان های بالاتر باعث کوتاه مدت بودن موفقیت ها یا عدم گسترش آنها میشود. برای مثال تیم والیبال بانک سرمایه پس از هتریک قهرمانی در لیگ برتر کشور و همچنین موفقیت ها در آسیا به یکباره منحل شد. اینگونه تصمیمات مدیریتی نه تنها به بازیکنان آن تیم بلکه به ورزش کشور صدمه خواهد زد. امید است با تغییر نگرش در ورزش و روی کار آمدن افراد شایسته و همچنین همدلی تمام افراد و مجموعه های ورزشی روز به روز شاهد موفقیت های ملی وجهانی باشگاه های کشور باشیم.

 

مدیریت باشگاهی ایران

مدیریت باشگاهی ایران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

هتل ایران اصفهان

ورزش پایه در ایران

بررسی پتانسیل انرژی سبز در ایران

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر