مراقبت از سلامت بینایی کودک

کودکان از طریق چشم های خود می آموزند. سلامتی بینایی برای خواندن، نوشتن و دیدن و بازی کردن بسیار مهم است. بینایی مناسب به کودک در دیدن حروف و اعداد و یادگیری آنها و دیدن تصاویر و جزییات کمک می کند. اگر کودک شما نمی تواند خوب ببیند، یادگیری دچار مشکل می شود. ممکن است خواندن را کنار بگذارد چون نمی تواند به خوبی کلمات و خطوط را ببیند و نمرات کمی در درس هایش خواهد گرفت.

 

مراقبت از سلامت بینایی کودک

علایم ضعیف بودن بینایی در کودک واضح و ساده هستند:

- مالیدن زیاد چشم ها

- پلک زدن

- سردرد بعلت فشار چشمی

- کج کردن سر به یک سمت

- بستن یک چشم

-کتاب را نزدیکتر به چشم نگه میدارد.

- در حفظ کردن انچه خوانده است، مشکل دارد

تغییراتی در چشم کودک رخ دهد که می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد: ورم چشم ها، افتادن پلک ها، قرمزی، چشم ها هماهنگ باهم حرکت نمی کنند، مرکز چشم ابری یا خاکستری باشد، ریزش اشک مداوم. از مشکلات شایع چشمی در کودکان تاری دید، انحراف چشم ها و تنبلی چشم است. معاینه چشمی مرتب می تواند شما را از وجود این مشکلات در چشم کودکان اگاه کند.

- کودکان باید در سن سه سالگی برای معاینه ی چشمی مراجعه کنند و مجددا هریک سال یا دو سال مورد معاینه قرار بگیرند. بسیاری از کودکان در مدرسه بینایی چشم هایشان مورد بررسی قرار می گیرد که این روش اسکرینینگ بینایی نام دارد و می تواند به شما اطلاع دهد که آیا کودک شما مشکل بینایی دارد یا نه. اما نمی تواند به شما بگوید علت تاری دید کودک شما چیست.

- معاینه کودک در سن مدرسه می تواند شبیه به معاینه چشم خودتان باشد. متخصص یا بینایی سنج بخش خارجی چشم کودک شما را مورد بررسی قرار می دهد و حرکات چشم او را با دقت چک میکند.

-اگر کودک شما نیاز به عینک داشت در انتخاب فرم دقت کنید، برای کودک نوپایتان فریم پلاستیکی با دسته های پلاستیکی انتخاب کنید. اگر کودک شما سن بیشتری دارد بگذارید، خودش فریم را انتخاب کند ولی دقت کنید که فرمی با دسته های فنری انتخاب کنید . اکثر کودکان تا سن ده سالگی قادر به تمیز کردن و مراقبت از عینک خود نیستند.

 

مراقبت از سلامت بینایی کودک

مراقبت از سلامت بینایی کودک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر