مردم شناسی ایرانیان باستان

ملت ایران در زمان های دور، دارای قبایل متعددی بوده اند. مثل پاسارگادها، مرافی ها، ماسی ها و ... در قرن360 میلادی شخصی به نام " آمیانوس مارسلینوس" درباره ایرانیان، اینگونه می گوید:
"همه ی آنها دارای جثه ای کوچک و رنگ پوست گندمی و قیافه هایی خشمگین، چشمانی همانند بز و ابروهای پیوسته ، ریش و موی بلند هستند. آنها بسیارمغرور و خودسر هستند و حرفهای بزرگ می زنند. در خوشبختی ها و سختی ها، در هر دو مورد، بسیار تهدید برانگیز هستند. حیله گر و بیرحم میباشند و برای بردگان خود، زندگی و مرگ تعیین می کنند."

 

مردم شناسی ایرانیان باستان

متن شخص دیگری به اسم "جرج راولینسون" ،خصوصیات جسمانی ایرانیان را اینگونه تفسیر می کند:
قدی بلند و خوش اندام، با وقار، و چهره ای جذاب که بیشتر شبیه چهره یونانی ها هستند.
در جایی دیگر دکتر بریچارد، این تفسیر را نقض می کند و اینگونه متصور می شود:
صورت و قیافه آنان، یونانی نیست و دارای قدرت عقل و تفکر بالایی هستند و اغلب با سیبیل بلند و چانه گرد و موهای تن آنها فراوان است که به آنها افتخار می کنند. 

 

مردم شناسی ایرانیان باستان
آریایی ها، شاخه ای از ایرانی ها هستند. که تمدن ایجاد کردند و به خداوند ایمان آوردند. یکی از افسانه هایی که بین همگان زمزمه می شود این است که آریایی ها، مجبور شدند وطن خود را ترک کنند به علت آنکه شیطان محل زندگی آنها را منجمد کرده بود. شاید از این بحث این مفهوم به نظر برسد که تغییر آب و هوا باعث مهاجرت آنها شده است، همانطور که خشکی و بی بارانی سبب شد که مغول ها به سمت غرب بروند. این نشان دهنده بی اطلاعی مردمان، در گذشته بوده که نشانه های خداوند را، با خرافات عجین کرده و لقب شیطانی می پنداشتند. 

 

مردم شناسی ایرانیان باستان
اولین گروه آریایی ها که مجبور به مهاجرت شدند هند و آریایی ها بودند و دومین گروه آنها ایرانیان و سومین آنها سکاها بودند. آریایی ها سرزمینی به نام " ائیریان " یعنی کشور آریا نام نهادند. آریایی های مهاجم را، "دیویاتور" می نامیدند و آنان را پست تر از خود می دانستند و اغلب با آنها به جنگ می پرداختند و زمانیکه برای آنها ثابت شد که بومیان، برای آنها ضرری ندارند، از «آنها در کارهای زراعی، گله داری و کارهای سخت استفاده میکردند. مردم ایران، یکی از قدیمی ترین ملت های دنیا هستند که پیشینه 10000 ساله دارند. 

 

مردم شناسی ایرانیان باستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

زبان مردم مالزی

مذهب مردم مالزی

مسجد ایرانیان در هند

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

زبان مردم پاریس

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد