ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرورگر کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل می شود

کروم در حال حاضر محبوب ترین مرورگر در همه دستگاه ها است و این محبوبیت به دلیل محبوبیت اندروید و افزایش استفاده از کروم در رایانه های شخصی ویندوز و رایانه های شخصی Mac بوده است. همانطور که گوگل همچنان بر دسترسی ما به وب، با اطلاعات از طریق موتور جستجوی خود و خدمات مانند جیمیل یا یوتیوب تسلط دارد، کروم نقطه ورود قدرتمند در جعبه ابزار شرکت گوگل است. گوگل از استانداردهای وب که در بین بسیاری از مرورگرهای مختلف که در دوران اولیه فعالیت کروم مشغول به کار بودند، اخیرا اغلب این استانداردها را نادیده می گیرند و مردم را مجبور به استفاده از کروم می کند.

کروم، به عبارت دیگر، به همان شیوه ای که اینترنت اکسپلورر 6 در آن روز ها استفاده می شد، استفاده می شود - با توسعه دهندگان وب که در درجه اول کروم را برای از بین بردن رقبا بهینه سازی می کنند. برای درک اینکه ما چگونه به این مرحله رسیده ایم، تاریخچه مرورگرها را به طور مختصر بررسی می کنیم. اگر میخواهید بدانید چرا کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل شده است، شما باید بدانید که چرا IE6 در اوایل روزهای یک مشکل مخرب داشت.

مرورگر کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل می شود

تاریخچه مختصر مرورگرها

تسلط مایکروسافت بر کامپیوتر های شخصی مایکروسافت در 16 سال پیش به اوج خود رسید. مایکروسافت در کنار اینتل، حداقل یک میلیارد دلار را صرف انتشار ویندوز ایکس پی کرده است با یک تلوزیون تجاری با ویژگی Madonna’s Ray of Light است. این دوران قبل از آی پاد، جیمیل یا یوتیوب بود و مایکروسافت در آن زمان حتی رقابت با گوگل را نداشت. مایکروسافت مانند یک شرکت عمل می کرد که می توانست آنچه را که می خواهد انجام دهد، و تقریبا آن را به بهترین شکل انجام داد. پس از پبروز شدن در رقابت Netscape، اینترنت اکسپلورر 6 متولد شد.

اینترنت اکسپلورر 6 با ویندوز XP عرضه می شود و به بسیاری از ویژگی های آن نزدیک شده است. همانطور که XP در حال افزایش محبوبیت بود، وب نیز چنین بود. اینترنت اکسپلورر 6 درست همانطور که حباب "dot com" فرو ریخت، و استفاده از اینترنت در ایالات متحده به سرعت در حال افزایش بود، گسترش می یافت. برای بسیاری، اینترنت اکسپلورر راه اصلی برای دسترسی به اینترنت بود و لوگو آن هم مترادف با اینترنت بود. اینترنت اکسپلورر 6 در اوج خود، متعلق به 90 درصد بازار کل مرورگر یود.

مرورگر کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل می شود

مایکروسافت راه هایی را که میلیون ها نفر از وب به اینترنت دسترسی داشتند را کنترل کرد و با اینترنت اکسپلورر 6، آن راه ها را فشرده نمود. همانطور که وب بیشتر محبوب می شد، استانداردها در حال ظهور بودند که این استاندارد ها به توسعه دهندگان کمک می کنند تا سایت ها و برنامه های کاربردی را که در دستگاه های متعدد و مرورگرها کار می کنند، بسازند. اینترنت اکسپلورر به طور عمده در آن زمان استانداردهای وب را نادیده گرفت و مایکروسافت و توسعه دهندگان وب را در مسیر تصمیم گیری های مخرب برای سال های آینده قرار داد.

مرورگر کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل می شود

نادیده گرفتن استانداردهای وب به این معنی بودکه توسعه دهندگان اینترنت اکسپلورر به طور خاص سایت های خود را در اینترنت اکسپلورر کلاسیک می کنند و توصیه می کنند که مشتریانشان فقط از طریق اینترنت اکسپلورر دسترسی به سایت خود داشته باشند. اینترنت اکسپلورر 6 برای پنج سال کامل با نادیده گرفتن استانداردهای وب با تعدادی نقص امنیتی روبه رو شد و از طرفی رقبا شروع به ظهور کردند. در سال 2004، بنیاد موزیلا که توسط سازنده سابق مرورگر Netscape تأسیس شد، فایرفاکس 1.0 را منتشر کرد. این مرورگر ویژگی مرور زبانه ها و یک مسدودکننده پاپ آپ را معرفی کرد و به تدریج این مرورگر به عنوان قاتل اینترنت اکسپلورر معرفی شد و این نخستین جایگزین جدی برای Netscape بود.

مایکروسافت در سال 2006 با اینترنت اکسپلورر 7 روبرو شد، با افزودن ویژگی مرور زبانه ها و ویژگی های دیگر که عمدتا افراد با وفاداری به ویندوز را حفظ می کردند. IE7 مایکروسافت با استانداردهای وب به اندازه کافی بهبود نیافت و انتقاد از مایکروسافت به دلیل نادیده گرفتن استانداردهای وب شروع به افزایش کرد. حتی تیم Created World Wide Web، تیم برنرز لی، از تلاش های مایکروسافت انتقاد کرد.

مرورگر کروم به اینترنت اکسپلورر 6 تبدیل می شود

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد