ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایا و معایب سفرهای این روزها

سفر کردن به نقاط مختلف جهان، برای تمام افراد لذت بخش است. بازدید از مکان های دیدنی، خوردن غذاهای محلی و آشنا شدن با فرهنگ های مختلف، از جمله تجربه هایی است که یک فرد در طول سفر کسب می کند. البته امروزه نوع سفر کردن فرق کرده و مانند گذشته ها نیست. در واقع سفر کردن دارای مزایا و معایب زیادی شده که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم.  

مزایا و معایب سفرهای این روزها

بدی های سفرهای امروزی: پرواز کردن جذابیت خود را از دست داده است

در زمان های گذشته سفرهای هوایی بسیار لذت بخش تر بودند و افراد برای سوار شدن به هواپیما لباس شیک می پوشیدند؛ اما امروزه دیگر پرواز کردن عادی شده و افرد دیگر ذوقی برای سوار شدن به هواپیما ندارند.

خوبی های سفرهای امروزی: همیشه و در همه حال یک نقشه وجود دارد

مزایا و معایب سفرهای این روزها
یکی از خوبی های سفر در عصر جدید این است که کمتر کسی مسیر خود را گم می کند. در زمان های گذشته همیشه باید یک نقشه کاغذی به دست می گرفتیم و به دنبال مقصد خود می گشتیم اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این کار بسیار راحت شده است. کافی است که اینترنت خود را روشن کرده و در مدت زمان کوتاهی با کمک نقشه ای که در گوشی هوشمند خود دارید، مسیر را پیدا کنید.

بدی های سفرهای امروزی: همیشه و در همه حال گوشی به دست هستیم

در زمان های گذشته سفر کردن به معنای رفتن در دل طبیعت و لذت بردن از مناظر اطراف بود؛ اما امروزه اکثر گردشگران مدام وقت خود را صرف کار کردن با گوشی های همراه می کنند و کمتر از سفر خود لذت می برند.

خوبی های سفرهای امروزی: هزینه پرواز کردن قابل پرداخت است

مزایا و معایب سفرهای این روزها
حدود پنجاه سال پیش، هزینه های سفر مخصوصا با هواپیما بسیار گران بود و فقط افراد مرفه می توانستند سوار هواپیما بشوند. اما امروزه هزینه ها منطقی تر شده و تقریبا تمام افراد می توانند سوار هواپیما بشوند.

بدی های سفرهای امروزی: نیاز به پست کردن همه چیز در رسانه های اجتماعی

متاسفانه امروزه افراد تمام حواسشان به این است که چه عکس هایی را در صفحه های مجازی منتشر کنند. اینکه در تمام طول سفر به دنبال سلفی گرفتن و منتشر کردن آن در رسانه های اجتماعی باشید، کار درستی نیست و باعث می شود که کمتر از سفر خود لذت ببرید. بهتر است موبایل خود را ساعاتی خاموش کرده و سفری لذت بخش را تجربه کنید.

خوبی های سفرهای امروزی: تخفیف های بسیار خوبی برای سفر وجود دارد

مزایا و معایب سفرهای این روزها
نسبت به زمان های گذشته، بلیط های هواپیماها قیمت های مناسب تری پیدا کرده اند، حتی آژانس های مسافرتی پکیج های بازدید از جاذبه های گردشگری و کشتی های مسافرتی تخفیف های فوق العاده ای را به گردشگران ارائه می دهند. در واقع شما با پرداخت مبلغ کمی می توانید از مهم ترین جاذبه های گردشگری دیدن کنید.

بدی های سفرهای امروزی: مشکل زا بودن سلفی ها

امروزه محبوب ترین نوع عکس گرفتن در جهان، سلفی  گرفتن است. اما  متاسفانه، سلفی گرفتن مشکلات زیادی را به وجود آورده است. اصرار بر سلفی گرفتن باعث وارد آمدن خسارات جدی به آثار هنری مهم تاریخی جهان شده است.

خوبی های سفرهای امروزی: گزینه های اقامتی بسیار زیادی وجود دارند

امروزه زمانی که شما به یک کشور سفر می کنید، دیگر لازم نیست نگران اقامتگاه خود باشید؛ زیرا در هر کشور، هتل های زیادی وجود دارند. علاوه بر هتل، آپارتمان های اجاره ای و یک خانه کامل از گزینه هایی می باشند که گردشگران می توانند برای اقامت خود انتخاب کنند.

بدی های سفرهای امروزی: امنیت فرودگاه ها بهتر شده است؛ اما بسیار آزاردهنده است

با اینکه امنیت فرودگاه ها بالا رفته اما چنین محافظت امنیتی شدیدی، آزاردهنده نیز می باشد. اینکه مجبور باشید در صف های طولانی منتظر بمانید تا بتوانید سوار هواپیما بشوید، برای هر شخصی استرس آور است.

خوبی های سفرهای امروزی: آپارتمان های اجاره ای گاهی فوق العاده هستند

امروزه آپارتمان های اجاره ای محبوبیت زیادی در بین گردشگران پیدا کرده اند. گردشگران می توانند با پرداخت هزینه ای مقرون به صرفه، یک آپارتمان کامل را اجاره کنند. اجاره کردن یک خانه با استخر یا یک آپارتمان با چشم انداز عالی یا یک خانه روستایی، مطمئنا برای گردشگران جذاب تر از یک اتاق در یک هتل است.

بدی های سفرهای امروزی: آپارتمان های اجاره ای گاهی واقعا بد هستند

یکی از مشکلاتی که می تواند در مورد آپارتمان های اجاره ای رخ دهد، این است که آنچه که صاحبان خانه ها و آپارتمان ها تبلیغ می کنند با آنچه که در حقیقت به گردشگران ارائه می کنند، هماهنگ نیست و در نتیجه باعث عصبانی شدن مشتریان از آنها شده و تصور می کنند که کل صنعت اجاره آپارتمان به همین بدی است.

خوبی های سفرهای امروزی: صنعت هوایی بسیار کارآمد است

مزایا و معایب سفرهای این روزها
صنعت هوایی با افزایش تعداد هواپیما ها، کم شدن تعداد تاخیر ها و پرواز های کنسل شده و با به کار گیری تکنولوژی هوایی بهتر، باعث شده که سرعت هواپیماها بیشتر و زمان سفر ها کوتاه تر بشود.

بدی های سفرهای امروزی: کلاه برداران مقاصد گردشگری خارجی

سوء استفاده از گردشگران خارجی در بسیاری از کشورهایی که فقیر هستند، در حال افزایش می باشد. مثلا در تاج محل Taj Mahal افراد سودجو وانمود می کنند که راهنمای تور هستند و با دریافت پول از گردشگران، این بنای مشهور را به آنها نشان می دهند.

خوبی های سفرهای امروزی: سرگرمی های موجود در پرواز ها بهتر از همیشه هستند

مزایا و معایب سفرهای این روزها
قبلا سفرهای هوایی، کسل کننده بودند و مسافران هیچ گزینه ای برای وقت گذرانی در هواپیما ها نداشتند؛  اما امروزه، اینترنت وای فای به ما این امکان را می دهد که از وسایل شخصی خودمان استفاده کنیم. هم چنین بسیاری از هواپیماها به وسایل سرگرمی فوق العاده ای از جمله موسیقی، فیلم، برنامه های تلویزیونی و بازی های مختلف مجهز هستند که می توانند برای ساعت ها شما را سرگرم کنند.

خوبی های سفرهای امروزی: می توانیم رزرو کنیم و به این وسیله زمان خریداری کنیم

امروزه با رزو کردن بلیط هواپیما و یا هتل می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. دیگر لازم نیست مثل گذشته نگران پر شدن هتل باشید. شما می توانید با خیال راحت اتاق خود را رزو کرده و برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

بدی های سفرهای امروزی: بناهای مهم تاریخی در حال ویران شدن هستند

متاسفانه هر سال شاهد فرسایش و از بین رفتن بناهای تاریخی در سرتاسر دنیا هستیم. گاهی بخاطر این که یک بنای تاریخی در حال تعمیر یا بازسازی است، زمان بندی سفر شما تغییر کرده و باعث ناراحتی شما می شود. البته گردشگرانی هم هستند که از عمد به آثار تاریخی آسیب وارد می کنند و باعث شده بازدید از این مکان ها ممنوع بشود.  

خوبی های سفرهای امروزی: اظهار نظر مردم و وبسایت ها به ما در انتخاب کمک می کنند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از اینترنت، شما می توانید قبل از سفر، در مورد مقصد مورد نظر تحقیق کنید و نظرات افراد دیگر را در مورد آن بخوانید. هم چنین شما می توانید در مورد هتلی که رزرو کرده اید، بهترین مکان های گردشگری و هزینه های سفر خود اطلاعاتی بدست آوردید.

بدی های سفرهای امروزی: گاهی با تکنولوژی بیش از اندازه درگیر می شویم

البته پیشرفت تکنولوژی بسیار خوب است اما اینکه در طول سفر تا دچار یک مشکل می شوید و یا مسیر خود را گم می کنید، سریع سراغ موبایل خود می روید، کار درستی نیست. بهتر است کمی به خودتان وقت بدهید و با کمی گشتن مسیر اصلی خود را پیدا کنید. گاهی لازم است کمی در طبیعت گم بشوید و به گشت و گذار و وقت گذرانی مشغول بشوید.

خوبی های سفرهای امروزی: سفر تکنفره کاری عادی به شمار می رود

مزایا و معایب سفرهای این روزها
خوشبختانه امروزه سفر های تک نفره در حال افزایش است و دیگر نسبت به چند سال پیش عجیب یا غیر عادی نیست.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد