مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

امروزه طرفداران طب سنتی و علاقه مندان به شناخت داروهای گیاهی روز به روز بیشتر می شود. مردم دوست دارند تا از مزایای گیاهان دارویی که از آن برای درمان استفاده می شود بیشتر بهره ببرند. بنابراین در این مقاله می خواهیم تا شما را با انواع مسکن های گیاهی که یک جایگزین طبیعی و مناسبی برای قرص ها و داروهای شیمیایی ضد درد می باشند، آشنا کنیم.

در عصر حاضر افزایش درد و بیماری باعث شده است تا افراد بیشتر به سمت مسکن و داروهای ضد التهابی بروند. متاسفانه اثرات مخربی که از مصرف بسیاری از داروهای شیمایی ضد درد تا به حال شناخته شده است بسیار زیاد می باشد. بنابراین مسکن های طبیعی می توانند درد را بدون عوارض جانبی از بین ببرند. اینکه اگر دردی هست درمان نیز می باشد، این گفته زکریای رازی را که می فرماید برای درمان باید از آنچه که در دسترس است استفاده کرد، را نیز تصدیق می کند. برای همین توصیه می شود تا از مسکن های طبیعی برای درمان و پیشگیری از درد و یا التهاب استفاده گردد.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

چند خوراکی درمانی خانگی که مسکن های طبیعی و گیاهی هستند

خوشبختانه امروزه در تمامی خانه ها ادویه موجود است، و در غذاهای ایرانی به حد کافی ادویه وجود دارد که می توان از آنها به عنوان دوا برای درمان استفاده کرد. از جمله این ادویه ها می توان به فلفل قرمز، فلفل سیاه، گل میخک، سیر، زنجبیل، عرق نعناع، بابونه، بومادران، کندر، روغن سیاه دانه و غیره اشاره کرد که هر کدام از آنها خاصیت درمانی و ضد درد دارند. در ادامه به چند نمونه از خواص درمانی این ادویه ها و عرقیجات خانگی که باعث تسکین درد می شوند و همچنین به کاربردهای آنها اشاره می کنیم.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

هوفاریقون: گل شهناز ( گل راعی و یا هوفاریقون ) یک گیاه علفی است که خاصیت ضد افسردگی دارد و برای کاهش اختلالات اضطرابی مفید بوده و مانع پیشرفت افسردگی می شود.

گیاه نعناع: گیاه نعناع که کاملا شناخته شده و ضد نفخ نیز است، در کاهش ترشحات اسید معده و نهایتا اختلالات عصبی که بر اثر تاثیرات ضد اسپاسم به وجود می آید نقش دارد. همینطور نعناع از تجمع گازها در روده جلوگیری می کند.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

دمنوش ریشه زردچوبه: ریشه زردچوبه به خاطر آنتی اکسیدان بالا خاصیت ضد التهابی دارد. از دمنوش ریشه زردچوبه می توان برای جایگزین کردن قرص های شیمیایی نظیر آسپرین، دیکلو فناک و ایبو پروفن استفاده کرد.

ریشه زنجبیل و بومادران: خانم هایی که دچار دردهای قاعدگی شدید هستند می توانند از ریشه زنجبیل و بومادران به عنوان جایگزین مفناسیک اسید که یک مسکن شیمیایی است استفاده کنند.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

سیر و بادام تلخ: چنانچه سه حبه سیر گرم شده را در گوش قرارداده و به همراه آن سه قطره روغن بادام تلخ در گوش ها چکانده شود، اولین راهکار می تواند درد و دومی وزوز گوش حاصل از آن را درمان کند.

پودر فلفل قرمز خشک شده: در قدیم و در طب بومی ایرانی برای تسکین دردهای دندانی از پودر خشک شده فلفل قرمز استفاده می کردند. بدین صورت که یک قاشق غذاخوری از پودر فلفل قرمز خشک شده را در مقداری آب جوش حل می کردند و می نوشیدند.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

گیاه کندر، عنبرنساء و خرگوشک: چنانچه فردی دچار سردردهای سینوزیتی شود، می توان مقداری روغن کنجد را در قسمت ملاج در پیشانی مالیده و ماساژ دهد. همینطور دود کردن برگ های گیاه خرگوشک، عنبرنساء و یا دود کندر و بوکردن آنها به مدت سه هفته و در هر روز، باعث از بین رفتن سردردهای ناشی از سینوزیت می گردد.

پودر زاج سفید: مخلوط پودر زاج سفید به همراه روغن زیتون که کمی کهنه نیز باشد، دردهای استخوانی و همچنین درد حاصل از مشکلات مفصلی را تسکین می دهد.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

روغن سیاه دانه: ترکیب و مالیدن روغن سیاه دانه به همراه مشک آهوی ختن با کمی گلاب، در موضع درد، التهابات و دردهای عضلانی را تسکین می دهد. همچنین جایگزین خوبی برای ایبوپروفن، دیکلوفناک و یا پیروکسیکام می باشد.

دمنوش بذر گیاه بذرالبنج و گلبرگ های شقایق نعمانی: برای افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند و از دردهای استخوانی و عضلانی نیز رنج می برند، می توانند از گیاه بذرالبنج یا تاتوره و یا دمنوش گلبرگهای شقایق نعمانی برای تسکین درد استفاده نمایند.

مسکن های گیاهی که می توانند جانشین قرص های شیمیایی شوند

ریشه گیاه بید: مصرف پودر شده و یا دمنوش ریشه گیاه بید بهترین جایگزین آسپرین برای بیماران قلبی است. همچنین بیماران قلبی برای نتیجه بهتر و سریعتر این دمنوش بایستی هر روز سه حبه سیر را به صورت ناشتا میل نمایند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر