مشهورترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ های گیاه شناسی بسیاری در سراسر نقاط جهان وجود دارد، این باغ ها در واقع محل پرورش و حفظ گونه های گیاهی است که شاید در هیچ جای دیگری نتوان آنها را یافت. در این متن برای شما برخی از معروف ترین باغ های گیاه شناسی دنیا را معرفی خواهیم کرد.

باغ گیاه شناسی جاردیم- برزیل

 1. باغ گیاه شناسی جاردیم، در ریودوژانیرو، برزیل قرار دارد- در این باغ حدود 6،500 گونه درختی موجود می باشد. این باغ در سال 1808 تأسیس شده و از سال 1822 ورود عموم مردم به آن باز شده است. این پارک 140 هکتار وسعت دارد و در پای کوه کورکوادو قرار دارد که به مراتب پایین تر از مجسمه مسیح می باشد.

مشهورترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی بروکلین- نیویورک

 1. باغ گیاه شناسی بروکلین، نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار دارد- این باغ 52 هکتار (21 هکتار) وسعت دارد و در سال 1910 تأسیس شد و امروزه بیش از 900000 بازدیدکننده دارد. بخش های این باغ شامل تعدادی باغ داخلی ویژه، مجموعه گیاهان، کنسرواتوار، سه سالن برای گیاهان گرمسیری و گلخانه ای، یک گالری هنری و بخش های متنوع دیگر می باشد.

باغ گیاه شناسی سنگاپور- سنگاپور

 1. باغ گیاه شناسی سنگاپور باغی است با 74 هکتار (183 هکتار) زمین و دارای بیش از 20000 نوع ارکیده، باغ کودکان، باغچه زمین شناسی، باغچه زنجبیل، جنگل های بارانی، میمون های وحشی، تتراپین و گیاهان دیگر است. این باغ در سال 1859 تاسیس شده و یکی از بهترین باغ گیاه شناسی در جهان است.
 2. مشهورترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی برلین- آلمان

 1. باغ گیاه شناسی برلین-دائلم، در برلین آلمان قرار دارد- این باغ در سال 1910 تاسیس شده است و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد است، این باغ گیاه شناسی دارای 43 هکتار وسعت و 22 هزار گونه گیاهی است. این باغ بخشی از دانشگاه آزاد برلین است و یک موزه گیاه شناسی به این باغ متصل است.

باغ گیاه شناسی سلطنتی- انگلستان

 1. باغ گیاه شناسی سلطنتی در انگلستان قرار دارد. این باغ 300 هکتار وسعت داشته و دارای بزرگترین مجموعه گیاهان جهان است. قطار کی اکسپلور که از تونلی درختی عبور می کند، بهترین راه برای چرخیدن در داخل پارک است. این پارک همچنین شامل معبد داویس الپین که یک ساختمان سازگار با محیط زیست است و دارای گیاهان نواحی سردسیر می باشد. این پارک همچنین شامل یک خانه مجلل آبی، یک خانه درختی و یک کنسرواتوار است. این باغ گیاه شناسی یکی از سایت های سازمان جهانی یونسکو است.

باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش- آفریقای جنوبی

 1. باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش در کیپ تاون آفریقای جنوبی قرار دارد- در پایین کوه میز، دارای 8913 هکتار وسعت بوده و این باغ در سال 1913 برای حفظ تنوع گیاهی منحصر به فرد کشور آفریقا تاسیس شده است. این باغ یکی از معدود باغ های گیاه شناسی جهان است که تنها گیاهان بومی را کشت می کند.

باغ گیاه شناسی مونترال- کانادا

 1. باغ گیاه شناسی مونترال، در کانادا قرار دارد- در سال 1931تاسیس شده است و این باغ 75 هکتار (190 هکتار) وسعت دارد. که به دلیل بزرگی از نظر وسعت و امکانات آن شناخته شده است. این باغ گیاه شناسی شامل یک باغ چینی با مجموعه ای از گیاهان بونسای و یک باغ ژاپنی است که با گیاهان ژاپنی پر شده است، علاوه بر این، گیاهان کانادایی، آلپاین و بیشتر گونه های گیاهی آن منطقه در این باغ وجود دارند.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ- تایلند

 1. باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ در استان چونبوری، در تایلند واقع شده است- این باغ گیاه شناسی 500 هکتار وسعت داشته و در سال 1980 افتتاح شد. بخش های مختلف این باغ شامل یک باغ فرانسوی، یک باغ اروپایی، باغ کاکتوس و باغ ساکولنت، برج مورچه، تپه پروانه، دره گل، باغ ارغوانی و غیره است.

مشهورترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی دنور- ایالات متحده آمریکا

 1. باغ گیاه شناسی دنور در ایالات متحده آمریکا قرار دارد- این باغ گیاه شناسی 23 هکتار وسعت دارد و شامل بزرگترین مجموعه گیاهان آمریکای شمالی است که در آب و هوای معتدل رشد می کنند. این پارک همچنین شامل چندین باغ دیگر، سالن کنفرانس و آمفی تئاتر است که طی تابستان میزبان کنسرت های مختلفی می شود.

باغ گیاه شناسی آچاریا جاگادیش چاندره بس- هند

 1. باغ گیاه شناسی آچاریا جاگادیش چاندره بس در هند واقع شده است. یک باغ گیاه شناسی دیگر نیز سابقا در کلکته هند ایجاد شده بود و به عنوان باغ گیاه شناسی هند یا باغ گیاه شناسی کلکته شناخته می شد، این باغ دارای بیش از 12،000 نمونه گیاهی است که برخی از آنها بسیار نادر می باشند، وسعت این باغ 109 هکتار می باشد.
 2. مشهورترین باغ های گیاه شناسی جهان

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

رستوران باغ راز شیراز

جهان پناه هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر