مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

سایبورگ چیست؟

سایبورگ ها ترکیبی از انسان ها و ربات ها هستند که به دلیل ناتوانی در انجام کاری بدنی یا ذهنی از ربات های برای کمک به خود استفاده کرده اند و آن هار در اختیار خود در آورده اند هرچند شاید این ربات کوچک فقط یک قطعه ساده باشد یا چند قطعه پیچیده متصل شده به هم باشد. انسان همیشه بدنبال آسایش و آسودگی در زندگی بوده است فناوری سایبورگ برای اهداف آرمان گرایان مهندسان ساخته شده است تا آنها بتوانند با استفاده از این فناوری پنجره ای جدید به روی مردم باز کنند. این فناوری توانسته به بیشتر افراد معلول در جهان کمک کند.

تا بحال فکر کرده اید که پیوند میان انسان و ربات میتواند چگونه انجام شود؟ ایمپلنت های مغزی به ما این کمک را خواهند کرد تا ما قضایا را هرچه زود تر بیاد بیاوریم یا چیزی را هر چه زود تر به مغزمان بسپاریم. تراشه های کوچکی که در انگشتان ما کاشته خواهد شد جایگزین اثر انگشت یا هرگونه رمز گذاری خواهد شد که به جامعه کمک خواهد کرد و آن را پیشرفته می کند. بافت های پوششی مارا توانا تر خواهد کرد و باعث خواهد شد که ما قدرت جدیدی بگیریم و کارهایی را بکنیم تا بحال قادر به انجام دادن آن نبوده ایم.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

ولی یک نکته مهم در این بین وجود دارد که باید نخی بین این دو یعنی انسان و ربات بشود چرا که نباید از انساس قدرت هم دلی و مهربانی و عشق به هم نوع و خلاقیت را گرفت و باید تنها چیز های متعادل مثبتی به بدن آن اضافه کرد که باعث از بین رفتن این مورد ها نشود. ولی این اصلن کار آسانی نیست خصوصا با زیاد شدن افراد سودجو و خودخواهی که سعی دارند از هر فرصتی برای افکار پلید خود استفاده کنند. در ادامه لیستی از این سایبورگ هارا با هم مرور می کنیم.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

انسان هایی با اعضای ماشینی

بیاید کمی به دید مردم به سایبورگ ها دقت کنیم! شخصیت های بدی مثل فیلم ترمیناتور سایبورگ ها را در ذهن مردم مخشوش کرده و باعث شده که مردم به آنها دید بدی داشته باشند. اصلن برای درک کردن یک سایبورگ لازم نیست وارد فضای خیالی مثل جنگ ستارگان شده و آنها را در آن محیط بررسی و قضاوت کنیم. طبق یک تعریف ساده بدنی که اعضای آن انسانی برخی از آن رباتی باشد سایبورگ نامیده می شود. باید بدانیم که:

این سایبورگ است که با قوی تر کردن انسان آن را سریع تر و قوی تر میکند و باعث می شود قدرت های جدیدی به این موجود زمینی اضافه شود.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

اما بعضی از داشمندان این تعریف را بسط داده و فکر می کنند که کسانی که به نحوی در بدن آنها از تکونولوژی استفاده شده است را می توان سایبورگ نامید و آنها را به این تعریف تعمیم داد. افرادی که به هر حال وسایلی مثل ضربان ساز یا ایمپلنت حلزون گوش یا لنز دارند به تعریف این دانشمندان از این دسته سایبورگ محسوب می شوند. در هر دوی تعریف ها این انسان است که وضعیت آن بهبود بخشیده می شود و قدرتی به آن داده می شود که به طریقی قبلا در بدن اون وجود نداشت و این یعنی همان سایبورگ.

با گسترش تکنولوژی در همه حوزه ها خصوصا سلامت کار با این ماشین ها هم عادی شده و بیشتر در زندگی ما حضور خواهند داشت. اما مثل همیشه قضایای اخلاقی گاهی بر جلوی این کار قرار می گیرد گرچه این تکنولوژی ها بدن انسان را نسبت به قبل قوی کرده و آن را سریع و هوشمند تر می کند اما در تکنولوژی معایب و مزایای خود را دارد ولی به نظر شما هم باید مرز بین این دوران رعایت کرد؟ اگر شما بودید این پیوند که شما را با یک ربات عجین می کند را قبول می کردید؟! روز به روز در حال بروز رسانی قدرت های جدید و تکنولوژی های جدید می باشیم و در این حوزه هم قطعا پیشرفت هایی وجود خواهد داشت پس باید منتظر باشیم. اما ما در این جا در این قسمت مطلب سایبورگ هایی را مثال می زنیم که مرز بین انسان و ربات را با پیوند خود تقریبا هیچ کرده اند:

1- نیل هاربیسون

این مرد با آنتنی که در جلوی چشمانش قرار داده است و امتداد آن را به فرق سرش کشیده است باعث میشود شبیه یک مورچه غول پیکر شود که نانی در جلوی خود دارد اما این گونه نیست! او در هنگام متولد شدن کور رنگی بسیاری داشت ولی او با کمک این آنتن می تواند رنگ ها را حتی فراتر از انساس ببیند تا حدی که این مرد می گوید که زنگ های تلفن همراه سبز هستند. درست است که این برای انسان معمولی قابل ادراک نیست اما برای او که این پیوند را انجام داده همچین چیزی ممکن است.

مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

2- دکتر کِوین وارویک

او را همه به اسم کاپیتان سایبورگ های می شناسند که این شهرت را بخاطر کارهایی که در بدن خود انجام داده است گرفته است. او در دانشگاه به تدریس فرمان شناسی یا همان سایبرتیک مشغول است. این مرد از سال 1998روی ایمپلنت های الکترونیکی کار کرده است.این مرد در بازوی خود تراشه ای را کار گذاشته است که با استفاده از آن میتواند از راه دور چراغ های و اکثر وسایل الکترونیک قابا کنترل مانند کامپیوتر را کنتزل کند. وارویک یک کار جالب کرده است آن هم این است که در دست زن خود ایمپلنتی قرار داده است که هر کس دست او را لمس کرد این حس به وارویک هم منتقل شود و این حس در عین شگفت انگیزی میتواند به طرز بسیار عجیبی ناخوشایند هم باشد.

او پایه گذار دنیای بزرک سایبورگ هاست و همیشه می گوید من موش آزمایشگاهی برای تکامل سایبورگ ها هستم. این مرد جدا از این کار های روی هوش مصنوعی نیز تحقیقات بسیاری کرده است که انتقادات بسیاری در سال 2014 از این مبحث بر او شد چرا که او ادعا کرده بود که ابر کامپیوتری به نام یوجین گوستمن آزمون تورینگ را برای تخمین هوش مصنوعی گذرانده است.

 مشهورترین سایبورگ های واقعی جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

جهان پناه هند

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر